Spoločná izba s 9 ročnou sestrou

alexandra1421
14. dec 2021

Ahojte,😊 ja mam 14 rokov a moja sestra ma 9 rokov. A mam taky problém že ako mám zabrániť tomu aby nedochádzalo k bitke? Lebo my mame spoločnú izbu so sestrou a ona každý deň má bije a dáva mi niekedy facky to kvôli takým hlúpostam ako napr.
Že jej nevyhoviem, neupracem bordel čo má okolo seba a musím robiť všetko čo ona povie... ale už ma to nebaví robiť všetko za ňu aj keď to nechcem robiť. Ale musím. Povedala som to ešte mamine ale ona si nič s toho nerobí a jej je jedno. A naše hádky so sestrou sú jej ukradnuté.
Ja som sestre nikdy neublížila a to by som si nikdy k sestre nedovolila ani k rodičom. Ona je strašne rozmaznaná a to mi najviac vadí lebo tatino ju rozmazluje.
Ďakujem veľmi pekne za radu, Veľmi si toho vážim lebo neviedela som kde sa mam obrátiť.😊

dskjhfdlkdjhl
14. dec 2021

@alexandra1421 Mladsia sestra Ta bije? Tak ked na buduce natiahne ruku, tak jej ju chyt a drz, drz dlho a zaroven jej povedz, ze to bolo naposledy. A ziaden bordel po nej neupratuj, svoje si odloz a o jej bordel sa nestaraj. Tu ruku jej kludne stisni, uvidis, ze si viac nedovoli.

lucianne
14. dec 2021

@alexandra1421 mňa bil mladší brat aj kusal aj vlasy trhal a sticoval. A stačilo raz dva krát ukázať ze som silnejšia a bol pokoj a dodnes ma rešpekt a to sme už dospelý ludia. A to mamina aj riešila ze mu vyhnadala a pod. A bordel po nej neupratuj uprac si svoje a od ignoruj ju odid preč z izby. A ako píše baba predomnou chyť ruku a podedz ze sa to nerobí a bolo to naposledy ale neudri ju a urob to vzdy keď sa po tebe natiahne.

0silvia0
14. dec 2021

@alexandra1421 asi by som tatinovi povedala nech si da do poriadku svoje mladsie rozmaznane decko alebo nech si ju nastahuje do svojej izby.
Ty si surodenec, nie rodic.

dievcacitajucelist
14. dec 2021

@alexandra1421 ja mam 15 ročného a 11 ročného syna...presne to iste mladší provokuje staršieho....starší je väčšinou pokojný ale niekedy mi prasknu nervy a mladší hneď s plačom beží za mnou....my sme to poriešili...oddelenim...staršiemu sa dorobila izba a už je pokoj, teda väčšinou 😁

cimage
14. dec 2021

My sme sa s bratom bili navzajom. Tak isto moje deti si nic neostanu dlzne. Urcite by som sa nenechala bit a este k tomu mladsou sestrou. Musis jej ukazat, ze si silnejsia, nemusis ju bit, staci ked ju zadrzis a ona sa nebude vediet pohnut. Upratovat si ma sama, uz je dost velka.

mauduska
14. dec 2021

My sme boli tri sestry, 15, 14 a 12 (od narodenia po tento vek v jednej izbe). Akože :D bili sme sa furt. Ja by som jej dala, keby ma udrela. Dieťa vlastné by som neudrela, ale k súrodencom má človek iný vzťah, také bitky medzi súrodencami sú okej. Ale určite by som jej neupratovala jej svinčík, proste keď má bordel, tak nech si v ňom hnije.. Však si veľká, daj jej "po hlave" (nie doslova), nech dá pokoj.

luci310
14. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl ty vieš ako si získať rešpekt :D

miriam2908
14. dec 2021

@alexandra1421 ked som bola dieta s bratom sme mali spolocnu dost velku izbu, mama nam ju predelila na polovicu skrinami a stolmi. Kazdy si upratoval svoj bordel. Myslim ze to je velmi jednoduche riesenie. Mozno by stacila velmi dobra paska na zem. Tu je tvoja polovica a tu moja a dovi dopo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
14. dec 2021

@alexandra1421 suchni jej jednu spat a prestane :DD nerob co chce, odid... nech si urobi sama :D

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
14. dec 2021

My sme sa s bratom brutalne bili 😆😆😆😆. Je odo mna o 1,5r starsi. Ale je to naj brat na svete.

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl Dobre ďakujem za radu🥰

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@dadis 🥰🥰

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@lucianne Ďakujem za radu🥰

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@cimage Ďakujem za radu🥰

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@miriam2908 Ďakujem 🥰

alexandra1421
autor
14. dec 2021

@simca06022011 Ďakujem 🥰

breznica
14. dec 2021

@dadis my tiež 😃 do mojich 16 a jeho takmer 18 sme mali spoločnú izbu 😃 a keď sme sa presťahovali a každý mal vlastnú, aj tak sme čas trávili spolu unho alebo u mňa 😃 sila zvyku