Spev počas puberty chlapcov

29. apr 2023

Viaceré zdroje tvrdia, že by chlapci počas vývoju hlasu nemali spievať. Čo si o tomto myslite? Keďže môj syn si doma často spieva a zaujíma ma čo si o tom myslite vy.

ningningie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. apr 2023

@ningningie kvôli namahaniu hlasiviek.

h2
29. apr 2023

Nie som odborníčka, ale nemyslím, že sa to týka spevu, že "doma si spieva". Zrejme sa jedná o chlapcov, spievajúcich niekde v zbore.

stanulienkat
29. apr 2023

Vyzivna tema😁

spadnutaslivka
29. apr 2023

Neviem, či to nejako ovplyvňuje mutovanie. Poznám xy chalanov, ktorí spievajú normálne aj napriek tomu, ale netuším, či to neskôr bude mať nejaký dopad. Ešte som o tom nepočula. Chalani vtedy väčšinou nespievajú kvôli preskakovaniu hlasu, že sa hanbia (a teda ani ten zážitok vtedy nie je zrovna extra uchu lahodiaci). Ale žiaden dospelý muž sa mi ešte nesťažoval, že si počas mutovania spieval a že by to malo nejaký dopad na jeho zdravie alebo zdravý vývin hlasiviek.

michellemary
29. apr 2023

Zbory mutujúcich chlapcov neprijímajú, resp. dočasne "odstavia", to je pravda. Ale taký domáci občasný spev, to sa nerieši.

tehulka2011
29. apr 2023

Inak alo dlho trva ta mutujuca faza, kym sa hlas ustali?

autor
29. apr 2023

@stanulienkat Čo je na tom, keď sa slušne spýtam?

aknamorka22
29. apr 2023

Aké sú to viaceré zdroje? Môžeš ich uviesť?

pribinak
29. apr 2023

Chalani v tomto veku nespievajú v zbore, ale nie kvôli namáhaniu hlasiviek, ale kvôli tomu, že im hlas preskakuje a kvôli tomu, ze musia počkať a potom ich postavia podľa výšky hlasu na nove miesto v zbore

helika77
29. apr 2023

Môj syn chodí na spev do ZUŠ -ky, normálne spieva,len je mu horšie vybrať toninu(kôli tomu preskakovaniu hlasu), ale inak v pohode

tenerifka
29. apr 2023

tak ako ti napisali, nejde o namahanie hlasiviek, ale ze sa to jednoducho neda pocuvat

pribinak
29. apr 2023
viestta
29. apr 2023

@tenerifka niekedysa to neda pocuvat aj ked faza mutacie pominie, ale to je uz o inom 🙂

marianarem
29. apr 2023

Bozemoj zrovna dnes som myslela na to, ako nasa ucitelka hudobnej vyvolavala mojich mutujucich spoluziakov a znamkovala im spev, vacsinou to boli 4ky a 5ky 🙈 Doteraz nechapem. Kazdopadne bol medzi nimi aj chalan, ktory je dnes profesionalny hudobnik, venoval sa tomu uz vtedy a aj vela spieva a nezda sa, ze by mu spievanie v puberte uskodilo.

spadnutaslivka
30. apr 2023

@marianarem asi mala mindráky a potrebovala si ich na niekom vybiť 😀