SOŠ chemická Bratislava verzus Gymnázium Ivana Horvátha

zana76
6. apr 2023

Má prosím niekto skúsenosti s týmito školami? Syn (deviatak) si podal prihlášku na SOŠ Chemická (biotechnológia a farmakologia), Bilingvalne technické lýceum chemické a Gymnázium Ivana Horvátha. Monitor urobil nad 90% tak bude prijatý na všetky uvedené školy bez príjmačiek. Hľadáme školu, kde sú fajn učitelia a príjemná atmosféra. Boli sme na DOD na chemickej - urobilo to na nás veľmi dobrý dojem. Na DOD Horvátky sme sa pre chorobu nedostali....Veľmi ocenim, ak má niekto info o uvedených školách a pomôže nam to v rozhodnutí.

macekovam
6. apr 2023

@zana76 ak je taky sikovny tak radsej gymnazium.. tamta skola ma slabu matematiku.. ak bude chciet ist dalej..my sme boli na DOD v novakoch na SOS chemickej aj na tom odbore.. tiez urobili velmi dobry dojem..

zmrzlinka2021
6. apr 2023

@zana76
Ak je syn sykovny, ma hlavu, urcite gympel.

zana76
autor
6. apr 2023

@zmrzlinka2021 ma rad chemiu, fyziku, matematiku, biologiu. Istotne vie, ze VŠ by chcel tohoto smeru. Humanitné predmety ho velmi nezaujímajú. Tešil sa, ze na SŠ by už tie predmety vedel vyselektovat.

matenka
7. apr 2023

@zana76 to je super ze vie co chce, za mna gympel, ale u neho asi viac bilingvalne technicke
Moja dcera tiez spravila tiez T9 nad 90 obidva predmety, ale nebude prijata automaticky na vsetky skoly, min na 2 bude robit este skusky

zana76
autor
7. apr 2023

@matenka na chemicku a chemicke lyceum je rovno prijaty, ked ma monitor nad 90% a gympel za moninitor nad 90% dostava plny pocet bodov za prijmacky. A kedze mal aj vysledky na ZS dobre tak je isto prijaty aj tam- jedine ze by 78 deti ktore prijmu mali este navyse body za olympiady. Co je velmi malo pravdepodobne.

mamina7070
7. apr 2023

volila by som technicke lyceum

portret7
7. apr 2023

Jednoznacne gymnazium, pokial chce ist na vs s predmetmi, ktore ho bavia. Nikde inde neberu tieto predmety tak do hlbky ako na gympli.

matenka
7. apr 2023

@zana76 vsak presne, aj dcera je tak (same jednotky ma), len za olympiady su body a na talentovky musi robit skusky, takze prijata bude az po vyhodnoteni, teraz este asi nikto nie je automaticky prijaty ;), len dcera si vybrala tazsie gymnazia, tam bude ovela viac deti co splnaju kriteria

ivett1
7. apr 2023

@zana76 keď syn vie čo chce, tak určite bilingválne technické lýceum chemické...

simsalabim
7. apr 2023

@zana76 na tvojom mieste by som isla na dane skoly pozriet studijne osnovy - vacsinou ich maju iba k nahliadnutiu, nie na nete. Ak mu vadia humanitne predmety, no je dobry v jazyku, priklanala by som sa k tomu lyceu.

zana76
autor
8. apr 2023

Veľmi pekne ďakuem za názory, pôjdeme si teda ešte "oňuchat" gymko na Horvátke, kedže sme to nestihli pre chorobu počas DOD. a teda potom asi vybrať len mezi lýceom a gymkom.

lejla77
30. apr 2023

@zana76 my sme podavali prihlasku tiez na tieto 2 skoly 🙂)

lejla77
30. apr 2023

@zana76 na chemickej sme boli na online DOD a na Horvatha sme neboli tiez kvoli chorobe

zana76
autor
11. máj 2023

@lejla77 na ktorú nakoniec ide? Ak sa smiem opýtať.

lejla77
12. máj 2023

@zana76 my mame este tretiu kde cakame vysledok. Ale medzi tymito dvomi u nas vyhrava gymko Ivana Horvatha. A Vy kam idete?

zana76
autor
12. máj 2023

chemicka

zana76
autor
12. máj 2023

@lejla77 gymko len tak pocitovo, alebo ste sa tam boli pozriet, pripadne sa porozpravat?

lejla77
12. máj 2023

@zana76 synovi sa nepáčilo na tom Lýceu, na Horvátha robil prijímačky v utorok a včera mu prišlo že je zobratý a tam sa mu oveľa viac páčilo a on nie je moc praktický typ a myslím, že tam majú aj prax na tom Lyceu, keďže je to odborná škola (SOŠ). Inak že na tom Lýceu boli milí učitelia (teda aspoň tí na prijímačkách).

lejla77
12. máj 2023

@zana76 a môj syn nie je úplne na chémiu zaťažený, on skôr nevie čo by chcel

zana76
autor
12. máj 2023

@lejla77 👍 tak to ano, gymko bude pre neho asi lepsie/univerzalnejsie.
Vela stastia, hlavne nech je syn spokojny.

lejla77
12. máj 2023

@zana76 dakujeme aj vam

janka_k
22. máj 2024

@zana76 kam makoniec isiel a spokojny?

lauricka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zana76
autor
20. aug 2024

@janka_k na chemicku, je spokojny, vela ucenia, ale da sa zvladnut...