Som siedmak a chcem mať hrubší hlas

timotej9
24. feb 2022

Ahojte všetci, len by som sa chcel spýtať ako mať hrubší hlas, pretože ja už som siedmak a mám taký detský hlas. Čo mám pre to urobiť, aby som mal hrubší hlas?
Za každú správu ďakujem🙂🗣️

simsalabim
24. feb 2022

@timotej9 pockat 🤷‍♀️

sissy27
24. feb 2022

@timotej9 to príde samé, daj tomu cca 2-3roky 🙂

tomikejt
24. feb 2022

@timotej9 len počkať musíš, aj môj syn má stále taký detský hlások a niektorí jeho kamoši už hrubší. Neurychlis to ale príde to 😊

oli18
24. feb 2022

Volá sa to hlasová mutácia. Prebieha medzi 12-14 rokom.

pribinak
24. feb 2022

To máš ako dievčatá s prsiami. Niektoré majú prsia už v 12tixh, iné si musia 2-3 roky počkať.

megavega
24. feb 2022

@timotej9 ja ti poradím trochu inak. Predpokladám, že keďže si siedmak máš 13rokov. Navštív pediatra a prekonzultuj to s ním. Môj brat, keď mal 14rokov, mal stále taký detský hlas. Naši s ním na odporúčanie pediatra navštevovali foniatriu a potom bol na 2týždňovom liečení. Veľmi mu to pomohlo a vrátil sa už s normálnym hlasom. Teraz je 30tnik a zhodou okolností nedávno na to prišla reč a povedal, že to bola jedna z najlepších vecí, akú mohol pre seba spraviť. Ja som mala na výške spolužiaka, vyposilovaný, dvojmetrový chlap a hlas ako 10ročný chlapec.
Čiže ak už máš medzi 13-14r, normálne napochoduj k pediatrovi, nech ťa nasmeruje k foniatrovi. Za jedno vyšetrenie nič nedáš.

whatever1
24. feb 2022

@timotej9 skús ísť ku kováčovi, aby ti ukul hrubší hlas😅🐐

sveti69
27. feb 2022

@timotej9 prababička mojej babičky mala kamarátku, ktorá mala susedu a ona mala syna, ktorý ráno i večer kloktal slanú vodu a potom o mesiac a tri dni mal hlas hrubý ako taký mocný junák. 🙈🙈🙈

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz