Som ôsmačka a zvažujem výber strednej školy

zubrienkazubrienka
21. apr 2024

Mam len otazku. Som osmacka a na buduci tyzden budeme stredne skoly nahlasovat v skole, (este to neni konecna volba ale rodicia po mne chcu kam proste chcem ist) ja uz som dlho rozmyslala nad psychologiou alebo pedagogikou tak sa chcem opytat aka je najlepsia stredna aby som potom mohla pokracovat na vysokej. Len by som asi moc nechcela ist na gymnazium, lebo sa bojim ucenia (hlavne matematiky a fyziky).

guudy
21. apr 2024

@zubrienkazubrienka najlepsie je gymnazium🤷🏼‍♀️

moonlight1210
21. apr 2024

Mozes takmer z kazdej strednej s maturitou ist dalej na VS (aj inu ako bola stredna skola), len budes musiet dobiehat ucivo na prijimacky, alebo potom v prvom rocniku VS to dobiehat za pochodu, ak budu brat bez prijimaciek. Co moze byt zahul.
Ale zvladlo to takto uz vela studentov.

zubrienkazubrienka
autor
21. apr 2024

@guudy no ved to. Z matematiky a fyziky mi vychadzaju vzdy znamky od priemeru 2.33-2.77 a nemyslim si ze su to znamky take ze by som na ten gympl mala ist (ale trojku som nikdy nedostala)

kacena4
21. apr 2024

a co chces robit z pedagogiky? specialnu? ucitelstvo? vychovavatelstvo? ak chces pokracovat na VS staci ti ist na pedagogicku skolu pripravi ta na vysku v tomto obore ak psychologiu odporucam pedagogicku odbor specialna pedagogika - venuju sa tam problemovym detom a ucia sa aj psychologiu

pribinak
21. apr 2024

Kľudne aj stredná pedagogicka škola

Máš tam veľmi dobrý základ čo sa týka psychológie a aj pedagogiky

ysseba
21. apr 2024

Podľa toho čo píšeš, tak by som volila pedagogickú. Je to dobrý štart pre VŠ - pedagogiku, ale aj psychológiu. A vlastne tak celkovo - nech Ťa to v živote zaveje hocijakým smerom, pedagogická SŠ nikdy nebude "prepadákom" 😉 A držím Ti palce, nech sa rozhodneš akokoľvek, prajem nech sa Ti darí 😘

rozculena
21. apr 2024

bojíš sa učenia a chceš ísť na vysokú školu??? 😲

zubrienkazubrienka
autor
22. apr 2024

@rozculena neberte to zas doslovne co som povedala. Bojim sa matematiky lebo viem ze to bude ovela tazsie ako na zakladke

zubrienkazubrienka
autor
22. apr 2024

@ysseba bavila som sa o tom s rodicmi a zevraj na internat ma nepustia (dochadzanie ze tiez nie).

ysseba
22. apr 2024

@zubrienkazubrienka Tak keď nie internát a dochádzanie, tak z akých škôl čo máš v okolí máš na výber?

sofia_sim36
22. apr 2024

@zubrienkazubrienka ak nemáš veľa možností kam ísť určite bež na gympel. Keď sa budeš učiť nieje šanca aby si to nezvládla.

zubrienkazubrienka
autor
23. apr 2024

@ysseba no obchodná akadémia, gympel, zdravotka, strojarina.

zitaje
24. apr 2024

@zubrienkazubrienka z tejto ponuky gympel a zdravotka