Skúsenosť s opravnou písomnou maturitnou skúškou

kkttkk
3. júl 2024

Ahojte, mal už niekto skúsenosť s opravnou písomnou maturitnou skúškou?

kataina
3. júl 2024

Niekto iste mal. O čo ide?

kkttkk
autor
4. júl 2024

@kataina ide o nemecký jazyk, keďže som bola donútená ísť na ten jazyk iné riešenie som nemala, nejde sa mi to naučiť vôbec, mám už teraz stresy z toho ako to zvládnuť, vraj budem na inú školu

lukbe
4. júl 2024

@kkttkk áno na inej, lebo asi tam dajú skusobnu komisiu pre tých, ktorí neprešli. Pomôcť by mohlo doučovanie.

kataina
4. júl 2024

tak opravná maturita je v septembri, dovtedy si najdi intenzívny kurz a urob všetko preto aby si prešla. Opýtaj sa tvojej učiteľky, či tam bude aj ona. Nemusí tam byť, to by bolo psychicky asi ťažšie

kkttkk
autor
4. júl 2024

@kataina nebude tam nikto z mojej školy žiadny učiteľ, preto mám stres už teraz.

kataina
5. júl 2024

musíš sa učiť! Kedže si vo 4. ročníku, tak aj doteraz si sa musela učiť aby si prešla. Skúsenosť s maturitou už máš, tak sa sústred na tu nemčinu. Pozeraj telku v nemčine, daj si nejaky zavazok napr pol hodina denne pred telkou, z toho si vždy zapíš napr 3 vety a nauč sa ich napamať. Nauč sa nejaku nemecku pesničku, popri tom sa uč to čo treba vedieť na matury. Urob si do kalendára poznámky, kedy budeš čo vedieť, a drž sa toho,... No bez učenia to nepôjde. Je to v tvojich rukach

kkttkk
autor
5. júl 2024

@kataina dakujem za rady😊