Skoro 17 ročná dcéra prišla domov opitá

29. jan 2022

Moja 17 ročná dcéra prišla včera domov opitá. Mala ísť len so spolužiakmi vonku a prísť mala do 8. Prišla 8:30, niekto ju musela zaviesť ale nechce povedať kto, pretože o takom čase jej nechodí autobus. Bola dosť mimo, akože chodiť vedela ani nevracala, ale motal sa jej jazyk. Snažila sa ísť hneď do izby, ale samozrejme som si to vsimla. Neviem, kde sme zlyhali vo výchove a aký trest hej dať... Čo by ste robili na mojom mieste?

anjelicek26
29. jan 2022

Nebola opita pod obraz bozi, ale nieco vypila, kamarati ju nikde nenechali, ale aj ked jej nesiel uz autobus - odviezli az domov, co sa mi rata ako velke ++ od kolektivu, ze na to dozreli... inak tych tem 17 rocnych a chaty a pitie a bojazliva mama je tu nejak moc v poslednej dobe... ziaden trest pre pana bol piatok, je skoro dospela, dosla domov nie o tretej rano, ale 8:30! Mozete sa o tom porozpravat, ze nemas rada, ked pije, to je asi tak vsetko...

diana999
29. jan 2022

Nič by som neurobila.. Poznám to zo svojich čias

janai1
29. jan 2022

A čo tak sa skúsiť porozprávať ako normálni ľudia?

Inak ty si ta co nechcela dcéru pustiť na chatu? 😅

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. jan 2022

@anjelicek26 no ja som rada, že ju niekto odviezol, ale vôbec nechce povedať, že kto a mala ísť len so spolužiakmi, ktoré majú tiež 16-17
A akože doma alkohol s nami v určitej miere môže, ale mimo domu som sa s ňou rozprávala o tom prečo si to neželám do 18

terry2003
29. jan 2022

@janai1 aj mňa napadlo že to bude ona😅

zojanka
29. jan 2022

Suhlasím s babami ... je skoro dospelá, prišla pripitá a nie ožratá na šrot, dokonca o pol deviatej ..... podľa môjho názoru je to v pohode ... jasné, netreba ju potlapkať po pleci a povedať "dobrá práca" ale nerobila by som z toho vedu.

cyberk
29. jan 2022

2 tyzdne umyvat/odkladat riad, ak ste sa dohodli na 8mu a prisla o polhodinu neskor tak nedodrzala slub... + buduci vikend nech je doma uz o 7mej.
a spita nebola, si dala len par drinkov a nema asi take stastie ako ini, ze to vedia pred rodicmi maskovat 😅
ja uz ked som 5 min meskala tak bolo zle :D takze toto by som nestrpela tiez.
je v puberte takze po par rokoch sa na tom len budete smiat 🙂

autor
29. jan 2022

@janai1 no to skúšam, ale nič mi nechce povedať a nie, ja som tu žiadnu chatu neriesila

autor
29. jan 2022

@cyberk tak vykladá a nakladá umývačku normálne, ale rozmýšľam, že jej niečo takéto dám a také dva týždne ju nepustím vonku

luccija
29. jan 2022

Ok to bolo včera a aký bol dnešný deň porozprávala si sa s ňou?ako mame by sa mi to nepáčilo, ale nemám čo hovoriť tiež sme v tom veku chodili so spolužiakmi do mesta a pripila som s vína a hanbila ako pes.

cyberk
29. jan 2022

@autorka jasne, ono to nie je naskodu, aby respektovala svojich rodicov a nechodila hala bala domov, mobil ma mohla vam zavolat a poprosit, ze ci moze ostat dlhsie

tehotna40
29. jan 2022

Prepáč ale podľa mňa robíš z komára somara, tak možno ma niektorá 18 ročného frajera ktorý má auto a doviezli ju domov. Ja som v jej veku už ani nebývala z rodičmi. Véd je skoro dospelá, tak si trochu vypila s kamarátmi a co je natom ? Keby mala 15 tak by som to riešila ale ma 17 rokov. Bývalá som na sídlisku kde 15 ročne deti sa valali po zemi spite na mol, teraz viď kauza miloslavov. Takže bud rada ze si dcéra len trochu vypila a ma kamarátov, ktorý ju nenechali v stychu. A prišla 8:30 ,nie nad ranom. Mam mladšiu sesternicu,ktorá chodí domov o moc neskôr, nezdvíha telefón, mama nevie co s nou.

simik411
29. jan 2022

Pre pána Jána ozaj toto? 17r baba veď to už je hotový človek, z vlastnej skúsenosti ti poviem že už hocičo by bolo už nezmenis nič , ak by mala 14 možno ale takto,.nič hrozne neurobila. Buď rada že má partiu , ktorí ju ozaj donesú domov aj keď v jej veku dochádzka v 8,30 uff .. ja som mohla oveľa dlhšie ani neriešili a nie raz som prišla asi aj v inom stave domov a som tu nie som alkoholicka , mám veselé spomienky to proste patrí k tej puberte podľa mňa či si to rodič prizná alebo nie. 🤷 Za mňa by som sa na oko tvárila okej prišla si neskôr aj viem že nie s nula promile ale zas tresty 🙄 asi nie veru

tehotna40
29. jan 2022

Dva týždne ju nepustis vonku ? Preboha ..... to nemyslíš vážne?

sissy27
29. jan 2022

Neriešila by som, kým by to nebolo na pravidelnej báze. Argumentuješ tým, že do 18 si to neželáš - a aký je rozdiel či je to v 17 alebo v 18? Po 18 budeš mať o ňu menší strach, už ti bude jedno kto ju dovezie domov, s kým sa stretáva? Ja v tom rozdiel nevidím, mám 18r dcéru a nič sa jej plnoletosťou pre nás nezmenilo.
Keď ju chceš veľmi trestať, tak jej prihoď domácich prác, viac mi nenapadá.
My to máme doma inak, mne dcéra rovno povie kam ide, s kým ide, ako sa dostala domov, čo sa dialo… ale takýto vzťah sme si budovali… ja som v tom veku mala veľký party život, nijako mi to neublížilo, nič tragické sa nestalo. Alkohol je zradný, človek musí sám na sebe odskúšať, koľko znesie a kde sú hranice.

saxana000
29. jan 2022

Do 8?v 17 tich? Ajajaj....

caroline_
29. jan 2022

Chúďa dievča

autor
29. jan 2022

@luccija no snažila som sa s ňou porozprávať, povedala že mala len trochu vína, ale to sa mi nezdá, lebo pohár dva vína na oslavách s rodinou s podobne môže piť a nikdy to na nej nevidelo a že sa to už nebude opakovať, že nevie prečo si dala, ale nechce povedať s kým bola a kto ju odviezol

kittykat22
29. jan 2022

ako nezelas do 18.ich. A potom co? Povies jej, mas 18 a rob si co chces? 🙂 neblazni. Musis sa s nou porozpravat, vysvetlit jej % alkoholu - je velky rozdiel pohar vina a maly panak, co sa moze stat, ze pripity clovek nema odhad - napriklad nemoze prebehovat cestu kde su auta alebo kolajnice, ze nechces aby ju niekedy niekto viezol kto pil. Keby pila s ludmi ktorych nepozna mozu jej ublizit, ze nechces aby mala dieta s niekym koho nemiluje. Okrem kazne by si mohla zabrusit aj do zodpovednejsich vod. Snaz sa jej vysvetlit uskalia a problemy pitia. Ked uz niekde bude a nieco si da, aspon nech vie co so sebou.

autor
29. jan 2022

@simik411 no bývame na dedine, domov môže ísť v piatok a sobotu do 11 Max. ale len keď sa dohodneme dopredu, ale toto iška skoro hneď po Tom ako prišla zo školy vonku a bolj sme dohodnuté na 8 a ani mi nedvíhala potom

lucia851
29. jan 2022

V dnesnej dobre už v takom veku deti pijú normálne alkohol. Ja som tiež začala piť aj fajčiť keď som mala už 17 a rodičia nikde nezlyhali. Moji kamaráti aj kamarátky už v tomto veku pili alkohol. Takže ju nechajte.

autor
29. jan 2022

@tehotna40 tak zas ona chodí vonku tak 2 krát do týždňa, tak to není až také strašné, aby vedela že urobila sprostosť, mne ide hlavne o to, že nechce povedať s kým bola

kittykat22
29. jan 2022

urcite jej musis povedat ze musi chodit domov v dohodnutom case a ked volas tak ti musi zdvihnut a povedat, ze meska.

ivaa_
29. jan 2022

pamätám , že moji rodičia by sa zachovali takto isto ako autorka, tiež som dostala trest ked som prišla domov neskôr ako sme sa dohodli , ani som si nedovolila prísť opitá domov nikdy... vtedy mi to prišlo hrozné , nadávala som na rodičov.... s odstupom času ked teraz na to myslím , nemohli urobiť lepšiu vec ako robili, že ma nepustili, že mi zakázali . viem že mi chceli len dobre

autor
29. jan 2022

@sissy27 no po 18 za ňu nie som zodpovedná😅 aj keď samozrejme by sa mi nepáčilo keby ani vtedy príde domov veľmi opitá

autor
29. jan 2022

A môže legálne alkohol

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. jan 2022

@viestta no viem, že by som jej nemala davy ani normálne alkohol, ale od 15 môže slabší, práve preto aby neskončila tak že v 18 bude úplne ozrata a niečo sa stane. Ale rozprávali sme sa o tom, že prečo jej to dovolím, a že inde nemôže a mohli by byť z toho problémy