Škola v zahraničí

luccy37
12. aug 2016

Mám len 14 a viem že to sem asi nepatrí,ale budem rada ak mi dáte dobré rady..prosím normálne odpovede..mám 14 ale veľmi chcem ísť študovať do zahraničia,len neviem ako.. Zaujalo ma Dánsko alebo Anglicko,budem rada za každú radu..prosím ak ste niekto mali tú skúsenosť tak prosím chcela by som vediet či sa tam tie školy platia a aký je tam prístup.. Ďakujem veľmi pekne za každú info,určite mi aspoň trochu pomôžu 😊 Lucia 14

maminkaat
12. aug 2016

@luccy37 lucka to si laksie najdes na googli dokonca aj vyber škôl

abbey1
12. aug 2016

@luccy37 Stredné školy sa platia v oboch krajinách a je to vysoká suma. vysokoškolské štúdium v Dánsku je dosiahnuteľnejšie, ale teba zaujíma stredná škola, podľa veku.
jedinou schodnou možnosťou, pokiaľ nepatrí tvoja rodina k horným vyvoleným, je získať štipendium.Keď už budeš na strednej, informuj sa u študijného poradcu na škole. Niektorí bývajú slušne informovaní. Alebo treba hľadať na nete rôzne recenzie. Dá sa ísť cez agentúry, alebo priamo nájsť školu v zahraničí, ktorá ponúka štipendium. Napr v Dánsku sa dajú získať veľmi dobré štipendia, ktoré pokryjú skoro všetky výdaje okrem cesty a vreckového.
Ešte máš chvíľočku čas tak sa stihneš rozkukať. Skús a povypytovať i starších kamarátov a neskôr spolužiakov na strednej. Najlepšie to býva cez referencie od niekoho, kto tam už bol.
Držím päste.

luccy37
autor
12. aug 2016

@abbey1 ďakujem veľmi pekne 😘 Len štipendium sa dá získať iba keď je študent naozaj dobrý či nie ?😏 No ja som sa už pýtala veľa ľudí,ale nikto s tým skúsenosť nemá a moji spolužiaci idu na školy v okolí... No ja by som sa snažila zarobiť si sama,nejaké brigády od 15-tky tak snáď sa mi to podarí... Ďakujem veľmi mi to pomohlo 😊

luccy37
autor
12. aug 2016

@maminkaat pozerala som všetko možné ale všade sú sumy na ktoré by som musela brigádovať aj 3 roky...v živote by som chcela mať dobrú školu aby som bola dostatočne vzdelaná a ovládala jazyky...a myslím že tie spoplatnené školy si môžu dovoliť iba naozaj bohatí ľudia..ale ďakujem aj tak za radu 🙂

abbey1
12. aug 2016

@luccy37 Nechcem ti brať ilúzie, ale na brigáde nezarobiš cca 10 000 eur, čo je suma, ku ktorej sa to vyšplhalo s poplatkami, školným, učebnice, bývanie, cesta, a to nehovorím o vreckovom. Naozaj je asi najlepšie sa poohliadnuť po štipendiu,a lebo natrafiť na fakt dobrý program. Väčšina škôl má štipendium podmienené slušným prospechom, to však neznamená, že musíš byť čistá jednotkárka. Možno si dobrá v športe, nejakej konkrétnej oblasti, dobrovoľníctvo, študentské spolky,... to všetko sú možnosti, ako sa do zahraničia dostať.
V každom prípade si daj záležať na cudzom jazyku, ten je vždy veľkou devízou pri štúdiu v zahraničí.

luccy37
autor
12. aug 2016

Ja viem 😏V živote by som sa chcela venovať hudbe, milujem volejbal❤️ Čítam anglické knihy(teda aspoň sa o to pokúšam a myslím že mi to ide celkom fajn a rozumiem) ďakujem naozaj veľmi pekne za radu..🙂

abbey1
12. aug 2016

@luccy37 Ako som už písala, u nás sa najlepšie osvedčili referencie od študentov, ktorí podobné štúdium v zahraničí absolvovali. tak teraz dcéra bola a čoskoro sa chystá. Ak ideš priamo cez školu v zahraničí, je to lacnejšie a omnoho. Pre agentúri je to zárobková činnosť, preto je lepšie nejaké organizácie študentské,a lebo typu Rotary. Ale tam sú veľké vybavovačky a ohromné podmienky, ktoré treba splniť. Ale cesta to je.

luccy37
autor
12. aug 2016

Okej, ešte rok mám čas,budem sa snažiť na toto všetko zamerať..naozaj ďakujem veľmi ste mi pomohli...

abbey1
12. aug 2016

@luccy37 Good luck. O rok napíš, poradíme možno i konkrétne školy. Najlepšie je ísť v 2. ročníku strednej.

luccy37
autor
12. aug 2016

Thanks😊Okej som fakt veľmi vďačná lebo na internete som sa toho veľa nedočítala 😏Oki ďakujem naozaj 🙂🙂

janinah
13. aug 2016

čo sa peňazí týka,dá sa na to zobrať pôžička,ale rodičuia,tz nie si ešte dospelá...a dovtedy drviť angličtinu,knihy ani taknie,ale filmy v angl. a tvdiskusné relácie

svetluska82
13. aug 2016

@luccy37 mozno by som na tvojom mieste skusila bilingvalne gymnazium plus nejaky iny jazyk a jazykovke a ked ti to pojde, tak potom by som riesila vysoku skolu v zahranici 😉

mawka
13. aug 2016

@luccy37 znamej dcera studovala na bilingvalnom gymnaziu - vobec nie lahka skola, riadne sa drvili jazyky, ti poviem. samozrejme, bola na internate, lebo skola cez pol slovenska dalej. uz to nie je na slovenske pomery lacne. potom bola dcera rok v amerike studovat v ramci strednej skoly. neviem ako sa tie programy presne volaju, ale mozne to je. ten rok v usa s poplatkami, skolnym, letenkami, vreckovym, proste komplet ich stal 15.000 eur. brali na to uver. dodnes ho splacaju. kocena skoncila skolu, v angline je vazne dobra a teraz studuje v nemecku na vyske v anglictine. a skola vobec nie je lacna tiez. len byvanie a skolne mesacne vyjde 500 eur tych rodicov. keby bola stipendistka, tak este skola plati jej.
ja teda mam len co sa nemecka tyka informacie, ked je student stipendista, tak je to v pohode, da sa. ale musi skutocne na sebe makat. to nie ako u nas ze sak platim skolne, spravim skolu aj tak. tu si to clovek musi jo odmakat. ale myslim, ze to stoji za to.

mawka
13. aug 2016

@luccy37 este ma napadlo, ze ved ty sa mozes ucit jazyky aj tak. mimo skoly. su jazykove skoly, ktore robia kvalitne kurzy. a kym skoncis strednu skolu, mozes skutocne vediet jazyk kvalitne a aj si urobit skusku z jazyka. a potom trebars vysoku skolu uz v zahranici.
ja tak idem asi od buduceho roka dat malu do jazykovej skoly. lebo sa mi nepaci ako sa na ZŠ vyucuju jazyky, tak to bude mat ako mimoskolsku cinnost a kym vyjde zo ZŠ, moze byt celkom slusne vybavena jazykovo. akurat ma mrzi, ze som to neurobila pri synovi tak, ze zavcasu.

svetluska82
13. aug 2016

@mawka ja chodim do jazykovky aj teraz po 30tke. 😀 Je to celkom sranda, raz za tyzden zabijes celkom zaujimavo cas. Inak ma napadlo ze jedna kocka nevedela po anglicky ani ceknut, ale zato sa naucila arbasky a ma robotu na ministerstve. NA konkurz do prace prisla sama a v pohode. Tym som chcela povedat, ze nie je odveci sa ucit aj jazyky, ktore nie su bezne napr. cinsky, alebo finsky

luccy37
autor
13. aug 2016

Ďakujem Vám veľmi pekne😊@mawka jazykovku som chcela skúsiť ale nestíhala by som... Mam Zušku,plavánie,volejbal a spev takže každý deň plne využitý...pár mojich spolužiakov chodí na jazykovku od 3 triedy a myslím si,že za to že čítam iba anglické knihy a pozerám filmy,tak som na tom oveľa lepšie ako oni... Väčšina z nich má problém len niečo prečítať po AJ.. Ja si myslím,že jazyk sa da najlepšie naučiť v zahraničí , ale na tom som ešte dosť mladá aby som odcestovala preč...

mawka
13. aug 2016

@luccy37 no to mas pravdu, mne 2 tyzdnovy studijny pobyt v UK dal viac nez dovtedy zakladna a kus strednej. rovnako som na tom s nemcinou, sla som sem 3 roky dozadu, rozumela som, ale nevedela som ani ceknut okrem dobry den, volam sa.... a dnes hovorim plynule. lenze chyba mi ta skola, vies. pretoze ja som do seba vcucla nemcinu automaticky a prirodzene, ale nechapem, preco napriklad je konkretna veta tak a tak zlozena. cize ano, naucila som sa ju ako ked sa dieta nauci rozpravat, ale deti tiez predsa idu do skoly a ucia sa gramatiku a mne toto chyba. a preto po navrate na slovensko, ked uz skoncim tu, podobne ako @svetluska82 pojdem do jazykovej skoly. lebo keby som teraz sla na skusku z jazyka, tak precitam, obkecam, napisem pocuty text, ale daju mi test alebo nieco napisat vlastnymi slovami, tak pohorim na plnej ciare s gramatikou.

svetluska82
13. aug 2016

@mawka ja mam zas opacny problem s gramatikou nie je problem ( konkretne s nemcinou) ale ked som zoci voci nemcovi tak ani ceknut 😀 😒 😎

luccy37
autor
13. aug 2016

Ja som rozmýšľala nad výmenným pobytom (Anglicko) na 2 mesiace ale tie niektoré ceny sú neprijateľné 😏 Ja zase rozumiem čo hovoria ale keby mám odpovedať tak by to trvalo asi trochu dlhsie😬

mawka
13. aug 2016

@svetluska82 preto je idealne vazne sa ucit jazyk v tej ktorej krajine. s tym, ze tu zijes, pracujes alebo si tu casto a zaroven ten jazyk aj studujes nejakym sposobom. to je idealne riesenie. 🙂
pre mna je nemecka gramatika norcna mora 😀 😀

janinah
13. aug 2016

@luccy37 po dovršení 16.r. môžeš ísť na celé leto brigádovať do zahraničia cez agentúry,nie cez slovenské,tie zdierajú,ale rovno cez agentúry tej-onej krajiny,nezarobíš veľa,ale jazykovo sa ti to oplatí,takto začali moje dcéry prvé leto a potom si hľadali už samé brigády vonku,momentálne je jedna ako dobrovoľníčka v Kolumbii cez projekt EU,tým chcem napísať,že jazyk v danej krajine sa dá naučiť aj lacnejšie ako nejaké platené jazykové pobyty...treba hľadať info

luccy37
autor
13. aug 2016

Ďakujem veľmi pekne 😊

jana8867
13. aug 2016

@luccy37 Ahoj, kedže máš 14 rokov, budem ti tykať. Predpokladám, že máš v pláne študovať v zahraničí na strednej škole,čo ti z môjho pohľadu neodporúčam, min. nie v ďalekých krajinách ako je Anglicko či Dánsko. Moja dcéra sama študuje v zahraničí, ale už na vysokej škole vo Švajčiarsku. Ak chceš študovať v zahraničí, musíš rátať s tým, že budeš žiť sama, s rodičmi sa budeš stretávať len zriedka, budeš sa musieť spoliehať len sama na sebe v cudzom prostredí, ktoré nepoznáš a nikoho tam nepoznáš. Samozrejme, štúdium v zahraničí je i finančne náročne, už len samotné ubytovanie, strava, bežné náklady či iné výdavky spojené so školou. Vyber si skvelú strednú školu na Slovensku, zdokonaľ sa v cudzom jazyku, vzdelávaj sa, osamostatni sa najprv na stredoškolskom internáte a uvidíš, že ak budeš nadaná a šikovná, na VŠ sa dostaneš na ktorúkoľvek univerzitu v zahraničí.

luccy37
autor
13. aug 2016

Viem viem... Mojim cieľom je hlavne sa osamostatniť a nebyť naviazaná na rodičov..ďakujem veľmi pekne za radu 🙂🙂😊

abbey1
13. aug 2016

@jana8867 Ale veď v zahraničí môže študovať na strednej 3, 6 mesiacov, aby skúsila. Nemusí hneď celý školský rok. Tie školy bývajú na vysokej úrovni a program majú vynikajúco vypracovaný s celým doplnkovym programom na voľný čas,...ne tak študovalo dosť študentov, teraz 2 a nikto sa nesťažoval. Treba dobre vybrať a naozaj na začiatok skúsiť kratšiu dobu. Pre tie deti je to úžasná skúsenosť. Študovať tam na vysokej je už o niečom inom.

jana8867
14. aug 2016

@abbey1 Pravdepodobne myslíte výmenné pobyty pre študentov strednej školy, kedy študenti strávia v danej krajine pol roka, popr. celý šk. rok. Moja dcéra bola v 3. ročníku vo Francúzsku na celý šk. rok, s tým, že je to finančne náročne a s tým treba počítať, ale ako hovoríte, skúsenosť je to skvelá.

abbey1
14. aug 2016

@jana8867 Aj vymenne, ale dcéra napr ide na 6 mesiacov a ta škola poskytuje štipendium skoro v plnej vyske, ktoré pokrýva školné, ubytovanie, stravu a aktivity. My platíme úplne minimum, čiže sa zmenené, že ešte ušetríme na nej. Ale platíme dopravu do krajiny a vreckové. Mala som študenta na strednej v Londýne a tomu platili i cestu pre rodičov. Ale to nie su vymenne, ale štipendium školy, alebo priamo local government Študenti bývajú na internáte skoly

iskrickaa
14. aug 2016

Na strednej som velmi chcela ist na rok do USA. Nakoniec z toho zislo a kazdy rok na gympli som na mesiac chodievala do Anglicka na jazykovy pobyt. Spominam si, ze to stalo okolo 900 libier a bolo to pred cca 19timi rokmi🙂 Teraz zijem 13 rokov v USA, sen som si teda splnila, ba az to moje sny predcilo🙂 Z mojich skusenosti sa viac oplati ist studovat do zahranicia na vysoku skolu nez strednu.

eva8
14. aug 2016

@luccy37 ahoj, najspoľahlivejší je program rotary, stojí to do 5 tis. eur na rok do usa. Deti známych si to veľmi pochvaľujú, majú záverečný výlet po celej usa. Cez agentúry - nie na súkromné školy to stojí cca 10tis. eur a viac na rok (usa, kanada) - informuj sa v student agenci. Na súkromnú školu do usa cca 17 tis. eur aj so štipendiom.

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz