Škola - odbor cukrár

sofinka1301
28. okt 2021

Ahojte všetci, chcem sa spýtať alebo skôr poradiť... Oplatí sa ísť študovať cukrarstvo-dialkovo keďže mam doma dve deti. ( keď by sa mi darilo tak by som neskôr robila na objednávky zákusky) alebo sa to človek zvládne naučiť všetko aj sam doma? Aby mohol takto vypekat? Ďakujem 😊

zafir01
28. okt 2021

@sofinka1301 všetky ženy, u ktorých si dávam piecť torty a koláče sú iného povolania a vôbec to nie sú cukrarky. Môj názor, že ak ta to baví a máš na to vlohy, tak to ide v pohode aj bez štúdia. Ide o prax, a to sa naučíš len tak, že budeš veľmi veľa piecť. Neskôr možno rôzne kurzy zdobenia a tak. Treba mať na to fantáziu a cit. Nie je cukrár, ako cukrár

renka30
28. okt 2021

Ak máš k tomu vzťah a si zručná tak školu určite nepotrebuješ, tiež poznám baby, ktoré majú úplne iné povolanie a sú TOP cukrárky. Viac ti dajú rôzne kurzy, ktorých je podľa mňa v dnešnej dobe dosť.

kvetinka75
28. okt 2021

@zafir01 nemusí to byť pravidlo. Ja mám spolužiačku zo základky a tá je cukrárka a živí sa tým. TAm mala všetko pod jednou strechou. Naučili ju základy a potom sa mohla pohnúť ďalej. Takto by hľadala rôzne kurzy. Stále sa vzdeláva, zdokonaluje ale hovorí že tým, že má školu to mala jednoduchšie. Ale neviem na akej úrovni sú teraz školy. Toto bolo pred 20timi rokmi.

sofinka1301
autor
28. okt 2021

@zafir01 ďakujem, áno baví ma piecť.. Piekla som torty, koláče, doma stále niečo vymýšľam a muž je už zúfalý že len priberá ale zároveň chváli 😊nedávno sme robili tortu ( zabudla som odfotit) a všetci boli spokojný veľmi 😊😊😊svokra to zhodnotila že je krásna a ze tu tortičku co spravila ona tak sa môže schovať do kuta

evkamotka
28. okt 2021

@sofinka1301 rob si "reklamu" na fb a zacni. Uvidis ako to pojde, daj si rok a ak to pojde aj bez skoly, tak co

stefi_k
28. okt 2021

@sofinka1301 vela veci sa vieš naučit aj doma. Škola je dobra v tom, že maš určity zakladny prehlad, naučiš sa zakladne technologie a keby si chcela niečo oficialne tak ju tiež potrebuješ. K oboru cukrar patri aj prax , ktoru treba aj odpracovat, treba porozmyšlat či to vieš stihat pri detoch. Ta prax je podla mna najdôležitejšia, ked maš štastie a dostaneš sa na dobre miesta maš možnost sa vela naučit a najmä si uvedomiš rozdielne pracovne modely a pristupy.

janka1011
28. okt 2021

@sofinka1301 určite nepotrebuješ žiadnu školu ☺ stačí, že ťa to baví, v pohode sa to dá naučiť doma ☺

sofinka1301
autor
29. okt 2021

@janka1011
@stefi_k
@evkamotka ďakujem dievčatá. Ono pečenie ma baví, veľa vecí som si našla na YouTube, na čerpala info na nete. Naučila som sa aj hackovat podľa YouTube 😊baví ma aj to aj to. Rozhodla som sa ze vždy keď niekam pôjdeme tak na začiatok ( môj rozbeh, získanie praxe) budem piecť pre rodiny, známych 😂nech trosku priberu a pochutnaju si 😊ďakujem dievčatá

kater_by
17. aug 2022

@sofinka1301 môžem sa opýtať kde sa dá externe študovať ako cukrár? A ešte sa chcem opýtať ako ste sa teda rozhodli ☺️ študujete alebo pečiete z domu. Ďakujem

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofinka1301
autor
17. aug 2022

@kater_by pekný večer, študovať sa dá externé v Šuranoch (nz okres) no nakoniec som nešla študovať keďže aj tu aj väčšinou mi bolo povedané ze sa dá naučiť aj cez net😊pečiem iba pre nas doma a rodinu (narodeniny, meniny a podobne akcie) moc čas není pri dvoch deťoch a začala som vo väčšou hackovat takže nestíham 😂😁

kater_by
18. aug 2022

@att123 ja mám ukončené vzdelanie čašník maturita. Tam mám v podstate ukončený aj potravinársky odbor. Len na otvorenie prevádzky musím mať cukrársky kurz pravda? Bez toho sa nepohnem. ? Ďakujem za odpoveď

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz