Šikanovaný siedmak

24. jún 2024

Dnes si chcem iba vyliat srdce a potrebujem sa vyrozpravat a zaroven najst novu silu mozno aj pomocou vas tu. Dnes moj syn konci 7 rocnik a mali ist na skolsky vylet. Moj syn nejde. Nejde preto lebo bol sikanovany a chcel sikanu zastavit. Vyrozpraval sa mne a ja ako matka som to riesila dalej so skolou. Deti ktore ho sikanovali boli naskor upozorneny a neskor kedze v tom pokracovali boli predvolany rodicia. Sikana prestala ale vlastne pokracuje inak. Obvinuju ho ze to je jeho chyba ze sa s nim nekamatatia lebo zoval. Dospelo to do stadia ze ho vacsina triedy ignoruje s nikto sa s nim nebavi. Totizto ti hlavni su oblubenci triedy. Moj syn nema nikoho v triede s kym by si skolsky vylet uzil. Deti budu rozpustene a budu chodit same. Moj syn by musel chodit sam a ja neviem co robit. Rozhodli sme sa ze nepojde lebo sam chodit nemoze. Skola prislubila ze sa to bude riesit v seprembri kedze toto vsetko sa stalo ku koncu roka. Samozrejme sikana bola dlhodobejsia. Atmosfera je tam dusna a rodicia nepomohli ale zrejme sa postavili na stranu svojich deti.

melanta
24. jún 2024

Mrzí ma, čo si syn zažil. Už je dosť veľký, prediskutovala by som s ním jeho záujem zmeniť školu. Ale hlavne, dnes by sme s mužom určite mali voľno a išli so synom na výlet. Aby ten výlet dnes mal, aj keď nie so školou.

danculka25
24. jún 2024

Tiez by som ho vzala na vylet niekde,ked nie s triedou,tak s rodicmi.
A ak mate moznost,zvazte prosim prechod na inu skolu.To nezastavite,bude sa trapit este 2 roky

caroline_
24. jún 2024

Ja som presne takto bola 6. a 7. triedu sikanovana, nemala som v skole nikoho, cez letné prázdniny som rodičom revala ze ja sa tam už nevrátim, dali ma na druhú školu a lepšie nemohli urobiť, za mňa to boli najlepšie časy v mojom živote

juliacenc
24. jún 2024

Smutne. V dnesnom svete kde sa hlasa tolerancia ako nikdy sa stale deje sikana. Mrzi ma to viem ake to je byt sam

domka222
24. jún 2024

Nerozmýšľala si nad inou školou? Sama vidíš, že aj keď to už nie je priame šikanovanie, stále je vylúčený z kolektívu. A to musí byť pre chalana každý jeden deň veľmi ťažké.

mamina7070
24. jún 2024

Neries vylet ries inu skolu to je to najlepsie co mozes pre syna urobit a necakaj na september ries hned teraz so synom

hylary
24. jún 2024

Zmeniť skolu.. ak tam ostane, bude to od septembra pokračovať.. či čo si myslíš, že tých frackov cez prázdniny "osvietil"??? Bude to ešte horšie....

autor
24. jún 2024

@melanta to sme spraviki

luccija
24. jún 2024

Zmeňte skolu neprejde to.Je mi to ľúto, ale aj to je skúsenosť a raz príprava na život.

kristiii
24. jún 2024

Tiež by som menila školu, dva roky je dlhá doba.

kamatopo
24. jún 2024

My sme tri mesiace dozadu zmenili školu. A spokojnosť 👍. Tí chalani sú není obľúbený oni sa ich len všetci boja, že budú na mieste tvojho syna oni potom😉. Toto chce nový kolektív. Neriesit náhradné výlety ale úplnú zmenu. Z tohoto bude mať syn len veľkú traumu

kamatopo
24. jún 2024

@hylary presne, aj my sme čakali zázrak a boli len viac tie decká drzejsie a za zadkom rodičia co si nechceli priznať, že by ich dieťa bolo toto schopne🤦

daniela2629
24. jún 2024

Prosím Vás, zmeňte hneď od septembra synovi školu, viem o čom hovorím!Mám deti, už staršie a keď chodili na základnú školu, tak presne toto sme riešili, učitelia nasľubuju vždy hory doly, ale nič sa nezmenilo, len čo deti stále extrémne trpeli. A to prečo chcú riešiť až od septembra? To je už neskoro, aspoň vidno ako to je učiteľom jedno..Je smutné, že aj to, že syn nešiel na výlet, tak učitelia vôbec neriešili..Vedeli učitelia pravý dôvod prečo syn nešiel na výlet?Mali by to určite vedieť a podľa toho konať..
Po zmene školy naše deti pocítili úplný rozdiel, mali kamarátov, aj učitelia boli super...Je koniec školského roka, tak by som hneď riešila inú školu, čo by na to povedal syn?Ak by aj on súhlasil, neváhala by som ani sekundu..Veľmi Vám držím palce ✊️❤️

kacena4
24. jún 2024

urcite by som nastojila aby sikanatori nesli na výlet ale asi uz je neskoro drzim palceky (my sme zmenili triedu a bolo chlp lepsie)

cyberk
24. jún 2024

Ja nechapem.. vsak ked vidis,ze trpi, co ho nedas na inu skolu? Ci cakas dokym si to skoci z budovy… dohovor takymto potratom nepomoze 😢 ach
ja sa nedivim, ze su deti tak zle, to co stretavam na ihrisku, tak 2/10 su mile deti, ostatok otras… 😖

belbel
24. jún 2024

prelož ho na inú školu, nikto neľutoval, čo menili školu z tohto dôvodu z môjho okolia a stojím za týmto riešením aj ja, je však nespravodlivé, že "ustúpi" a odchádza šikanovaný a agresor nepocítia dôsledky

summer23456
24. jún 2024

Je mi veľmi ľúto čím tvoj syn prechádza. Dúfam,že sa vám to podarí nejako vyriešiť a nebude viac takto trpieť. Deti sú veľmi kruté a zial učitelia pred tým väčšinou zatvárajú oči.

livkazdetvy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livkazdetvy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najna08
24. jún 2024

Tak toto asi nebude pre každého, ale napríklad keď mňa chalani v 5. ročníku šikanovali, tak jedného krásneho dňa mi rupli nervy, každému z nich som dala dobrú po papuli a bolo vyriešené. Už ma nešikanovali.🤷‍♀️Ale každopádne to asi nie je pre každého, ale držím vašu synovi palce a asi by som aj ja menila školu

iwesska
24. jún 2024

Preco ho nedate do inej triedy?

gabika99
24. jún 2024

Je to ťažké. Sme v podobnej situácii, ale dievča. Dcéra má len 1 spolužiačku, kamarátku. Ostatne dievčatá ich úplne vyclenuju z kolektívu, ignorujú. Trieda je zväčša chlapčenská a chlapci sa pridajú na stranu ostatnych dievčat. A ešte je tam 1 chlapec, ktorý je úplne vyčlenený. Tak su títo traja zväčša spolu. Cele sa to začalo tým, že tu 1 spolužiačku úplne vyčlenili a keď sa dcéra postavila na jej stranu, vyčlenili aj ju. Keď jedna nejde do školy, pre tu druhu je to trest byť v tej triede. Napriek tomu nechce dcéra zmeniť školu, ma tam učitelov, ktorých ma rada, vraj ešte nejako 2 roky vydrží. Ale ak pôjde kamarátka z 8 na bilingvár, neviem ako vydrží 9 ročník.
Triedna o tom vie, hlavne ak je len 1 v škole snaží sa jej dávať nejaké úlohy, aby tam nesedela sama, pomáha vtedy triednej.
Pritom rodicia tých detí sú normálny, slušný.

merlinja
24. jún 2024

@daniela2629 poraď ako to majú učitelia riešiť? Dostali upozornenie, boli predvolaní rodičia, a výsledok - deti ho ignorujú. Majú nútiť deti sa s ním rozprávať, prinútiť sa s ním kamarátiť, či? Daj radu.

daniela2629
24. jún 2024

@merlinja Ja som to nemyslela zle. Ale pravda je taká, že učitelia veľa vecí riešia len na oko..Už tu niekto písal, že mali byť potrestaní tí, čo šikanujú, napr. nemali ísť na výlet..Ale ten chlapec tam mal ísť..
Povedala som len skutočnosti zo svojej skúsenosti a to, že by bolo najlepšie ísť do druhej školy, lebo čím budú spolužiaci starší, tak budú drzejši a nepríjemnejší, kvôli puberte..Nech sa rozhodne autorka akokoľvek moc jej držím palce!