Šikana siedmačky

marcelaonderova
8. feb 2017

Dcérka je siedmačka, bohužiaľ psychicky chorá, ale v remisii, takže len berie lieky. Čo je problém, že od liekov pribrala,nejakých 20 kg v priebehu roka..a v škole sa jej deviataci posmievajú, ponižujú a vždy majú blbé pripomienky. Bolo to riešené s triednou, boli upozornený, ale ešte aj preto, že to povedala, tak si ju doberajú. Ako to riešiť a povzbudiť ju, lebo vidím na nej, že ju to veľmi trápi..:( Ale chcem dodať, že nie je tučná, pri výške 169 cm váži približne 70 kg.

glorikarebeka
8. feb 2017

@marcelaonderova no tazka situacia,deti vedia narobit vela zla.Skus jej upravit stravu,ako pises neni tucna,skus sa nejak rozumne s nou porozpravat a ked nepomoze tak psychologovi lebo moze ju to poznacit na cely zivot,drzim palce

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

@glorikarebeka ďakujeme, stravu sme upravili, vďaka tomu idú kilá dole...ale najviac ma mrzí, že deti vedia byť asi najkrutejšie...☹ a to je dobrá rada, psychológ...potrebovala by si urobiť nadhľad, nad tou situáciou..

madamcoco
8. feb 2017

@marcelaonderova Decka vedia byt take krute, ze obcas aj dospely zasne.
Co tak pourgovat ucitelku tych deviatakov, nech urobi specialne rodicovske a rodicia uz nech si deti doma poucia.

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

@madamcoco to tiež nie je zlý nápad, ale decká si aj tak neustrážia ústa...☹ lebo už boli upovedomený

madamcoco
8. feb 2017

@marcelaonderova no taki 15 rocni deviataci by uz hadam mohli vediet ako sa spravat. Hanba by ma fackovala v ich veku sa takto spravat.
Ale dnesne deti si myslia ze mozu vsetko..

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

@madamcoco Presne, nemajú úctu ani pochopenie...

nnjago
8. feb 2017

To je sila, podla mna nieje zase až tak tučná, k svojej výške to nieje žiadne katastrofa.
Určite to rieš, tak ako bolo spomenuté možno špeciálne rodičovské združenie a treba to riešiť aj z riaditelom. Je to hanba ako vedia niektorý ludia ublížiť slovami a najviac ubližujú tym s ktorých citia neistotu. Držkajte sa a napíš ako to pokračuje či sa niečo zmenilo. Dcéru povzbudzuj že je perfektná.

madamcoco
8. feb 2017

@marcelaonderova inak suhlasim s babami. Pri jej vyske 70 kg nic nie je.
Ale zasa ked ma 20 kg naviac, asi si to deti vsimli.
Treba ju ozaj povzbudit, nech si viac veri.

sibalka21
8. feb 2017

Ja viem velmi dobre ako sa tvoja dcera citi, tiez sa mi posmievali v skole, kedze som nepatrila k tym nastihlejsim ziackam.... Pubertaci su proste taki... Oni su akurat v takom veku, kedy ich asi najviac slaha puberta, cize si myslia, ze su ti najuzastnejsi na skole a chcu byt uznavani rovesnikmi a mladsimi detmi, cize si myslia, ze ked sa niekomu budu posmievat alebo nejak urazat, nedajboze napadat, tak si vybuduju respekt a budu "cool" ... Mala som aj kamaratov ale aj vela deciek okolo seba co si zo mna robili srandu... Ale ja som to osobne neriesila, povedala som si, ze mam svoju hrdost a neznizim sa na ich uroven, lebo som vedela, ze raz to prejde... Odchodila som si zakladku a na strednej to uz bolo v pohode... Tym, ze sa to bude vo velkom riesit na rodicovskom a rodicia to budu riesit s detmi, si len velmi prihorsi..... Vzdy sa najde nejaky "hrdina" co bude vyskakovat este viac ako doteraz... Hovorim z vlastnej skusenosti.... Samozrejme treba to skusit riesit s rodicmi, mozno to naozaj pomoze.... Naozaj drzim palce a ak ste upravili stravu, coskoro sa dostane na povodnu vahu a bude vsetko ok 🙂

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

@nnjago
@madamcoco
@sibalka21 ďakujem baby, najhoršie je, že ani jej kamarátky už nie sú k nej také aké bývali, má to moja veľmi ťažké, ale vždy sa jej snažím hovoriť, aká je úžasná a pekná aby si vybudovala zdravé sebavedomie...a tí žiaci, tiež raz môžu spadnúť na ústa a vtedy si možno priznajú, ako sa správali oni k iným....ale všetko chce čas...ale u puberťačky je čas proti mne...

sharmana
8. feb 2017

@marcelaonderova bombardovať učiteľku, riaditeľku a aj sociálneho pedagoga či školského psychologa. A triedna by naozaj mala poučiť aj rodičov. Je mi ľúto čo tvoja dcéra prežíva, tiež som matkou dievčatka a tiež ma pri srdci pichá, ked ju niečo trápi zo školy, predtým zo škôlky.

natalym
8. feb 2017

Školská psychologička?

nnjago
8. feb 2017

@marcelaonderova ono sa jej to asi ťažko vysvetluje ked jej iba ty dvíhaš sebavedomie a v škole ju niekolký zhadzujú. Lenže ono to nieje o kilách, poznám tučnejšie ženy a sebavedomé a ludia ich akceptujú. Toto je aj vekom tých detí no môžu jej tým ublížiť. Ja si myslím, že ono to je otázkou času, zatial ju len podporuj, rieš to s učiteľmi- aj riaditeľom a hlavu hore, povecte si že to zvládnete, že sa nebojíte ich rečí, budte silné a to Vám dúfam pomôže. Velmi držím palce.

natalym
8. feb 2017

Určite by som cez učiteľky, riaditeľa, školskú psychologičku a pod. apelovala na rodičov. Robia čo vidia doma, pochádza to z rodiny.

stardust
8. feb 2017

Neviem, ci pomozu dohovory so ziakmi. Co sa da cakat od deti, ked ich vlastni rodicia sa vyjadruju o ludoch s nadvahou a obezitou zle? Staci sa pozriet na niektore milujuce maminy na koniku ako sa urazlivo a necitlivo vyjadruju o inych ohladom vahy. Skor mladu posilnit vnutorne, ze ti co sa jej vysmievaju su dusevni chudaci a ona nech si nic nerobi z blbych poznamok. Psychologicka je dobry napad pre dceru.

eeffka
8. feb 2017

@marcelaonderova pozrela som si tvoje fotky s dcerami ( sme na FB v spolocnej skupine) a cakala som nieco ine... nuz takto sa veci maju, ak dcera pribrala 20kg za rok je to vela a iste viditelne, ale na fotkach vidim normalne dievca trosku olepene ale nic na sikanu, ale tvoja dcera je kocka, takze skor tu prameni zdroj poznamok na jej adresu. ked mala o 20kg menej museli z nej byt chlapci hotovi. ak by bola seda mys ani si nevsimnu ze pribrala.
Je krasna a to teraz nejdem mastit ego, a moze mat vsetkych na salame. Takze by som sa uberala touto cestou. Podporit ju a srac na 9takov , neviem kam chodi na skolu ale ak na Belehradsku tak to sa vyklon z okna a mozes sa vystazovat... tam sa nikdy nic nevyriesilo, hlavne ze o sikane pizukali kazde rodicko.
dcera mi tam chodila

jankalukasova
8. feb 2017

nuž buď to riešiť na rodičovskom.. len keď si spomeniem na to aká tam bývala účasť, tak žiadna sláva.. a často neprichádzali rodičia detí, o ktoré sa jednalo. Samozrejme skúsiť psychológa... ale ak by to malo byť neúnosné a mala by veľmi trpieť, tak potom možno aj iná škola..

sunny3
8. feb 2017

Ten, kto sa vysmieva a ponižuje, má malo sebavedomia a problémy sám so sebou.
Normálny zdravý človek to nerobí, nemá potrebu povysovat sa, ubližovať.
,,prázdny klas sa vyvyšuje a plny má hlavu sklonenu" - čo znamená, že hlupaci sa považujú za superclovekov a pritom nestoja za veľa. Múdry človek je rozumný a nepotrebuje sa chvastat.
Si prirodzene veľmi pekná bez vylepšení a dcéra určite tiež. Možno jej výzor závidia a preto jej ubližujú. Aj takí bývajú hlupaci. Alebo sa im páči a nevedia to pubisi inak prejaviť.

emilia25
8. feb 2017

Zas ked schudne budu sa jej smiat ze jej doma nedavaju na jest alebo ze trpi bulimiou.vzdy si tie deti najdu nieco.a ked sa nedoze branit slovne je to hrozne.

deltaa
8. feb 2017

deti su krute s tym nic nespravis, kto chce si najde na kazdom preco sa mu vysmievat, raz som sa rozpravala s byvalym spoluziakom o tom ze ci si pamata ked ked mi ten a ten hovoril hento a vysmieval sa mi tak mi povedal ze to robili preto lebo vedeli ze mi je to neprijemne chceli ublizit, vedia ze ju trapi ta vaha ze je na to citliva tak na to reaguju, keby im napriklad ukazala ze hej je to jedno ze ma vysoko sebavedomie tak by s tym prestali

yollanda
8. feb 2017

@marcelaonderova uz sa vidim ako tych zasranov drzim pod krkom! By som im dala! Mne sikanovali 3 rocnu a drapla som hajzla maleho pod krk a bolo dobre! Ja by som to riesila utokom! Na dieta by som si nenechala sahat ani psychicky!
Co takto ist za rodicmi? Pohrozit sa policiou?

yollanda
8. feb 2017

Bez svedkov ich zbit jak svine!!!!!

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

Máte pravdu, ona bola taká, že keď vošla do miestnosti, bolo jej plno..myslím povahovo,bola proste taká, že vyčnievala z davu, ale teraz keď pred rokom ochorela, tak je viac utiahnutá a citlivá a zvlášť na takéto posmešky...už teraz nechce ísť do školy...vtedy ju pár dní nechávam doma, aby sa vyrovnala so všetkým, hlavne so sebou a potom sa naštartuje a je dobre. Ale veľmi to mňa, ako matku bolí, keď vidím, že sa trápi..a kôli tomu potom má viac problémov psychických...

marcelaonderova
autor
8. feb 2017

@eeffka Ďakujeme pekne...a chodí na Bruselskú..

malabiba
8. feb 2017

Este som nevidela pubertiakov, ktori by sa spravali rozumne...bolo to tak od veky-vekov, najdu si psychicky najslabsi objekt a cesticky ako nan...ono asi, ak by sa spravali pubertaci inak, asi by to bolo divne, nezastavam sa ich, ani nehovorim, ze je to spravne, ale jednoducho je to tak...takze asi stale tvoja dcera nie je v pohode, nedokaze sa im ubranit, vzdorovat, treba pracovat s nou...lebo cely zivot stretne vela roznych ludi a kazdeho riesit sa neda...bude sa musiet naucit poradit si sama...a vobec to nebude o tych 20 kilach, ale o tom ako je silna vo vnutri

dominika6
8. feb 2017

@marcelaonderova toto musí riešiť iba učitelka konkrétnych žiakov a zavolať si rodičov do školy na výzvu riaditela..ak sa jedná o šikanu môže byť pokarhanie riaditelom,príp znížená známka..v dnešnej dobbe je toto dôvod..

lintu
8. feb 2017

všade sa môžu nájsť ľudia, ktorí, keď budú chcieť, budú si ju za niečo doberať...či teraz či neskôr... a nie vždy bude mať za chrbtom niekoho, kto jej bude vedieť pomôcť... treba preto hlavne pracovať na jej sebavedomí, naučiť ju mať sa rada, taká aká je... chápem, že v jej veku a tobôž ak má problém so psychikou, to nebude ľahká úloha, ale len tak sa dokáže druhým vzoprieť... musí si byť istá sama sebou... presne, ako tu už odznelo, nesmie ľuďom ukázať, že ich reči ju rozhádžu... tak je zdrojom zábavy, do ktorého si každý rád kopne... posmešné reči si treba jednoducho nevšímať alebo sa naučiť na ne trefne odpovedať... koľko raz sa v triede nájdu i čudáci, ktorí nikam nezapadajú, nevyzerajú podľa "štandardu", no i napriek tomu si ich nik nevšíma... tí ľudia si idú proste svoje a ostatných majú na háku

sykorkauhliarka
8. feb 2017

tak aj namna mali blbe poznamky ja som sa nedala ja som sa pobila aj s chalanmi....aj za triednou som bola ziadat aby ma prelozili do druhej triedy...samozrejme ze sa to neriesilo...ak je ich tercom ..dnes je to vaha.. zajtra bude oblecenie ..pozajtra rodicia..taky hlupaci si vzdy nieco najdu..dohovory 0 bodov...skorej zmena skoly ;)

marty_4
21. feb 2017

deti vedia byt bohuzial velmi krute. niekdy ani my rodicia nevieme ako az velmi. Treba ist na nich tvrdo, zvolat mimoriadne rodicovske a troska si s nimi pohovorit, ze to takto jednoducho nejde. len co od toho ocakavat, mysliet si, ze si vstupnu do svedomia tiez nie je moc iste. skor ako zmenu skoly, by som riesila individualny plan..

17alexis
21. feb 2017

Kde boli časy, keď deti boli také čisté a nevinné...pamätám si, ako som raz doma ako decko povedala, že mám strašne pehatú spolužiačku, ako hrozne vyzerá. To bolo doma kriku ako si dovoľujem niekoho hodnotiť za výzor a či by sa mi páčilo, keby sa mi posmievali za moje nohy do X. :D Dnes je to jedno niektorým rodičom ako sa ich deti správajú, v podstate robia len to, čo j ich rodičia, nemožno sa teda čudovať. Nemáš značkové oblečko - si nula, si tučný - si nula, dobre sa učíš - si nula. Je to veľmi smutné, kam to speje. :( Dcérke držím palce, nech to zvládne.