Šiestačka je bez kamarátky. Bude to mať dopad na jej psychiku?

8. sep 2023

Ahojte, dcera je siestacka. V triede je ich presne 8 dievcat, takze dvojice. Ostatne dvojice sa kamosia od 1triedy..moja Ella co mala dvojicu sa s nou prestala 2t dozadu z nicoho nic bavit. Uz min rok to bolo zle. Takze moja je bez kamosky - cele dni doma zatvorena aj cele prazdniny. V tomto kolektive si uz kamosku nenajde, jedine az na strednu. Bojim sa vsak o jej psychiku lebo je to citliva dusa a ta kamoska jej chyba☹️ Zienky tie co ste nemali kamosky, ako ste zvladli toto obdobie..ci vobec boli ste tu take?lebo ja mam pocit ze len moja nema kamosky..

liz_lemon
8. sep 2023

a ta jej kamoska sa s kym kamosi? asi by bolo dobre zistit, preco sa s nou prestala kamosit, mozno je to len nejake nedorozumenie

tanyag
8. sep 2023

A tam kde bývate už iné deti nebývajú? alebo na ihriskách si žiadne kámošky doposiaľ nenašla?

januska12323
8. sep 2023

A prečo sa nekamoší aj s ostatnými?

evkamotka
8. sep 2023

Kruzok!

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
8. sep 2023

tak to je neskutocne obmedzenie, ked akoze moze mat za kamaratku len dievca, s ktorym sedi v triede.. co ine deti nejestvuju? kamaratstvo nie je o tom, ze sa budes kamaratit s hocikym, koho k tebe posadia.. asi nema na to povahu, ked sa nevie skamaratit aj s niekym inym.. to skor psychika ovplyvnuje to, ci bude mat kamaratky, ako opacne.. aby dieta sedelo cele dni a dokonca aj prazdniny doma preto, ze sa s nou nekamarati jedna spoluziacka

betulinka1
8. sep 2023

Nema kruzky alebo susedky? Moze mat aj kamosa, nemusi to byt kamoska. Ved nech skusi zavolat nejake domov a uvidi. Pripadne s tou co sa pohádala, zisti preco a usmerni ju.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelies
8. sep 2023

Prihlas dceru na kruzky, aj mimo skoly. Nemoze mat iba jednu kamaratku alebo ziadnu. Zle to vplyva na psychiku, dospeli ludia jej nedokazu nahradit rovnocennu kamaratku. Drzim paste.

annm81
8. sep 2023

Prečo si v tomto kolektíve nenájde kamošku? Je nejaké pravidlo, že musia byť popárované a nemôže existovať kamarátske trio? Prečo len dievčatá? Nemôže sa kamarátiť s chlapcom? Prečo nemôže mať kamošku zo susednej triedy? Alebo zo susedstva, sesternicu, niekoho z krúžku...? Možnosti je kopec, treba ju dokopať, aby sa s niekym zoznámila. V tomto veku keď sa dieťa začína osamostatňovať od rodičov, sú kamarátstva veľmi dôležité a predznamenávajú, aké vzťahy bude mať človek v dospelosti.

deti95060810
8. sep 2023

@prasiatko30 to kde je taký systém...

prasiatko30
8. sep 2023

@deti95060810 na skole mojich deti 😉

vikusjk
8. sep 2023

Nechapem, ze su dvojice a to sa medzi sebou nekamosia? Moja je tiez siestacka a cez prestavky su pri sebe cela skupinka a bavia sa kazda s kazdou

prasiatko30
8. sep 2023

@deti95060810 a dokonca kazde 3-4 tyzdne ich presadzaju 😅cize furt ich miesaju 😅

autor
8. sep 2023

@vikusjk nie zial nekamosia,vazne,akoze prehodia slovo ale vonku sa stretavaju len tie dvojice

autor
8. sep 2023

@kornelies ma 4 kruzky mimo skoly vsetko,len zial to je stale ten isty okruh ludi

stanulienkat
8. sep 2023

@prasiatko30 to je super napad, ale tu by mamicky mali povstanie.😁

autor
8. sep 2023

@liz_lemon ona s nikym sa nebavi,

zuzubb007
8. sep 2023

A preco sa nekamarati s inymi dovod? Ja mam piataka a kamarati sa tak velmi dobre s tromi co chodia furt k nam a on k nim, ale kamarati sa takmer zo vsetkymi, tak susedov nemate? Chyba bude v nej a ovplyvni to jej psychiku aj do dospelosti, nic sa nezmeni na strednej podla mna

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. sep 2023

@zuzubb007 nemyslim ze bude hcyba v nej vazne, ona v lete tu mala kamosky a obe jej povedali ze uz sa im vratila ich partacka z dovolenky ze uz budu len s nimi..a aj tak bolo. Vazne su tam len po dvojiciach..jedna jej volalvala v lete aj hodili von ale len pokial ta jej bola prec. A som sa jej pytaka ze ci sa nemozu vsetky tri kamosit a ze nie nechcu sa…

autor
8. sep 2023

@annm81 ja viem ze je to dolezite preto ma to trapi,ako som pisala vyssie dovody preco si nenajde…vazne je to tam tak proste v ich triede..fakt sa snazila skusala velaraz odpoved ta ista..povedala sama ze pozri hovorila som ti to.

autor
8. sep 2023

@kornelies dakujem,ma dost kruzkov,len my sme malicka dedina tu nie je tolko deti, a tie poparovane uz nezoberu medzi seba akosi..mrzi ma to,viem ze s tym bic neurobim,tak preto sa pytam ci je tu nuekto so skuusenostou

igiana
8. sep 2023

@autorka napis mi do IP 🙂

bimbambim
8. sep 2023

Ja doteraz nemám kamošku.Nikdy som nemala ani v skolkryani v škole ani na strednej ani v robote ani mimo roboty.Na pivo sem tam chodím len s mužom.Zvykla som si nechýba mi kamoška.Nikto sa so mnou baviť nechcel ani netuším prečo.Vzdy som bola samotár

anonymanonym
8. sep 2023

So mnou sa na ZS (rocnik si uz nepamatam, ale tiez mozno tak 6-7) prestali bavit. Dodnes neviem dovod 🤷‍♀️ Len predpokladam na zaklade nejakych veci, ze vsetkych k tomu nahuckala jedna s ktorou sme sa nemuseli... Dopad na psychiku to asi nemalo. Nemala som a nemam z toho traumu, akurat som voci cudzim ludom nedoverciva a tazsie si niekoho pripustam k telu, ale ci to zrovna s tymto suvisi neviem.
Ale nebolo to tak do konca ZS. V 8-9.rocniku (mozno uz aj skor, naozaj si uz uplne casove suvislosti nepamatam) som uz kamosky v triede mala, a to sme boli stale rovnaky kolektiv.

anketkarka
8. sep 2023

@prasiatko30 mne to ako dobré nepríde. To sú ešte deti. Učia sa sociálnym kontaktom a nie každá povaha znáša tento váš systém. To by som len chcela vedieť, či na to majú nejaký odborný dôvod a podložené názorom viacerých detských psychológov. Ja mám celkom v pohode deti a od mala som ich učila zoznamovať sa a nejako neprežívať stresovo neznáme prostredie a zmeny. Ale poznám deti v svojom okolí, ktoré nesú ťažko aj menšiu zmenu a nie toto čo opisuješ. Nemyslím si, že je to vhodný spôsob ako deti ,,donútiť" sa socializovať. Mne ich je teda dosť ľúto, keď na to povahu nemajú. Kto vie koľko traum im takto vyrobia.

toiba
8. sep 2023

ako to vnima dcera? bavili ste sa o moznostiach? ak skusala a ziadna nechce byt v trojici, tak to nie je velmi dobre... ja si predstavim seba v jej kozi a citila by som sa velmi zle... spytala si sa svojej dcery, ze co by chcela robit dalej? ci vidi nejake riesenie? ak to bude dalej takto, cely skolsky rok, tak co zvazujete? ja by som zvazila inu skolu, iny kruzok... niekde by som zacala, vozila by som dieta aj na kruzok dalej, aby sa zoznamila s inymi detmia nasla si kamaratku. byt dlhodobo v takom prostredi, ze som dobra ako nahradnicka a docasne, tak s mojim sebavedomim ako dieta by to zamavalo... nrhovorim, ze zmena skoly je prva, zacala by som kruzkami v meste, vacsej dedine. najprv sa porozoravaj s dcerou, siestacka ma uz rozum, pokecajte si, povedzte si ake mate moznosti a co idete skusit... nenechavaj to tak, same sa to moze a nemusi vyriesit, spoliehat sa nemas na co... drzim palce

ptvw
8. sep 2023

@prasiatko30 hm to je také tajné ze nemôžeš napísať trnava ZŠ komenského (to bol príklad len) ozaj som o takom systéme nepočula tak by ma zaujímalo ktorá škola to tak ma

autor
8. sep 2023

@toiba pytala som sa na prestup a nechce ist,ona je tam sookojna aj a kruxkami aj ucitelmi praveze..takze nutit ju nechcem pokial tam nenu vyslovene sikana.kedze sme dedina,deti su tie iste,kruzky ma ale okruh ten usty. Fakt sa skusaala dostat do tych 3 ale marbe..oni aj par razy prisli ale nikdy sa jej neozvali,tak ona ma povefala ze sa im nebude vtierat co ma pravdu…oni tieto dvojice su tam ozaj od 1 triedy,az na jednu ta sa zmenila a vidim ze dokonalo funguju,zial okrem tej ex kamosky mojej..neviem co do buducna, do skoncenia je velmi daleko, ona ma biekedy chcile ze sa o tom chce rozpravat, niekedy zial vobec nechce takze to neviem uplne odhadnut ako sa citi…popravde ja betusim co s tym, je to tazka situacia,ja som mala vela kamsoiek,velku partiu takze o to viac je to ore mna zle a nepochopitelne…