Rozhodujem sa medzi dvomi strednými školami

syk1122
24. máj 2024

Ahojte som žiackou 9roč a rozhodujem sa medzi 2 školami na obidve ma zobrali prvá je kadernička (3ročna) samozrejme aj s nadstavbou + 2 roky) a druhá je Zdravotná škola praktická sestra, aaa teraz mám taku dilemu chcela by som ísť aj na vš a všetci mi hovoria že z kaderničky sa tam nedostanem čo sa tyka toho čo by ma viac bavilo je určite kadernička ako zdravotna 😅 a neviem sa rozhodnuť nakoniec kam mám ísť lebo zase prebalovať nemocnici by ma neviem či bavilo a je to ťažke sa rozhodnut lebo všetci mi hovoria zdravotná ,a neviem ešte čo chcem robit v buducnosti ale znamky som nemala zlé vôbec ,len určite by som chcela ísť aj na Vš chcem sa niečomu konkretnemu venovať a časom by som zistila čomu len ak by ma nemali zobrať z kaderničky tak na tú školu radšej ani nepôjdem 😅Čo sa týka aj s dochádzania mám bližšie kaderníčku ako zdravotnú a na vysoku školu by som chcela ist na policajnú alebo nutričny terapeut a naozaj neviem 🙈🙈

januska12323
24. máj 2024

Skús ťažšiu školu, v tvojom prípade zdravotnú ak by si to nezvládla môžeš prestúpiť. Keď máš dobré známky na trojročnej ťa bude škoda.

sun_shine_2020
24. máj 2024

@syk1122 chod na VS a popri tom si urob kadernicky kurz 😊 budes mat VS a zaroven aj remeslo v rukach.

zuzana76
24. máj 2024

@syk1122 ak chces nutricneho terapeuta, tak urcite zdravotnu, tam bol sice aj odbor nutricna sestra na niektorych zdravotnickych skolach, remeslo je fajn, urcite ta uziví, ale na VS to budes mat velmi tazke sa dostat, nebudes pripravena dostatocne, budes musiet vela vela nastudovavat sama

syk1122
autor
24. máj 2024

@sun_shine_2020 len ja som žiačka 9 ročnika iba na zš a som rozhodnuta 100% ze pojdem na vs Pretože ma baví aj šport a rozmýšľala som že pôjdem na policajnú a stale ma ťahala policajna len taka škola neni tak som si dala zdravotnu a kaderničku 🙈

syk1122
autor
24. máj 2024

@syk1122 a budem rada za každy nazor 😃 určite mi to spravi obraz ďakujem 🫶🏻

zena666
24. máj 2024

@syk1122 sama vieš, čo budeš robiť na zdravotnej 😀 ak k tomu nemáš vzťah nechoj tam.🤦🏼‍♀️ Uži si kaderníčku, sprav nadstavbu maturitu s dobrými známkami a môžeš ísť na vš.

luliu
24. máj 2024

@syk1122 úplne v pohode môžeš ísť na VŠ aj z kadernícky, VS nerieši akú máš strednú školu, ale to ako spravíš prijímačky. U nás minulý rok promovala dievčina kaderníčka - teraz inžinierka

venom19
24. máj 2024

Na policajnu vs sa je narocne dostat, dejepis, nos-ka, bide sa treba vela ucit pomimo tvoje stredne skoly 🙂 ale ak si odhodlana, zvladnes to 🙂

negymama
24. máj 2024

@syk1122 a preco ta na kadernicku neprijali rovno na maturitnz odbor, ? nemaju ho na skole alebo si na to nemala znamky? lebo moja dcera je na 4rocnom maturitonom odbore kadernik-visazista, zatial neplanuje VS, mozno max neajku 3rocny odbor bakalar v umeleckom alebo grafickom smere.

negymama
24. máj 2024

@syk1122 inak moja dcera sa na tej "lahsej" kadernickej skole uci tolko chemie a biologie, doslova do detailov, cela biologia tela, ze som ja sama prekvapena. Obcas ked jej tlacim poznamky, mam pocit ze chodi na zdravotnu a nie za kadernicku.

Osobne by som ti radila rovno maturitnz odbor, lebo takto studovat 3+2 roky kvoli maturite je strata toho roku. cize v tvojom pripade je to zdravotna, alebo potom skusit prejst na 4rocny maturitny kadernicky odbor, ak ho na skole maju.

deti95060810
24. máj 2024

z kaderníčky na vš? a na akú... 🙄
ak chceš nutr. na vš študovať tak si mala ísť na zdr. školu - odbor výživa...
na zdr. sú rôzne odbory - nie len sestra, ale aj masér, výživa, laboranti... samozrejme nie na každej zdr. škole. a tí neprebaľujú ľudí v nemocniciach.

syk1122
autor
24. máj 2024

@negymama pretoze maju na škole iba 3 ročku s nadstavbou a kadernička je maximalne vo zvolene 😅 čo mam ja dost daleko tak preto som si dala 3 ročku čo mne nerobi problem ako keby jeden rok dlhšie ide iba o to že sa bojim či ma zoberu na Vš cči nebudu brať do uvahy že som vlastne vyštudovala 3 ročnú škola tak ma nezoberu kôli tomu

negymama
24. máj 2024

@syk1122 z 3rocnej "ucnovky " ta nezoberu nikde na VS, musis mat maturitu, a nikoho nezaujima ci je to maturita v ramci 4rocneho matur. odboru alebo 3+2 roky maturitna nadstavba.
skro je dolezite to, ze na tej kadernickej nemusis mat dostatocne vedomosti aby si zvladla prijmacky a studium na VS. podla toho sa rozhoduj. Nikoho nezaujimaju procesy ako si dosla k maturite, ale co vies a dokazes.

syk1122
autor
24. máj 2024

@deti95060810 bohužial koli dochadzke som si dala zdravotnu kde su len 2 odbory vo zv 🙈 a to je sanitar a praktická sestra😕

deti95060810
24. máj 2024

na vš sa dostaneš takmer s každou maturitou - teda na techniku určite, len čo tam potom bude .... veľa matiky, fyziky... to tiež nie je pre každého

venom19
24. máj 2024

Neviem ci je to dobry napad, na trojrocnej skole si odvyknes od ucenia sa a potom moze byt vs problem

betulinka1
24. máj 2024

@syk1122 za mna by som ti poradila chod na zdravotnú. Otvori ti to viac moznosti do budúcna. Po skončení ak aj nebudes chciet ist na Vs si vzdy vies dorobit kurzy na kozmetiku a kadernicku alebo pojdes do sveta, co to da opat zdravotna skola viac. Jasne, ze na praxi budes prebalovat ale v zivote to nebudes musiet robit, lebo tvoje vzdelanie ti da aj ine moznosti.

negymama
24. máj 2024

@venom19 presne a nic v zlom ale aj tie decka na 3rocnom odbore budu menej motivovane sa ucit. Napr. aj nam hovorila dcerina triedna ze vidno ten rozdiel medzi detmi ktore studuju 3rocny odbor a maturitny 4 rocny. viac vedia, lespie sa ucia, rovno zo zakladky sa tam hlasia z lepsim prospechom. a tiez aj to spravanie je ine, aj ked nepausalizujem, aj na vychytenom gymnaziu moze byt "divocina"

zic
24. máj 2024

@syk1122 ved existuje stredna policajna...
https://www.minv.sk/?zameranie-skoly-1

dadka1997
24. máj 2024

@syk1122 tak choď tam kde by ťa to bavilo, nie tam kde ťa chcú ostatní, niet nad zdravotnika, ktori pracu robi s laskou, než vidiet ufrflane sestričky...

Ja som na strednu chcela strasne zdravotnicku, no nasi mi nedovolili lebo ked ma uz zobrali tam mam ist tam ... tak som zmaturovala len tak tak skolu ktora ma nebavila (to zas nechcem povedať ze mi nic do zivota nedala, lebo som pracovala v istom odbore) a na vysku ma vzali naa zdravotnicku .. cize choď tam, kde ta to bude bavit je lepsie byt vystudovanou kadernickou ako tu co ma iba kurz 🤔🤗

caroline_
24. máj 2024

@dadka1997 maximálne súhlasím

negymama
24. máj 2024

a vasi maju aky nazor? s rodicmi si sa neradila?

janka95
24. máj 2024

Zdravotná. Ja som včera zostatnicovala na osetrovatelstve. A nemusíš len prebalovat. Sú aj pekné oddelenia. Alebo ambulancie zubná atď.. možností je tam viac. 🙂 možno by si šla na vš nie sestru ale dáku radiologiu, fyzio.. alebo iné odbory. 🙂

syk1122
autor
24. máj 2024

@negymama ale ano prave ze rodičia mi hovoria že mám isť tam kde ma to bude proste baviť mamka mi povedala že zdravotnu že to mam väčsiu šancu ale viac ma ťaha skorej kadernička 😅

negymama
24. máj 2024

@syk1122 tak ked ta bavi byt kadernicka, chod tam. aj ked nechapem, naco ti je vs pri praci kadernicky. podla mna zbytocnosť. to by si musela vystudovat vs potom s uplne inym odborom a kadernicku by si uz nerobila.

petronelag
24. máj 2024

Ale ak chce ďalej pokračovať na VŠ policajného smeru, tak tam treba mať strednú školu s maturitou, najlepšie by bolo sa rozhodnúť čo chce robiť ak ísť k polícii, tak študovať kaderníctvo k tomu nejde.

ninusa221
24. máj 2024

@syk1122 neboj aj s kaderníčky ťa zoberú na výšku. Ja mám polku triedy na výške spoluziačiek ktoré sú kozmetičky/ kaderníčky.
Daj si pre a proti v dnešnej dobe ak si šikovná a chytilo by ťa to kaderníčky zarábajú perfektne.
Čo sa týka zdravotnej vyndeš len ako praktická sestra ( asistentka) takže ak chceš plnohodnotne robiť v zdravotníctve musíš si urobiť VŠ

ivett1
26. máj 2024

@zic tam môžeš ísť až po maturite...prečítaj si ďalej podmienky...pomaturitné znamená, že najskôr musíš mať maturitu

sofia_15
3. jún 2024

@deti95060810 to by ste sa čudovali keby som vám povedala z akých odborov môže ísť na VŠ. Ako chápem že to nemá vôbec blízko k polícii,… ale stačí keď napíše príjmacie skúšky veď môže mať rôzne doučovania neskôr

deti95060810
4. jún 2024

veď ísť môže, len potom čo tam bude robiť... 😉
trojročná škola s gymn. sa nedá ani len porovnať čo sa týka vedomosti študenta.