Rodičia mi hovoria, že byť LGBT osobnosťou je zlé

sofia623
15. jún 2022

Rodicia mi hovoria ze byt lgbt osobnostou je zle a le viem ze su to homofóbovia ale aspon ked som ich dcera a som lesba tak by ma mohli aspon trochu respektovat lebo hocico im poviem tak uplne ignoruju ale pred tym ako som im povedala ze som lesba tak na mna boli mily a dozvedeli sa to tri týzdne dozadu, aj to ze uz mam aj priatelku a povedali ze uz nedovolia aby sme sa uvideli, a rodicia zavolali jej rodicom a dohodli sa ze je lepsie pre nase zivoty ak sa nestretneme pokial sme lesby

babovka2321
15. jún 2022

@sofia623 venuj sa radsej uceniu, potrebujes to ako sol.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
15. jún 2022

a kolko máš rokov? doštuduj , postav sa na vlastne nohy a odstahuj sa dost dost daleko a nájdi si ludi čo maju normálne rozmyšlanie , a bud to prijmu alebo nie je to na nich

dagmarovita
15. jún 2022

V nepodstatnych veciach moze mat nazor kazdy ako chce, kazdy mame hocijake nazory a nemozme násilne chciet od druheho hocico. V hlavnych veciach by sa mali ludia zhodovať..ako ..neublizovat druhým, neublizovat slabsim, bezbrannym, nekradnut, neklamat, nešikanovať, nezabit, spravat sa proste ľudsky. Rodicov mas len jedných, iste Ti nechcú zle.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
15. jún 2022

@yoo_saerom tak vojna a lgbti je rozdiel a to velký. Co sa tyka ludskej sexuality, myslim, ze to je kazdeho sukromna vec ak to nikomu neublizuje.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
15. jún 2022

@yoo_saerom co si nevedela. Porovnavas vrazdu s čím? Snad vo vojne umieraju ludia, sliape sa po ich zivotoch, majetku, dostojnosti, horror, pozri si zabery z vojen v Sarajeve masové hroby..a lgbti je politika a socialny prúd ktory nezabija telá.
Uz v socializme sa ludia mohli dat preoperovat na pohlavie, nik nikomu nezakazuje a neprikazuje...
Preco by nazor na ludsku sexualitu mal byt vyvysovaný nad slobodu človeka.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
15. jún 2022

@yoo_saerom no povedz kolko ludí spachalo samovrazdu za homofobiu. Sloboda cloveka je to najdolezitejsie co clovek má.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia623
autor
15. jún 2022

@sara07 16 musim pockat este 2 roky ale dufam ze to vydrzim a ze ak rodicia nepridu na maturitny ples tak sa zbalim odchadzam a nestarym sa o minulost proste kaslem na nu ale tiez som si robila testy sebavedomia a mam ich slabe a asi uz 5x som rozmyslala nad zmyslom zit ci nezit a raz som si zabranila v samovrazde tak ze som si pred nou citala moje oblubene knihy a mam rada jadrovu fyziku takze o nej ale vsimla som si ze je toho malo preskumaneho takze to ma prinitilo to nespravit ale mam pocit ze ked to bude trvat este 2 roky tak sa asi zosipem takze ak mate nekto napady na to ako zvysit sebavedomie tak mi prosiim napiste

janetinka27
15. jún 2022

@sofia623 ahoj, kazdy clovek je hoden ucty a lasky. napriek tomu sa stava, ze ini sliapu po jeho dostojnosti. to, ze mas homosexualne sklony/pocity ta nerobi menejcennym clovekom. casom sa naucis uvedomovat si vlastnu hodnotu, ktora nezavisi od toho, co si druhi o tebe myslia. rodicia mozno potrebuju cas, aby prijali tuto informaciu. nevycitaj im to. vas vztah sa zlepsi. si vo faze dospievania, cas od puberty do dospelosti je kratky a prinasa velke zmeny. v tvojom veku sme sa asi mnohi citili nepochopeni a planovali odchod z domu na osemnaste narodeniny.

sofia623
autor
15. jún 2022

@janetinka27 ďakujem dufam ze to v nasej rodine skonci dobre

zorana999
15. jún 2022

@sofia623 Ježiš Mária. Chodiaci chaos ako som bola ja sama v 16tich 🙂. Môžeš mi prosím pekne povedať, načo si hovorila rodičom, že si na dievčatá? A ešte k tomu, že už máš aj priateľku? 🤦‍♀️Aký to malo vyznam? 🙂 Ved sa spoznávaj, užívaj mladosť. Nikto by nikdy nezistil, že to nie je len kamoška. Naco si to vesala rodičom na nos? 🙂 Keď budeš mat 25 rokov a pôjdeš bývať s nejakým dievčaťom a budeš to teda s nou myslieť skutočne vážne tak to povedz rodičom. Ale dovtedy..... 😉
A hlavne sa upokoj. Nikdy by som tvoj vek nechcela vrátiť. Život bol jeden veľký zmätok a boje s rodičmi..
Ale prejde to, ver mi. Len si tým musíme väčšina takto poriadne prejsť..
Keď budeš mat tých aspoň 25 r. tak pochopíš prečo sa to všetko dialo...

jaass
15. jún 2022

@sofia623 rodičia majú pravdu. Pred niekoľkými rokmi to bola ešte choroba. Buď sa rýchlo spamätaj alebo sa rýchlo choď liečiť. Keby mi 16 ročná dcéra povedala že je lesba a pritom ty nie si lesba len máš so sebou problémy… tak by som si to s ňou tak poriesila, že by na to nikdy nezabudla! Otec by ťa mal poriadne ale poriadne preplieskať

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marticka85po
16. jún 2022

@jaass liecit? To by ma zaujimalo ako sa to da liecit? 😁🤔🤔🤔

natyreggae
16. jún 2022

@jaass jediný kto by sa mal liečiť ste tu vy...

lujza123
19. jún 2022

@sofia623 no tak to bola dosť veľká chyba vešať im to na nos v tomto veku, ale tak co uz, stalo sa
Nezijeme v americkom romantickom filme ze po rodinnom coming oute ti zagratuluju s kytickou ruží a objimu ta. Si na Slovensku, jednej z najhomofobnejsich krajín Európy takže ich reakcia bola viacmenej úplne normálna na tunajšie pomery. Skus to ešte doma nejako zahrať, že ťa to prešlo, že to bol iba zmätok atď... Pripadne im dones nejakého kamoša ze máš už frajera.

Ži si svoj život a prvú frajerku im predstav až keď budeš samostatná, bývať niekde ďaleko a nebudeš od nich nijako závislá.

Ps: keď som si po 10 ročnom vzťahu s chalanom nasla priateľku tiež to moja mama nedokázala rozdychat a to som už mala 27. Viacmenej prvý rok to boli len nareky aká je sklamaná, prirovnávania k zoofilii, pedofilii, narážky na uchylov. Priateľkyne meno vyslovila asi tak po troch rokoch, dovtedy to bola "hentaá". Ale postupne sa ukludnila, pochopila a teraz sa sama za svoje reakcie hanbí. Takže aj najväčší homofob sa dokáže zmeniť, len to proste chce čas. Veľa času.