Riaditeľ vraj neumožňuje tehotenské štipendium

anna9122020
31. aug 2024

Ahojte. Nastúpila som na súkromnú stredu školu kvôli dorobeniu maturity. Pýtala som sa na tehotenské štipendium nakoľko nemám nárok na to od poisťovne pretože som predtým študovala. Vraj riaditeľ neumožňuje uplatniť si u nich na škole tehotenské štipendium. Dá sa voči tomu nejak ohradiť? Predsa nieje to malo peňazí a nevidím žiadny dôvod prečo by to skola mať nemala veď to nejde z ich vrecka…

esmeronka
31. aug 2024

@anna9122020 myslím že toto je najlepšie smerovať na sociálnu poisťovňu a iné inštitúcie ako to funguje na súkromných školách (lebo niekedy platí že čo funguje na šťastnej súkromná to nemusí) kde dostanete relevantnú odpoveď aj riešenie....tu tak dostanete pocity a dohady niekoľkých ľudí a budete mať s toho väčšie nervy stred a podobne

egonsk
31. aug 2024

@anna9122020 vies, bude to zniet kruto, ale povinna je iba 10 rocna skolska dochadzka a vsetko co nasleduje po nej je uz dobrovolne a riadene podmienkami, ktore si kazda skola moze nastavit po svojom, rovnako to plati na vsetko ostatne v zivote, teda aj stipendia, pridavky, ulavy a dalsie nalezitosti.

sisa_s
31. aug 2024

O priznani rozhoduje riaditel SŠ/dekan VŠ...takze ak on ti to neschvali, bohuzial