Rada ohľadom výberu strednej školy

ludkaa1010
30. jan 2022

Dobrý deň o chvíľu pôjdem na strednú školu .. ale neviem ešte na akú preto sem píšem :( chcela by som ísť veľmi na umeleckú (na fotograficky odbor ) lenze tam sa vyučujú predmety ktoré mi moc nejdú napríklad ako matematika fyzika a chémia .. chápem že bez matematiky to asi nepôjde ale vychádza mi z nej 4 :(( nebaví ma to a tak isto aj chémia a fyzika .. ale ja pevne verím že sa zlepšim 🙂 od kedy sa nam zmenila učiteľka tak to ide vsseeetko dole , nerozumiem jej postupu a je veľmi prísna .. preto mám aj doučovanie 🤗 ak viete o nejakej škole bez matematiky , fyziky alebo chémie tak mi napíšte prosím 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Nemusí to byt umelecká ale bolo by to asi najlepšie keďže ma neskutočne baví fotenie a venujem sa tomu 2 roky 🙂) ďakujem za každú radu

andrea_prestastna
30. jan 2022

@ludkaa1010 moja zlata ja sim chodila 8rokov na umelecku a matiku sme mali iba prvy rok, tak isto aj chemiu a fyziku, poporzeraj sina skolkej stranke rozvrh hodin kazdej triedy bude to mat iste

ludkaa1010
autor
30. jan 2022

@andrea_prestastna ďakujem .

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludkaa1010
autor
30. jan 2022

@ludkaa1010 ospravedlňujem sa , až teraz som si všimla že som tam dala 4 🙈 vychádza mi 3 pardon 🙂

fiffinkaa
30. jan 2022

Zdravotnícka

marca12
30. jan 2022

@ludkaa1010 ja by som matematiky,chemie a fyziky na umeleckej nebala. Nebude taka narocna ako na technickych smeroch alebo gympli. To budu ozaj nejake zaklady,ktore potrebujes k svojmu odboru. Aby si pochopila proces vyvoja fotografie,potrebujes poznat chemicke a fyzikalne vlastnosti. Fyzika optika je zaujimava. Ak ta bavi fotografovanie,nevzdaj sa svojho sna kvoli tymto predmetom. A co ked budes aj tam prechadzat na stvorky,nic sa nedeje,hlavne,ze odborne predmety ta budu zaujimat.

kikulienkadd
30. jan 2022

Ahoj,stredná škola bez matematiky, fyziky a chémie je konzervatórium. Robia sa tam talentové skúšky. Buď hráš na nástroji, študuješ herectvo alebo balet. Ale ak vo svojom odbore nebudeš vynikať,uplatnenie bude ťažké aj na Slovensku. A vôbec,táto covid doba nie je voči spomínaným odborom ústretová. Veľa šťastia pri rozhodovaní 🍀

kubkovamama
30. jan 2022

@ludkaa1010 ahoj,mám umeleckú.Prijimacky boli talentovky+priemer prospechu.Avsak matiku,fyzu,chémiu sme mali normálne celú strednú,jedine bolo super,že matika nebola maturitný predmet.O to viac sme mali nagrcanych umeleckých a praktických odborov,kreslila som do 3tej v noci aj 4x do týždňa,plus sa k tomu normálne učiť bežné predmety,bolo to veľmi náročné,keď to spätne hodnotím a ďalšia vec bohužiaľ bola,že pokiaľ nie si max priebojný typ,po škole sa ťažko uplatnis.Uz vtedy to bolo ťažké a teraz je doba,že dizajnérov,fotografov,stylistov je na mrte aj samozvaných bez vzdelania.Skús možno aj umelecký priemysel, skĺbiť sa to dá s fotografiou a máš tam menej kreslenia

de_zi
30. jan 2022

Ahoj, ja som na umeleckej v Trenčíne mala matematiku len 2 roky a bola jednoduchá. Fyziku a chémiu vôbec. Ale neviem, ako to tam je dnes, skús pozrieť. 🙂

kjll
30. jan 2022

@ludkaa1010 jedine na zdravotnú , tam je matika síce4 roky ale je to opakovanie zo strednej dá sa povedať , jedenkrát týždenne . A fyzika , chémia 1. Ročník , tiež opakovanie

deti95060810
30. jan 2022

dcérina kamarátka chodí na umeleckú do Za - prvý ročník..
Podľa nej si na matematike, fyzike len píšu poznámky, nie je to také prísne ako na zŠ...
Ešte možno je menej učiva na zdravotnej, poľnohosp., skús sa info. aj na pedagogickej... Gymn. neodporúčam.

terry2003
30. jan 2022

Pedagogická. 1 krát alebo 2 krát do týždňa matematika. Žiadna chémia ani fyzika, ale zato veľmi obšírna biológia.

annamarin
30. jan 2022

Na umeleckej v Kezmarku som pocula ze mali velmi ľahučku matematiku. S chemiou neviem jak to je. Nemusíš sa báť, že by si sa na umeleckých neudrzala. Maju nizsiu uroven matematiky + 3 ze ti vychádza... tak to na tom nie si az tak zle.

ninusa221
31. jan 2022

Ja som išla na pedagogickú aj kvoli tomuto tiež mi veľmi nešli tieto predmety. Matiku sme mali raz do týždňa. Na Vš matiku nemám vobec vďakabohu 😂

richard11
18. okt 2022

@fiffinkaa zdravotnícka škola?.....a nebaví ju matematika?..... určite v žiadnom prípade.Lekár Ti povie dávku lieku, ktorý treba podať.....ty to musíš nariadiť, vyrátať, presne natiahnuť a podať.....v hlave, za pochodu, počas riedenia, napr. počas resuscitácie. Chyba - smrť.....aj takto to môže dopadnúť..... pri deťoch aj dávka 0,1ml navyše môže mať fatálne následky!!!!