Pustili by ste 16-ročné dievča na párty?

13. aug 2022

Pustili by ste 16-ročné dievča na párty ? Jej spolužiaci chodia, pýtala sa ma na to, ale bojím sa o ňu. Dôverujem jej, ale… môže sa stať všeličo.

deti95060810
13. aug 2022

bližšie napíš kde na párty... disco meste, alebo chata v horách....,

zmrzlinka2021
13. aug 2022

Nie, nepustila.
Pravdepodobne nepznas vsetky decka a velmi pochybujem, ze tam bude niekto s nimi, kto dohliadne na ne.

bloger
13. aug 2022

Porozprávajte sa a určite nájdete rozumný kompromis. Tiež mi to príde riskantné. Dobre by bolo ak by šli ako skupinka.

kuriatkocervene
13. aug 2022

Pustila, sama som chodila od 16 rokov na diskotéky ... pokiaľ nebude piť alkohol, tak je to ok si myslím ...

nice202
13. aug 2022

Pustila, tiež som bola v takom veku.

pribinak
13. aug 2022

Pustila. Treba sa rozumne porozprávať, otvorené vyjadrit z čoho máš ako rodič obavy a čoho sa bojíš
Ak je to inteligentne dievča, tak sa nepije do bezvedomia. Veď poznáš asi aj nejaké jej kamosky a vieš aká sú partia a aké sú to decka
Zakazovať nie je podľa mna dobre riešenie. Opiť sa môže aj po ceste zo školy či ísť niekde miesto krúžku a soit sa do bezvedomia

marth16
13. aug 2022

Pustila by som ju. Keď chce niekto urobiť "zlobu " urobí ju aj keď rodič bude napr v práci. Poznám prípad kedy rodičia stále pred všetkými vychvalovali svoju dcéru aké je dobré dievča oproti ostatným, doma sedí nepije ako ostatné, nemá frajera.... nakoniec rodila tesne pred 16-kou a od vtedy jej rady nebolo... Treba sa s dcérou porozprávať, vysvetliť jej čo by nasledovalo ak by porušila pravidlá, ale zároveň jej zdôrazniť že ak by sa niečo dialo a bola by v hoc akom stave má ti zavolať a prídeš po ňu

tamara_234
13. aug 2022

Skôr nie, no ak poznám jej kamarátky a viem že sú spoľahlivé a dajú na seba navzájom pozor, to by som možno zvážila

au1994
13. aug 2022

Keď sa dohodnete na rozumný čas návratu domov, povie ti kam ide a s kým ide, prečo nie? Mimochodom, moja mama robila jednu super vec (vtedy som na to najviac nadávala, ale s rokmi prichádzajú skúsenosti), buď mi okolo polnoci náhodne zavolala, aby počula či nie som opitá alebo sa náhodne ukázala na mieste, kde som povedala, že budem. Pán Boh ma ochraňuj, keď som nedvíhala telefón, už bola na ceste a keď prišla a ja som tam náhodou nebola, to bola jednosmerka domov, cirkus a hanba pred polkou mesta a teda kamarátov som videla tak maximálne v škole najbližších pár mesiacov.

estrella5
13. aug 2022

Záleží aj čo je to za párty. Napr.v našom meste do baru ani nepustia pod 18.. Ale tak vo všeobecnosti pustila... Ak bude chcieť vyskúšať alkohol, cigarety, atď.tak to vyskúša aj inde ako na párty. V každom prípade by som ju ale poučila čo robí alkohol, kedy vie, že už má dosť apod. Určite by som jej zdôraznila aj to, že nech nepúšťa nápoj z dohľadu (hoc aj nealko) a ak by ho z dohľadu pustila, tak už to nedopiť... A samozrejme, chcela by som ju mať na telefóne. Nech mi dá priebežne vedieť čo a ako...

lorin29
13. aug 2022

Nie nepustila

larena
13. aug 2022

Mňa vždy rodičia pustili a nikdy mi nič nezakazovali a keď som mala 16 chodila som na párty..a z vlastnej skúsenosti viem že kamarátky ktoré rodičia nechceli púšťať schválne rebelovali a boli úplne utrhnuté z reťaze a do dnešného dňa stále sú.Záleží aj na tom aká je tvoja dcéra ak jej dôveruješ a veríš že je dosť múdra na to aby neurobila nič zlé tak jej skrátka ver a pusti ju.Chápem že je to tažké a ako mama sa bojíš a máš strach hlavne aby sa jej nič nestalo, ale mám 23 a pamätám si keď som mala 16 akoby to bolo včera a mám pocit že v tom veku tam už nejaka zodpovednosť je

hivanik
13. aug 2022

Nie nepustila ....jedna vec je ,ze môže byt zodpovedná ale druhá vec je taka, ze sa môže dostať do situácie, ktorú nemusí vedieť zvládnuť alebo mat pod kontrolou....

laurita285
13. aug 2022

Pustila, ja som tiež chodila od 16tky a iba do 18tky, potom sme všetci prestali chodiť , už to nebolo cool.

Rovnako to bolo aj u sestry, tesne po 18tke prestali chodiť lebo už tam boli " len deti" 😂

gleep1
13. aug 2022

Áno pustila, my sme vtedy všetci chodili. Naozaj tam bolo starších ľudí len malo. Nečudujem sa, tiež by som sa nešla zabávať medzi “deti” 😅
Snáď už máte debaty o alkohole a o sebaucte a o potrebe robiť zle veci aby zapadla do partie dávno za sebou… teraz by si s tým už bola trápna, ale rodicia to často nekomunikujú, myslia si že deti vedia, ale oni nevedia…

didi2102
13. aug 2022

Prvý krát v živote som bola v 16r v okresnom meste,zobrala má tam spolužiačka z dediny od nás 25km,mali ma po ceste, máme som povedala že idem s ňou a vezie nás jej bratranec 😄😄😄😄 bol to môj nápadník 🤭🤭🤭 boli sme sa diskotéke ,nič sa nedialo , už je to 16r od vtedy a bol to pre mňa obrovský zážitok .... Záleží kde je disko,či idú partia , napr môžeš sa dohodnut že po ňu okolo polnoci prídeš na aute,budeš ju čakať niekde na parkovisku .. ja som sa vtedy mamy spýtala že do kedy môžem byt a ona keďže máme šoféra do kedy povie on,prišla som o 6rano🤭

lija22
13. aug 2022

skor ako zatrhnes skus zvazit do akej miery je to pre nu dolezite. vies pre taketo kocky moze byt uzasne dolezite ukazat sa pred dakymi kamosmi vnovom tricku, chciet zaposobit na nejakeho spoluziaka ci skusit vypit pollitra vina na ex... no jednoducho mladost. patri to k zivotu. teraz je cas este porobit preslapy, z ktorych sa do buducnosti pouci a ak jej preukazes doveru moze vas to zblizit ;)
ja som bola pustana myslim, ze poslednym busom domov alebo zhruba do polnoci. a veru musim mame podakovat, ze ma pustala

danica2711
14. aug 2022

pustila, tiež som chodila, moji rodičia mi dôverovali, otec povedal, že vie, čo si vychovali

sindla
14. aug 2022

Ja som išla mať 16 keď som bola prvýkrát na dedinskej zábave. Mamina mala vo mne dôveru, vtedy sme si dali asi dve pivá a dva poldecáky vtedy z macheriny. 😀 Domov som prišla tak ako som jej sľúbila 🙂

wwpela
8. sep 2022

Pridaj sa a nebude už chcieť chodiť vôbec. Problém vyriešený.