Pustili by ste 12-ročnú do kina?

22. apr 2023

Pustili by ste 12 ročnú samu do kina? Išli by 4 kamarátky, autobusom 30km do mesta z tade MHD do nákupného centra. Ja by som aj pustila, mužovi sa to nezdá. Všetci ostatni rodičia s tým problém nemali. Vrátili by sa ešte za vidna a keby čokoľvek, všetci máme telefóny, auta.

zmrzlinka2021
22. apr 2023

Bez sprievodu dospelej osoby nie

liljana
22. apr 2023

Odvez ich tam, ony pojdu do kina, skoc si nakupit, vyzdvihni po kine, skocte do McDonalda a mozte ist domov.

klarissa25
22. apr 2023

4, 12 rocne baby samé? Nie....tu stačí použiť zdravy rozum. Teda aspoň podla mňa...

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
22. apr 2023

Nie to je este blby vek, vsak sa dohodnite jeden rodic nech kde autom, zatial bude v centre pobeha obchody, a baby nech idu do kina

azarijka
22. apr 2023

Moja ma 12r a chodi s kamoškou do kina sama uz asi rok. Niekedy ich tam odvezieme, minule uz isli same. Najprv busom cca 25km a potom MHD do nakupneho centra do kina.

annm81
22. apr 2023

Mne to príde úplne v pohode, ak sú to bezproblémové baby. Veď v takom veku sme do kina a busom chodievali aj my, nie? A to sme ani nemali mobilné telefóny.

autor
22. apr 2023

Vidím, že každá máte iný názor. Oni sú úplne bezproblémové dievčatá. Ani tak nejde o to, že by ich nemal kto odviezť, to by nebol problém ale oni chcú ísť proste samé a ja to chápem. Uvidíme ako sa dohodneme ešte.

marsmykkok
22. apr 2023

A do koľkej je film? Cez deň v pohode podľa mňa, v noci by som asi im nedovolila ísť domov bez dospelého.

miskakyska
22. apr 2023

To som prekvapená, že prevláda NIE...
Keď bola reč o cestovaní maloletého tuším 8? ročného dieťaťa z jedného konca republiky na druhý boli skoro zásadne všetky za áno..a z tých NIE spravili "opičie matere"

belllinka
22. apr 2023

Aj ja sa cudujem, ze prevlada nie. Coho sa vlastne bojite? Ja by som v pohode pustila.

h2
22. apr 2023

12 ročnú 30km autobusom, potom MHD, do kina a to isté zase naspäť? Určite nie! A veľmi sa čudujem, koľko z vás by s tým nemalo problém.

0silvia0
22. apr 2023

Samozrejme ze pustila, su styri, maju mobily, ja som deti v tomto veku pustala.

pribinak
22. apr 2023

Kľudne pustila. Najmä ak hovoríš že sú to bezproblémové a pohodové dievčatá

Mobil snáď dcéra má. Keby dačo vola ti.

stanulienkat
22. apr 2023

12 rocnu?????? Jasne, ze ano. To su uz velke baby.

slavomira236
22. apr 2023

Pustila ..Syn chodi dam do kina od 8rokov sice v meste no ide sam

mane01
22. apr 2023

Moja ma 12 a uz davno chodi sama s kamoskou do kina… zas ale byvame s meste, pozna to tu a mhd je pre nu rutina…

spadnutaslivka
22. apr 2023

Pokiaľ je to cez deň, tak nevidím problém. Ak s tým niekto problém má, tak nech jeden z rodičov urobí odvoz - bude akurát plné auto. Ale ak sú to rozumné baby, tak neviem, čo sa zas komu nevidí. Veď nejdú na opačný koniec republiky a nevracajú sa za tmy.

belllinka
22. apr 2023

Mozete tie, co ste proti, napisat aj konkretny dovod? Ved su to velke baby

kristinapetronela
22. apr 2023

Podla mňa pohode keď ich je viac a sú rozumné

namornicka
22. apr 2023

Ved to su siestacky, mnohe deti v tomto veku uz chodia na osemrocny gympel do vedlajsieho mesta, na kruzky (pokial byvaju v prilahlej dedine) a prepravuju sa MHD alebo vlakom. Tie co vravite ze nepustit asi decka v tomto veku este nemate, ze? Lebo tam uz nemaju druzinu, okolo obeda im konci skola a poobede kym rodic pride z prace su same.

h2
22. apr 2023

@namornicka Ja som písala, že by som nepustila. Mám syna, 12 síce ešte nemá, má 11, ale je šiestak, čiže jedná sa zhruba o deti v jeho veku. Áno, môj syn chodí zo školy sám a aj je doma sám cca 1-3 hodiny, podľa dĺžky vyučovania. Dokonca v škole nechodí na obedy, takže doma si zohreje obed, ktorý má nachystaný a sám sa naobeduje. Ak by však chcel ísť s kamošmi do kina v meste, vzdialenom 30km a ešte tam by sa musel presúvať do kina MHD, sadnem do auta a odveziem ich. Do kina by už potom išli bezo mňa, po skončení by som ich zase zobrala domov.

luliu
22. apr 2023

@h2 ale napíš dôvod, prečo by si mala problém pustiť ho samého....

h2
22. apr 2023

@luliu Zo strachu. Netvrdím, že by to nezvládol. Chyba je na mojej strane, nie na jeho. Proste by mi to nestálo za tie nervy, čo by som mala celý čas, čo by bol preč.

januska12323
22. apr 2023

Idú 4, nie sama, keby niečo pomôžu si, každá má mobil. Nevidím žiadny dôvod nepustiť.

autor
22. apr 2023

Tie, ktoré tu píšete že nie, aký máte na to dôvod okrem strachu? Lebo to nie je dôvod. 17 ročnú by som tiež pustila na disku aj keď by som sa o ňu bála a vedela že sa jej tam môžu stať horšie veci ako v kine. Ako fakt ma zaujíma, aký racionálny dôvod na to je, pretože mi to zatiaľ nevedel povedať ani muž

kvietok2012
22. apr 2023

Ja by som svojho nepustila. Tiez ma 12r, ale ja by som mala problem s tou cestou, lebo moj syn sam este busom ani mhd neisiel. Do aj zo skoly ho vozime autom (byvame na dedine a do skoly chodi do mesta), takze ja by som ich skor odviezla, zbehla nakupit a doviezla domov

belllinka
22. apr 2023

@kvietok2012 nie je 12 rokov uz vhodny vek na to, aby sa dieta naucilo cestovat autobusom?

prasiatko30
22. apr 2023

Pokial je to tak daleko tak by somich same tam ist nenechala. Odviezla by som ich, vylozila pri kine a po skonceni kina by som po ne opat prisla. Nech si tam ostanu a trebars sa aj najedia volakde a ja by som samozrejme nesla s nimi dnu. Ale taku dlhu cestu by som vobec nebola kludna.

nnnuuunnn
22. apr 2023

Veď sú až štyri. V tomto počte by som pustila. Horšie samu, alebo aj dve... Ale keď sú štyri, tak viac hláv, viac rozumu 😂