Prvá večerná vychádzka 13,5 ročného dieťaťa

zdenkanikolka
14. máj 2016

Ahojte....mám otázočku....Kedy ste po prvýkrát pustili na nočný koncert Vaše dieťa-puberťáka??Moja má trinásťapol roka a chce ísť s partiou kamarátov na koncert na tuning-u v Trenčíne...ale trvá zhruba do polnoci 😒 Ako to bolo u vás s prvou večerno-nočnou vychádzkou?Dˇakujem za odpovede 🙂

pes123456
14. máj 2016

večne ju na reťazi držať nebudeš
buď jej veríš a veríš svojej výchove alebo nie

stepanka274
14. máj 2016

No veru ja mam chalanov, ale na taky ceznocny okolo 14 r, stale sme telefonovali, vedeli sme s kym isiel, nesklamal doveru a odvtedy vzdy sa choval zodpovedne, bude mat 17, ostatni dvaja sa moc netrepu na koncerty, ani podobne, nastastie, ale o dievca by som sa bala asi viac

zdenkanikolka
autor
14. máj 2016

@pes123456 Verím...je šikovná a rozumná a ľubim ju najviac na svete 🙂 Som na ňu sama a snažím sa jej dávať dosť voľnosti prijateľnej na jej vek...len netuším,či toto nie je skoro 😒

zdenkanikolka
autor
14. máj 2016

@stepanka274 Vedˇ toto...mám len ju a neviem si predstaviť,keby sa jej nedajbože niečo stalo ☹ Dávam jej voľnosť,ale chcela som vedieť aj skúsenosti iných maminiek,nakoľko netuším,či nočný koncert nie je na jej vek skoro

0silvia0
14. máj 2016

@zdenkanikolka nemôžeš ísť ako dozor?

zdenkanikolka
autor
14. máj 2016

@0silvia0 žiaľ,nie

0silvia0
14. máj 2016

@zdenkanikolka tiež by som mala problém pustiť dievča takto večer, so synom by som asi nemala až taký problém, ale baby sú v tomto veku rizikovejšie, nemôže ísť ako dozor aspoň nejaký starší súrodenec dieťaťa z partie? Alebo nejaký iný rodič, ktorý by trocha dozeral?

jeennyv
14. máj 2016

@zdenkanikolka ja som riesila take veci na strednej....to uz som chodila, ale na zakladke som bola na tatu, neviem ci pamatate to ruske duo a to som bola s mamcou...my sme vela travili cas spolu a potom an strednej som bola na feste atd... v prvom rocniku na velke mega takej uz diske atd... dnes podla mna nejdes niekde dobreze v 12tke a si out, je to uz velmi ine...mne sa to napr. zda skoro, no ako rodic sa o dieta budes bat stale, zalezi na tom ako veris svojmu dietatu, ale veri jemu mozes aj na 100 percent, ale ostatnym ludom sa zas verit neda...

zdenkanikolka
autor
14. máj 2016

@0silvia0 To ešte neviem...musím pozisťovať...len som chcela vedieť skúsenosti iných maminiek

zdenkanikolka
autor
14. máj 2016

@jeennyv Vedˇ práve...svet a ľudia v ňom sú čoraz horší ☹

janinah
14. máj 2016

Mám dve dcéry už dospelé,do 15tich žiadne nočné akcie,ale ani sa nejako samé nedrali von vtedy...a nič im neušlo ,dnes behajú po celom svete😉 pokial tam nebude nejaký dospelák čo na tú ich partiu "hodí očko" tak by som ju nepustila...ako píšu- jej veriť môžeš,ale nie tým okolo nej.....

sissy27
14. máj 2016

@zdenkanikolka http://www.detskyombudsman.sk/ty-a-zodpovednost pozri sem, druhý príspevok... Ja som dosť benevolentná, ale aby sa deti flákali samé vonku po 22.00 hod., tak to nie... A ešte k tomu tuning party... Ak tam bude policajná razia alebo obyčajná kontrola, tak neviem kto a ako tam obháji prítomnosť maloletých bez sprievodu dospelej osoby...

slivka3
14. máj 2016

@zdenkanikolka Tak samu by som ja svoju dcéru určite nepustila,moja ma tiež 13 a sama este nikdy nebola takto vonku.Minulý rok bola na dvoch akciách,ale bola som s ňou, aj tento rok pojde len so mnou.Ja by som sa bála, podľa mňa na akcie s partiou je ešte primlada a čo ak tam bude razia,ako niekto spomínal? len opletačky.Ak by šiel niekto dospelý z tej partie a Ty tu partiu poznáš a dcére veríš, tak vtedy možno,ináč nie.

pes123456
14. máj 2016

@sissy27
koľko metrov reťaze má tá tvoja benevolentnosť?

lintu
14. máj 2016

Má tá akcia vôbec nejaký presný harmonogram? Aby sa nestalo, že dieťa ti dojde domov dakedy o druhej...
- lebo sa predĺžil program....
- lebo ju nemal, kto zobrať domov, keďže zvyšok partie sa rozhodol inak....
- lebo....
Aj také sa stáva. Sú to nervy, keď decko v dohodnutý čas nikde a nehlási sa ani na telefóne 😕

Ja by som ju na tvojom mieste bez dozoru nejakého zodpovedného dospeláka nepustila. Nočných akcií si užije dosť aj neskôr.

sue
14. máj 2016

13,5r. DIEŤA nemá čo robiť bez dozoru svojho zástupcu alebo ním poverenej dospelej osoby po 22h.vonku. Je to fuk aká je doba a ako je deculo zodpovedné. Na tuningovej akcii, diske, hocikde ju schmatnú dvaja chlapi - stačí, že ju v "lepšom prípade" ošahajú, v horšom znásilnia. Myslíš, že v tom hluku ju bude niekto počuť? 😔

Kam sa ponáhľa s nočnými výjazdmi? 😔

bajana
15. máj 2016

Bez ohladu na dobu, vztah k dcere, jej zmysel pre zodpovednost atd.by som ju v tomto veku v noci nikam nepustila. Ved je este na ZS, osmacka? Nehrozi...uvazovala by som nad tym najskor od doby, co bude mat obcianku. Uvazovala, neviem, ci aj pustila....Ale ak to nema byt v pesej vzdialenosti od domu a navyse tunningova akcia, tak pravdepodobne nepustila.

sisaka
15. máj 2016

@zdenkanikolka v 13 bola dcéra na koncerte, ale s kamarátkou a jej mamou, ktorú som osobne poznala, vyzdvihla dcéru u nas doma aj ju priviezla nazad . Nočné akcie ju v tomto veku ani len nenapadli a keby áno tak by to bolo jasne nie, kedze do 9 večer musela byt doma. Dokonca ani nemala kamarátku, ktorá by sa chcela túlať po nociach a keby mala, tak by som si niečo určite o jej rodičoch pomyslela a nebolo by to nič lichotivé. 13 ročne deti nemajú čo chodiť na žiadne nočné akcie bez sprievodu rodičov a s rodičmi možno raz za cas, ako niečo výnimočne ...

sisaka
15. máj 2016

@pes123456 o akej reťazi to hovoríš? Dieta ma 13 rokov, v noci nema co samé vonku robiť, to by som skor povedala, ze tam su v tomto veku len ti z reťaze odtrhnutí. O dôvere vo vlastnú výchovu môžeš začať hovoriť tak v 16., 17.... Ale to tažko vysvetľovať človeku, co nema deti a sám je este v puberte.

viki120
15. máj 2016

@zdenkanikolka ja mam tiez slecnu sice o rok mladsiu, ale ked si predstavym ze by som ju mala o rok pustit samu s tak statou kamoskou urcite nieeee. U nas na dedine(byvaju tam moji rodicia) byva hodova zabava a na konci letnych prazdnin tiez veselica vsetky deti sa zabavaju a rodicia pekne sedia a robia dozor ale ze by som ju uz len tam mala nechat samu nehrozi. Dufam ze takyto nazor budem mat aj o rok ak by sa niekde pytala. Ak pustit tak s doprovodom ☺

sense
15. máj 2016

13.5 rocne dieta by som bez dozoru dospelehi zodpovedneho urcite nepustila a celkovo take dieta este nema o tej dobe co vonku robit

limetka69
15. máj 2016

@zdenkanikolka boze ja ked pocujem, ze pustit dievca je nieco ine ide ma rozdrapit. Aj moja mama mi to robila. Neviem ako tvoja dcera, ja som bola vyspela dost skoro. Na prvy koncert som sla ako 12rocna na horkyze slize, mama ma akurat vyzdvihla, inak by som nemala povoz domov. Cele roky sa bala, ze pridem tehotna abla bla bla.... Posledny rok uz pytala vnuca. Ale ty sama musis vediet, aka rozumna je dcera, deti dospievaju skor ako my. Aby ju nestvalo, ze ju podcenujete a nedoverujete jej. Ale podla mba to dopadne uplne v pohode 🙂 a tvoja dcera nemoze za to, ze svet je plny drog a nasilia. To vobec neznamena, ze zide na zle chodnicky. Skor by som povedala, ze zacne s blbostami ak jej budes branit. 🙂

sova76
15. máj 2016

@zdenkanikolka Takže takto. Mám syna, už má 18. Ale keď aj v nižšom veku niekam šiel, vždy niektorý z rodičov po nich prišiel o 22.00 hod a zaviezol ich domov /vždy... párkrát v lete, keď už šiel na strednú, boli na nejakých diskotékach vonku, ale to už vlastne mali 15/.
Ako tu už ktosi píše, je to maloleté dieťa a vôbec púšťať ju so staršími deckami, ktoré... poznáš?? nie je moc bezpečné. Ďalšia vec alkohol, tráva... v prípade policajnej razie by bol prúser ako hrom. Ak je ochotná ísť o 22.00 hod domov, vtedy by som súhlasila.

evelynm
15. máj 2016

nepustila by som. Je to DIETA a som rada, ze sem
@sissy27 dala komentar o trestnoprávnej zodpovednosti. Je jedno, ci to je dievca alebo chlapec, taketo dieta nema co robit na nocnej akcii. V tomto som nekompromisna.

sova76
15. máj 2016

@evelynm Áno a dieťa by malo mať aj seberovných kamarátov. Ja som bola prvýkrát mrknúť na diskotéke asi v 17. rokoch... Kamarátky aj skôr, ja som aktívne športovala, takže ma takéto akcie nelákali. A ani tá prvá ma nejako neočarila vzhľadom na potoky alkoholu...

maria123
15. máj 2016

pustila,ked do polnoci,ale ty vies,aka je,musis doverovat,mam tiez dceru,a teda viem,o com to je...nic ti neostava

zana0077
15. máj 2016

@zdenkanikolka mam chalanov 15 a 17r., tiez dost preberame otazku vychadzok. Starsi syn si mysli, ze mu nedoverujem, ale ono to o dovere v tomto pripade nie je, skor o zodpovednosti, strachu o dieta, ze co ak...sa strhne bitka, nejaka razia...tiez sme riesili , ze mami, ved som chalan, to nie je ako s dievcatami, ze su slabsie... no strach tam proste stale je. Mladsi nastastie neriesi, poviem, ze do desiatej doma a on nakluse o 5 minut desat domov. Starsi syn bud vola alebo pise sms, ak chce ostat dlhsie, jasne, ze o desiatej doma nesedi, ale ma priatelov starsich od seba aj 5-7 rokov na ktorych sa mozem spolahnut, ze nevyvadzaju, resp, ze su fakt zodovedna dlhorocna partia. Ale 13 rocnych by som ich bez dozoru nepustila. Nikdy nevies...a problem mozes mat ty. Teda minimalne riskujes problem s policiou, nakolko za dieta do 15 rokov je zodpovedny rodic.

silaviat
15. máj 2016

do 15r istonie bez dozoru..ked bude mat obcanku tak uz pomali na neaka lahsie akcie ...ale stale na telefone,,, 13 je fest malo

oriesocek
15. máj 2016

Syn ma teraz 15, ale na taky koncert by som ho nepustila iba kebyze ide jeden z rodicov ako dozor. Viem, ze chodia mlade dievcata po diskotekach ale byt na mieste ich rodicov....

charllotte
15. máj 2016

13 r decko aby sa s partiou flakalo do noci niekde na tunning party ????? to si robite prdel ???!!!!!!! 😀 😕 😅