Pripustenie k maturite

lubassa
19. máj 2014

Neviete mi niekto povedať, ako je to v tomto šk. roku čo sa týka pripustnia k maturite? Jedna moja "známa" prepadla z troch predmetov a z jedného je neklasifikovaná. Tvrdí, že ide maturovať v septembri, len sa mi nezdá, že by ju pustili z troch predmetov na reparát, aspoň ja ked som pred 8. rokmi maturovala, tak sa to nedalo, musel si opakovať ročník. Preto ma zaujíma či je to možné, ak niekto viete, prosím dajte vedieť.

hviezdicka111
19. máj 2014

ja si myslim, ze ak prepadla z 3, tak opakuje rocnik..neviem nic o tom, ze by sa nejak podmienky zmenili 😀

titkovamiriam
19. máj 2014

@lubassa syn je maturant a reparat bude robit jeho kamarat s jedneho predmetu v auguste ,v sept.skusi maturu ale maju kocenu co nepresla z dvoch a ide opakovat rocnik...

brumka
19. máj 2014

@lubassa u nas to tiez bolo pred rokmi 2predmety rocnik, ziaden reparat

lubassa
autor
19. máj 2014

Díky, ja som si to aj myslela, ale keď ma tak presviedčala, tak som myslela ešte, že ak sa niečo pomenilo..

alenah31
19. máj 2014

@lubassa pokiaľ "prepadla" z dvoch a viac predmetov bude opakovať ročník. Jediná možnosť na pripustenie k maturite v septembri je požiadať si z týchto predmetov o tzv. komisionálne preskúšanie - ak jej ich povolia a obstojí v septembri maturovať môže.

lubassa
autor
19. máj 2014

@alenah31 a od čoho závisí, aby jej ich povolilli?

brumka
19. máj 2014

@lubassa komisionaslne moze mat ak vymeskala neviem ake % hodin za polrok, este otazka neprepadla aj na pol roka z niecoho?

lubassa
autor
19. máj 2014

no tak to teda neviem, ako to bolo na polroka... ani neviem koľko vymeškala ale niečo isto vymeškala, ale asi nie veľa, ja sa jej už na to nechcem ani pýtať, ak mi aj v tomto klame.. lebo jasné, že teraz sú len učitelia na chybe, všetci na nej sedia a bla bla... ale toto mi povedala, že ide maturovať v septembri a že z troch predmetov prepadla a z jedného je neklasifikovaná.

brumka
19. máj 2014

@lubassa ak prepadla na pol roka z adneho predmetu a isla by nareparat robi reparat z celeho roka ale ak ma 3x 5 a jednu neklasifikovanu maturovat urcite nejde, jedine ak by niekoho podplatila, neviem o tom zeby sa zmenili kriteria ale vsetko je mozne. kamaratku neries, je to jej zivot

lubassa
autor
19. máj 2014

Keby to bola kamarátka, tak to neriešim, zámerne som napísala známa, ale v podstate je to jedno kto je to, len som to potrebovala vedieť.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eno49
13. dec 2014

@alenah31 Dobrý večer chcela by som sa opýtať na problém- moj syn je zdravotne ťažško postihnutý má cystickú fibrozu-čiže je to stály pacient -no nie o tomto som sa chcela opýtať ale máme problém zo školou-je vo štvrtom ročníku a má pred maturitami- koli tejto chorobe dosť vynechal vyučovanie - ale stým že to vždy dobiehal a dobieha- čiže školu nezanedbáva- ale problém je v tom že jedna pani zástupkina riaditela ktorá ho aj učí - oznámila žiakom že pokial budú mať vymeškané 30% z jej vyučovania tak ich jednoducho nebude klasifikovať a následne ich nepripustí k maturitám-má prosím vás na toto právo?? ved predsa moj syn nieje blicér a do školy pokial može a zdravotný stav mu to dovolí tak tam chodí- a učivo si preberá a doberá sám- pritom výsledky mojho syna sú dobré (1,2,3) -velmi pekne - Vás prosím o radu lebo maturity sa blížia a ja si neviem dať s tým rady -za odpoved dakujem

alby2014
13. dec 2014

Ja ucim a toto opatrenie je proti lajdakom, nie detom, co maju diagnozu a este taku vaznu... chod sa porozpravat do skoly, alebo zavolaj triedne na objasnenie... Ale nemate sa coho bat. Inak, preco ste synovi nevybavili individualny plan, dalo by sa dohodnut sa kazdym ucitelom na individualnych poziadavkach,, do skoly by chodil ako by mu zdravotny stav vyhovoval a vy by ste boli pravne zahojeny. Skola by mu ho urcite dala.

eno49
13. dec 2014

@alby2014 v škole sú učitela o tom informovaný vedia o tom už od prvého ročníka že ako to s ním je -nieje to pravidelné.to vymeškávanie -len tento ročník - samozrejme že naša triedna učitelka nám vychádza velmi v ústreti-na tú sa sťažovať nemôžem-je velmi zlatá a vychádza maximálne v ústreti-no s tou pani zástupkinou si nevie ani ona dať rady jednoducho nič neakceptuje ani jej intervencie že moj syn nepatrí medzi lajdákov-a ešte som zabudla poznamenať že syn z jej predmetou nemá žiadne známky a v ich triede je 6-dalších žiakou s podobným problémom-čím a ako by sme mohly argumentovať že jej rozhodnutie je mylné-a ešte podotýkam že pani učitelka už nieje v škole už od tohoto piatku až do 7.1.2015 a nijako nieje zabezpečené suplovanie jej hodín

alby2014
13. dec 2014

@eno49 Pozri aj medzi ucitelmi su rozny ludia s roznym pristupom. Ja by som 8.1 zasla za dotycnou ucitelkou - zastypkynou. Ak to neprejde, lebo ona moze argumentovat, ze nariadenia platia pre vsetkych... Takl by som nerobila problem a syn nech si z toho jedneho predmetu spravi komisionalky... neni to nic strasne a stihne sa to vacsinou vo februari este. Preventivne na druhy polrok vybavte individualny plan...🙂 Neboj syn urcite zmaturuje v riadnom ternime a bude ti robit len radost.

alby2014
13. dec 2014

@eno49 A celkove % sa vyratuva len z oducenych hodin,....takze jej neucast na to nema zmysel. Asi tam pretiakla trpezlivost par decak sa mozno programovo vyhyba pisomkam a oni to musia radikalne riesit... Inak podobne nariadenie o 30% mame v skole aj my.... je to uplne bezny postup