Prijímačky na strednú zdravotnícku školu - zdravotnícky laborant

loktibrada
19. mar 2021

Dobry den, prosím Vas, dcéra si dala prihlášku na strednú zdravotnícku školu v BB odbor zdravotnícky laborant..... Prijímačky sa robia z chémie....nevie mi niekto náhodou poradiť čo býva na skúškach z chémie?

ibrunova
19. mar 2021

Neskúšala si pohľadať nejaké vzorové testy na prijímačky na stránke školy?Či náhodou.

loktibrada
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loktibrada
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loktibrada
autor
19. mar 2021

Nič sme nenašli, preto sem píšem ...

loktibrada
autor
19. mar 2021

Nenašli sme

lindous
19. mar 2021

Konkrétne vám asi málokto povie, ale skúste pozrieť stránky aj iných škôl, kde je rovnaký odbor, určite nájdete aspoň na jednej okruhy a odporúčanú literatúru. Prípadne sa možno poradiť s chemikárom/chemikárkou zo školy, čo všetko zahŕňa rozsah základoškolskej chémie. Určite nejaké základné pojmy, výpočty, všeobecná chémia, anorganická chémia, prvky, reakcie a možno niečo z organickej chémie

tessa2299
19. mar 2021

@loktibrada byvaju tam rozne veci. Rovnice, otazky z anorganickej a organicej chemie, vzorce.... nic tazke.
Chodila som do BB na zdravotnu a konkretne aj tento odbor. Ja som sa vobec nepripravovala z chemie ani zo slovenciny a prijimacky som dala lavou zadnou. Len nech sa vasa dcera pripravi na to, ze toto je najtazsi odbor na skole a straaaaasne vela ucenia (konkretne: mikrobiologia, klinicka biochemia, hematologia a transfuziologia, histologia).

tessa2299
19. mar 2021

@loktibrada a zda sa mi, ze pri vsetkych otazkach boli 4 moznosti. A zo slovenciny boli aj na doplnenie ale aj na 4 moznosti. Mozno boli niektore otazky aj z chemie na doplnenie, ale to som si neni ista. Uz si to moc nepamatam🥴😏

loktibrada
autor
3. apr 2021

Ďakujem veľmi pekne 🙏

tessa2299
3. apr 2021

@loktibrada za malo, sice tazke, ale oplati sa studovat 🙂🙂 zaujimavy odbor

dianasl
13. aug 2021

@loktibrada zdravím, ja študujem zdravotníckeho laboranta v Košiciach a popravde, prijímačky z chémie boli veľmi ľahké, úplne základné veci z chémie. Ja som sa učila z učebnice 9.teho ročníka a na prijímačkách boli skoro rovnaké veci🙂 konkrétne si ale nepamätám, ale naozaj nič ťažké