Prijímačky na strednú

2. máj 2022

Ahojte, tie čo ste si tým prešli, ako to vlastne teraz je? Dnes sme boli na prijímačkách 1.kolo, o týždeň bude druhé kolo. Povedali nám, že výsledky zverejnia budúci týždeň, ale že rozhodnutie o prijatí budú posielať len po 18.5. Ak by napísal na túto skolu dobre prijímačky, aj tak MUSÍ ísť na druhé kolo na druhú skolu???

deti95060810
2. máj 2022

však nemusí, ale je to plus pre vás... moju dcéru min. rok zobrali na všetky 4 školy - aspoň mala z čoho vyberať....

sorciera24
2. máj 2022

pozor, nejdena sa o 1. a 2. kolo ale 1. a 2.termín 1.kola, 2.kolo bude až 21.6. pre tých, kt. neprijmu v prvom kole....ale k veci..... nik vas nenusti isť na 2.termín prijímačiek...ale.....výsledky by školy mali zverejnovat až po 2.termíne budúci týžden, čiže....on si je stopercentne istý že ho dnes na školu prijali?

anesim
2. máj 2022

To nie je druhe kolo, ale druhy termin. A ked vysledky daju az bud tyzden, tak este nevie ako napisal dnes a ako ostatni ziaci napisu na bud tyzden. Druhe kolo byva len na skoly, na kt sa nezapise dostatok ziakov, a druhe koo byva niekedy zaciatkom juna.

autor
2. máj 2022

@deti95060810 ako to, že bola na 4 školách, veď prihlášku sme mohli dávať len na 2 školy..

sorciera24
2. máj 2022

mohli ste dat prihlasky na 2 klasicke +2 talentové, takže mohla na 4, ale 2 z toho su len talentove....(ked sa jedna o 9.roč.)

autor
2. máj 2022

@sorciera24 áno, 2.termín, zle som sa vyjadrila...no nie, neni si istý, či bude prijatý, len keď budúci týždeň zverejnia tie výsledky a náhodou by bol medzi tými najlepšími, tak zrejme bude aj prijatý, nie? Celkovo nechápem, načo sa teraz musia robiť prijímačky na 2 školy..veď prvá škola je prioritná a kebyže hneď dajú kto je prijatý, nemusí sa väčšina detí trepať aj na druhú školu na prijímačky. Kedysi to tak bolo, že na tú druhú školu už išiel robiť prijímačky len ten, koho neprijalu na tú prvú.

deti95060810
2. máj 2022

pozri máš možnosť - šancu... ak nevyjde jedna škola - môže ísť na druhú...

sorciera24
2. máj 2022

ja nechapem, čo riešie...ved ked nechces, nech nejde, ale ta možnosť tu je...vacsina ju aj využije prave pre prípad, ak by dokafral jedny prijimacky.....vysledky zverejnia až po 2.termine prijimaciek...takže aj tak sa dozvie, ci je prijaty len potom.....to je tkay problem na ne ist?...ak ano, tak nech nejde a veri, že ho prijmu na prvu školu

anesim
2. máj 2022

Ale vysledky zverejnia az po 2.termine, napr.
v pondelok 9.5 bude druhy termin, tak vysledky daju von v utorok

sorciera24
2. máj 2022

@anesim dokonca podla usmernenia je tento rok termina na zverejnenie vysledkov 18.5.: https://www.minedu.sk/data/att/22255.pdf
https://www.minedu.sk/28879-sk/terminy-konania-...

autor
2. máj 2022

@deti95060810 áno, chápem, že ak nevyjde jedna, môže ísť na druhú. Ale podľa mňa by úplne stačilo, keby na tú druhú už išli iba tí, ktorým tá prvá skutočne nevyšla a neboli prijatí. Nechápem, načo to komplikujú.

anesim
2. máj 2022

@sorciera24 ale myslim, ze skoly zverejnia vysledky co najskor, mojich sa to bude tykat bud rok, ked budu deviataci. Teraz odo mna skusaju 3 na biling, a celkovo osmakov od nas tusim 15-17, tak som zvedava kolkych zoberu.

andrejka1974
2. máj 2022

Ale nemozes vedieť koľko presne sa tam deti hlásilo a tak sa robia aj na druhú školu a potom uvidi kde ho vezmú môže sa stať že na prvú pôjde veľa detí a možno aj lepších a nedostane sa

autor
2. máj 2022

@andrejka1974 áno, ale keby po prvom termíne hneď zverejnili zoznam prijatých, títo by už na druhú školu nemuseli chodiť robiť prijímačky a išli by len tí, čo sa na prvú nedostali. Veď je to logické a dakedy sa to tak aj robilo. Ešte v ten deň bolo zname koho prijali a koho nie. Hovorím, zbytočne to komplikujú.

renab
2. máj 2022

Nikdy si nemozes byt ista, kolko deti z druheho terminu urobi skusky lepsie ako tvoj syn. Takze by som synatora poslala aj na druhy termin.

luccija
2. máj 2022

Nemusí, ale kľudne sa môže stať, že na prvú školu ho nezoberú.Vzdy sa dávali 2 školy a teraz aj plus bilingval a yalentovky.Ved niekto ide iba vyskúšať či na to ma

masinka
2. máj 2022

nemozu zverejnit zoznam prijatych kym nepisali prijimacky aj deti z druheho terminu, az ked vsetky vyhodnotia tak spravia poradie + obcas drzia miesto este aj pre par deti co sa zo zdravotnych dovodov nemohli zucastnit

andrejka1974
2. máj 2022

Nikdy to tak nebolo výsledky boli až po niekoľkých dňoch

sorciera24
2. máj 2022

to kedy sa tak robilo, ze si davali len jednu školu?..akože máme s mm 40, ale dávali sme si školy 2!

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. máj 2022

@sorciera24 áno, dávali sme si školy dve na prihlášku, ale ak ťa zobrali na prvú školu, na druhú si už na prijímačky nešla.
@stvura

@andrejka1974 veru nie, ja keď som robila prijímačky, už poobede boli na dverách vyvesené výsledky ako aj to, kto je prijatý a kto nie.

andrejka1974
2. máj 2022

U mňa až po pár dňoch

ivett1
2. máj 2022

Našu tiež zobrali minulý rok na všetky 4 školy - jedna SŠ, gympel, dve umelecké 😊
ale tiež by som bola rada, keby išla len na jeden termín , na jednu školu a výsledky by boli hneď, prípadne na druhý deň...ale tak, keď by mohlo byť niečo jednoduché, prečo by nám to ministerstvo školstva neurobilo zložitejším...

zvedavamt
4. máj 2022

Ak vás neprijmu na prvý raz a zostanete pod čiarou, ako moja dcéra, tak žiadne stresy. Ako je už vyššie spomenuté, hodne deti to ide iba skúsiť (ešte z 8) a hodne ide nakoniec na inú školu. Dcéra bola druhá pod čiarou a jej kamošku zobrali. Potom som písala dáky list do školy, že má ďalej záujem a v pohode ju zobrali. Odporúčam užiť si aj 9. triedu. Všetci potom ľutujú, že nemuseli odísť skôr. Nič vám neujde.

ivana11155
4. máj 2022

1. a 2. kolo teraz v maji su rovnocenne. T. z. ked by po 1.kole zverejnili vysledky, este sa vsetko moze zmenit po 2.kole kedy budu pisat ostatne deti a mozu napisat lepsie ako tvoje dieta. Myslim, ze u teba je problem, ze si nepochopila pointu 1. a 2.kola v maji. Oficialne 2.kolo je az v juni, tam sa hlasia deti, ktore neprijali ani na jednu skolu v maji a mozu si vybrat uz len zo skol, ktore este maju volne miesto.

autor
10. máj 2022

Už vám prišlo či je dieťa prijaté?

zuzidr
11. máj 2022

moja decéra bola na 4 príjmačky ( 2x normálene, 1x bilingválne a 1x talentovky) v pondelok bola na posledných normálnych testoch, bola spokojná ako jej sadli testy a včera nám prišlo, žew nie je prijatá z dôvodu nedostatku miesta, hoci príjmačky aj známky mala spravené....takže by som sa nikdy nespoliehalka na jedny....ale hlavne nevidím zmysel dať výsledky až 18.5. čiže pomaly dva týždne po skončení príjmačiek v niektorých prípadoch aj druhého termínu 1.kola

autor
11. máj 2022

@zuzidr ja neviem ako to vlastne je, lebo všade sa píše a aj riaditeľ na prijímačkách nám hovoril, že výsledky len 18.5 a včera už v triede prišlo skoro všetkým, či sú prijatí.

zuzidr
11. máj 2022

aj v inej skupine tu na MK viaceré už vedia, je mi hlavne ľúto tých detí, ktoré teraz týždeň budú čakať a ostatné už budú vedieť...