Prijímačky na gymnázium

1. máj 2024

Zajtra cakaju syna. Prosím vás, zaujíma ma, kto má starších na gymnáziu a robili prijímačky (vseobecne), urobia ich iba tí, čo mali jednotky, prípadne 1,2 dvojky? Syn si vôbec neverí. Zaujíma ma všeobecne hocijaké gymnázium. Ďakujem

martul
1. máj 2024

Dcerin spolužiak mal dve 3 na vysvedčení a dostal sa tam. To však nie je merítkom. Záleží aké gymnázium, kde, koľko uchádzačov....toto je také nerelevantné. Pred rokom išiel syn na gympel na prijímačky a nezobrali ho a mal jednu 2 na vysvedčení.
Treba dobre napísať prijímačky.

autor
1. máj 2024

@martul jasné mi to je, že to nie je smerodajné. Len tak som bola zvedavá. A kam nakoniec išiel?

autor
1. máj 2024

@martul a ako napísal monitor syn?

luccija
1. máj 2024

Niekedy to je úplne náhoda sadnú mu otázky...

adri266
1. máj 2024

Hlavne napisat odvolanie, ak by ho nahodou neprijali.

autor
1. máj 2024

@luccija to mi je jasné. Jemu najviac robí starosti sjl

gelifil
1. máj 2024

vobec sa neda na to odpovedat, velmi zalezi, ake, kde, kolko sa hlasi, aku ma uroven...

gelifil
1. máj 2024

a takisto znamyk zo zs sa vobec nedaju porovnavat....moze byt jednotkat z hornej dolnej a trojkar z tazkej zy je na tom lepsie ako ten jednotkar

autor
1. máj 2024

Veď uvidíme už zajtra.

gelifil
1. máj 2024

tak to sotva...vysledky su povinni zverejnit do 17.5.23.59...ved bude este drhe kolo

gelifil
1. máj 2024

druhe

autor
1. máj 2024

@gelifil no Bože, kto vraví, že budeme vedieť či ho prijali zajtra? Ale tak hádam, už bude mať nejaký pocit z toho

thomasisko
1. máj 2024

Na aké gymnázium ide v akom meste?

stankot
1. máj 2024

@gelifil presne tak,tiez som toho isteho nazoru ze to nieje fer ze beru do uvahy aj znamky zo zs lebo trojkar na tazsej ZS moze byt lepsi ako jednotkar z lahsej.Staci milsi ucitel,prizmuri oci a hned je lepsia znamka na vysvecku

betulinka1
1. máj 2024

@stankot toto presne hovorila moja mama riaditelka na strednej skole. Ze ked jej pridu dedinčania zo ZS so samými jednotkami a su tupí a nevedia ani 50% toho co deti zo ZS z mesta s trojkami, pripadne z mestských ZS kde je to trosku prísnejšie. Ze to je obrovský rozdiel vo vedomostiach. Ze ona radsej zoberie trojkara z mesta ako jednotkara z dediny. Ale samozrejme cest výnimkám. Nejde to globalizovať, len si to jej porovnávanie dost pamatam.

gelifil
1. máj 2024

@betulinka1 skola si to prave preto moze upravit a nebrat znamky zo zs vobec do uvahy

luccija
1. máj 2024

@gelifil niekde sa berie len 8 r druhý polrok a 9 trieda polrok je to individualne

stankot
1. máj 2024

@betulinka1 nas cakaju prijimacky o dva roky a som zvedava ako to bude lebo ked bude "naval" tak predsalen sa tam dostanu slabsi jednotkari, a lepsi trojkari ostanu pred branou...uvidime no

autor
2. máj 2024

@stankot tak, u nás sa na gympel berie do úvahy ešte monitor. Kde sa ten trojkar môže.ukazat. Taktiež sa trojkar môže ukázať aj na prijímačkách. U nás je len malé percento za prospech. Viacej bodov je za reprezentácie v súťažiach. A napríklad body za monitor a prijímačky sú v pomere 1:1.

Ale, súhlasim. Že je to vo všeobecnosti veľmi individuálne. U nás.v škole, z iniciatívy školy, mali doučovanie sjl a mať. Vraj vďaka covidu nestihli prebrať všetko ucivo. Takže to takto dobiehali

betulinka1
2. máj 2024

@stankot tak musi zamakať na prijimackach. Stale da tie beru ako tie najviac. Ideálne je doučovanie od tych ucitelov z danej skoly, najma ak ide o matiku.

gelifil
2. máj 2024

su skoly, kde beru do uvahy len a len prijimacky...aj ten monitor je otazny, su skoly, kde ucitelia detom vyslovene pomahaju, radia