Prijímačky na 8 ročné gymnázium GAMČA

maruskaaaa
17. okt 2021

Ahojte, je tu niekto, kto by mi vedel napísať ako prebiehajú prijímačky na Gamči (8-ročné gymnázium)? Či boli otázky z matematickej olympiády, resp. pytagoriády. Resp. z čoho sa máme pripravovať, či ste využívali aj doučovanie. Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady.

mauduska
17. okt 2021

na stránke nemajú vzorové testy?

patka06
17. okt 2021

na prijímacích pohovoroch je bežné učivo ZŠ - nič zložité
Dcéra zvládla bez špeciálnych príprav.

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@patka06 ja som počula, že okrem bežného učiva ZŠ sú tam aj príklady z olympiády, pytagoriády. Kedy dcéra robila prijímačky? Myslím v ktorom roku. Ďakujem.

kosima
17. okt 2021

Tak co ja viem kamoskin syn robil tento rok 2021. Otvarali len jednu triedu - 22 deti. Strasne vela deti sa hlasilo. Mali tito ziacikovia online testy AJ, SJ, MAT a Prírodné vedy (zrejme kvoli tomu ze boli zavrete skoly), potom normalne prijimacky a aj psychologicke testy, myslim ze IQ muselo byť nad 130. Dost narocne na taketo deti. Jej syn sikovny na matiku, mal doucko z MAT aj iných predmetov. A nezobrali ho, bol tusim nejaky okolo 50.miesta.

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@mauduska škola nemá vzorové testy, prijímačky vraj pozostávajú z viacerých častí. Preto sa pýtam ako to reálne prebieha, na čo sa pripraviť, aby sme mali šancu sa tam dostať

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@kosima áno, človek musí byť nadaný, musí to mať potvrdené centrom PPSaP. To máme, syn to absolvoval ešte v prvom ročníku. Bude sa to opakovať ešte pred prijímačkami. Testy boli naozaj náročné, trvalo to cca 3,5 hodiny. Syn je tiež šikovný na matiku. Len som chcela vedieť či tam boli aj testy z olympiády a pytagoriády. Tiež sa započítavajú body z olympiády ak to dieťa v 5.ročníku absolvuje. Je naozaj sa tam ťažké dostať. Preto zbieram info v predstihu. Ďakujem 🙂

patka06
17. okt 2021

@maruskaaaa teraz je v Kvarte
Prijímacie testy má každá škola iné / /u nás nič z olympiády ani pytagoriády nebolo , písal sa test z matematiky a SJL / a prijímacie kritéria tiež, ale ti budú na stránke školy určite zverejnené, tam všetko nájdeš

kosima
17. okt 2021

@maruskaaaa podla mna ich syn mal smolu po1. ze sa brala do úvahy vysledky uz neviem ci MAT olympiáda ci pytagoriady ale ta bola tiez online a vela deti spolu s rodicmi podvadzalo (lebo nie je mozne aby tak vela deti mali plne pocty - jej syn by v zivote nepodvadzal a po 2. na jednych z tych online testoch mu zblblo spojenie, rozhodilo ho to, lebo akoze pri písaní mali byť pod dozorom kamery a bez rodicov. A on nevedel co urobit.
Samotne prijimacky povedal že boli take normalne. Ale co to znamena ani samotná kamoska netušila. Dostal sa potom na GHJ.

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@patka06 a chodí teda na Gamču?

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@kosima áno, počula som, že sa počítajú aj body za matematickú olympiádu. Viem si predstaviť, aké to muselo byť pre neho náročné a ešte aj ten PC.

patka06
17. okt 2021

@maruskaaaa prepáč asi som zle pochopila otázku, nie nechodí ... chodí na OG v LV

maruskaaaa
autor
17. okt 2021

@patka06 aha, lebo mi to bolo divné, že si písala, že len bežné učivo na ZŠ. Mňa konkrétne zaujíma GAMCA, tam by sme sa chceli dostať 🙂

patka06
17. okt 2021

@maruskaaaa pozrela som si prijímacie kritéria aj na škole, o ktorej píšeš, požadovali minulý rok bežné učivo 1-5. ročníka ZŠ + body za účasť na olympiáde
https://www.gamca.sk/prijimacky/kriteria-prijatia/

jasminka7
17. okt 2021

@patka06 autorka sa asi snazi zistit trochu podrobnejsie info. Gamca je skola, kde napr. minuly rok sa hlasilo nad 200 deti, brali 22. Ono nie je vsetko rovnake ako na gymnaziu v Leviciach. Primacky byvaju matematicky ine ...

maruskaaaa
autor
18. okt 2021

@jasminka7 presne ako píše Jasminka7 hľadám podrobnejšie info o prijímačkach na Gamču, nie na iné gymnázia. Ďakujem za pochopenie.

maruskaaaa
autor
18. okt 2021

@patka06 nie je to celkom pravda ako píšeš. Počula som, že v matematike v časti A sú príklady z pytagoriady a v časti B sú z olympiády. Všeobecné učivo ZŠ je v inej časti a je tam toho kopec iného. Preto zisťujem podrobné info

matenka
18. okt 2021

@maruskaaaa ahoj, mne sa tam dcera min rok dostala, kludne pis co ta zaujima

matenka
18. okt 2021

Mne sa dcera dostala aj na novohradsku( hronca) a aj na gamcu, vybrala si gamcu a nelutujeme
Najprv bolo distancne - matematika, prirodne vedy, myslim aj co to zo slovenciny tam dali, bolo to online, nahravali ich na kamery, miestnost musela byt prazdna, zvuk zapnuty, to bolo cca okolo 60 bodov, nevieme presne
Potom prezencne matematika A, matematika B, test vseobecnych ucebnych schopnosti - nieco ako rychly iq test, 60 otazok za 60 min, a samozrejme v cppp centre iq testy, musi mat nad 130 iq, plus beru ako plusove body matematicku olympiadu za max 18 bodov, ine ich nezaujimaju

matenka
18. okt 2021

Prijimacky boli tazsie ako napr na hronca, musi mat matematiku ma fakt dobrej urovni, inak sa bude trapit celych osem rokov a aj vy s nim

maruskaaaa
autor
18. okt 2021

@matenka Super, ďakujem, si zlatá, napíšem ti súkromnú správu. Veľmi si ma potešila 🙂

matenka
18. okt 2021

@kosima len tak pre info, dostal sa tam aj dcerin spoluziak zo starej triedy a nezucastnil sa mo, cize mal 0 za sutaze, cize ak je niekto sikovny dostane sa aj bez matematickej olympiady 😉

maruskaaaa
autor
18. okt 2021

super, písala som ti SS