Prijímacie skúšky

martinastaj
8. máj 2023

Ahojte, prosím vedel by mi niekto poradiť, syn robil prijímačky na SŠ, nebolo veľa detí v prvom kole, tak sme ešte v ten deň dostali email, že momentálne vyhovel kritériám prijímacieho konania, ale ja neviem, ako mám chápať MOMENTÁLNE, znamená to, že už je to isté, len musíme počkať na oficiálne vyjadrenie alebo sa to môže ešte posunúť, ak bude niekto lepší v druhom kole a on sa posunie nižšie, ďakujem za odpovede.

heleninamama
8. máj 2023

@martinastaj Druhé kolo môže posunúť celkové poradie, preto sa zoznam prijatých detí robí až po ňom.

deti95060810
8. máj 2023

tretia verzia...
môže sa posunúť ak niekto príde lepší v druhom kole...
ale zas škola asi vie koľko má záujemcov .... možno na druhom kole bude ešte menej uchádzačov....

zuzana76
8. máj 2023

@martinastaj ano, momentalne vyhovel znamena, ze urobil, ale moze prist este niekto lepsi, ale kedze ten si daval aj na inu skolu, tak sice moze urobit lepsie ako tvoj syn, ale uprednostni tu inu skolu

marcellka32
8. máj 2023

Ja mám nervy, aj moja zajtra píše druhé kolo a potom čakať ešte 10 dní...

deti95060810
8. máj 2023

@marcellka32 kľud maminka, ja to tiež zažívam... ja sa skôr bojím čo už bude keď to príde... ešte len potom bude pohroma...

januska12323
8. máj 2023

Vyhovel znamená vyhovel, keď bude prijatý príde vám papier o prijatí.

palicka
8. máj 2023

@marcellka32 nebudeš čakať 10 dni. Školy zajtra popoludni začnú tlačiť rozhodnutia o prijati, ( najrýchlejšie to bude, ak ste podávali prihlášku cez edupage, tak sa to zjaví asi najskor) len oficiálny zoznam bude až po 19. Akonáhle ti príde vyjadrenie o prijati, máš tuším 5 dni na vyjadrenie, či nastúpite. Rodičia si nechávajú rezervu času, a dávajú vedieť skolam na poslednú chvíľu. No a ti, ktorí sú tesne pod čiarou, trpia, koľko nadciarovych potvrdí nastup.

palicka
8. máj 2023

@martinastaj no a to že vyhovel, znamená, že prijímačky urobil ( školy maju nastavené rôzne kritéria, percentuálnu úspešnosť, aby vyhovel). Teraz sa do celkového poradia načítajú bodyguarda prospech, T9, súťaže, olympiády… a k tomu prijimackove body a urobi sa celkove poradie

avanka
9. máj 2023

@martinastaj vyhovel znamená, že urobil úspešne prijímacie skúšky, nie že je prijatý. Naša škola má v podmienkach, že ak získa na prijimackach 5 bodov z každého predmetu, vyhovel.

elenita
9. máj 2023

@martinastaj ahoj, moji obaja maju dnes 2.kolo, prijimacky robili v utorok (1.kolo talentoviek), aj vo stvrtok, a stale nevieme nic 🤷‍♀️ tak aj to je fajn, ze Vy mate aspon nejaku spätnu vazbu.

kepassa
9. máj 2023

@elenita tiez tak. Talentovky boli v utorok, vo stvrtok gympel a dnes ma druhy termin. Nevieme nic...

macekovam
9. máj 2023

@martinastaj keby ho aj neprijali určite napíšte odvolanie..

matenka
9. máj 2023

@martinastaj vyhovel znamena ze je uspesny, po druhom kole sa spravi poradie a nasledne uvidite, ak sa nehlasilo vela deti je fakt velka sanca ze bude prijaty

sabinkinka
29. apr 2024

dobrý deň je tu prosím vás niekto kto bude písať prijímačky na 5- ročne gymnázium na grosslingovu (gamču) 30.4.2024?