Prijímacie pohovory na umeleckú školu

lia299
8. apr 2024

Ahojte dcéra ide na prijmacky na umeleckú školu- Šupka ( propagačné výtvarníctvo) a Škola Desingu ( Graficky dizajn )chcela by som sa spýtať aké boli minulé roky témy na to Farebne spracovanie zadanej témy? A ci je na šupke ťažké modelovanie ? lebo už mi doma stresuje a chce si to cvičiť aj minule ročne témy boli sme aj na konzultáciách na skole desingu kde jej povedali ze ma dobre portfolio , hlboké silne dobre témy a ze to ma nádej , ale pre ňu to vraj neznie moc dobre 🤣 Ďakujem

kiki68
8. apr 2024

@lia299 tie temy nepomozu nijako, musis bud vediet robit, alebo to spravit nevies a nevidis to. Nic medzi tym nie je. Co treba cvicit je modelovanie objektov ( to da vacsinou dava na strednej). Busta by mala byt az na vyske na prijimackach. Podobne kreslenie ( objekty, zatisia, portrety). Toto musi byt aj v obsahu portfolia. Plus vlastne prace. Ak uz povedali, ze portfolio vyzera dobre, tak to znamena, ze to ma tahat presne tym smerom dalej. To znamena, ze ma dalej rozpracovat temy a veci v tom style a potiahnut to, co najdalej. Dolezite je ukazat im svoj styl, ze si vie za svojimi vecami stat osobnostne. A zaroven je ochotna posluchat ich. Vzhladom na graficky dizajn ako odbor mozu chciet v jednej teme nieco s vyjadrenim uz typografie. Ze ma pre to cit.

kengurica
23. apr 2024

@lia299 dcéra sa hlási tiež na ŠUPku a školu dizajnu. Neviete ako je to s portfóliom?
Vrátia jej práce na prvých prijímačkách, a môže ich použiť na druhej?

lia299
autor
24. apr 2024

@kengurica neviem presne ako to je ale určite si portfólio nenechávaju, s každým robia pohovor dieta ho odprezentuje a zoberie si ho domov 😊