Prijímacie pohovory na gymnázium

savmebej
4. nov 2021

Dobry den, chcem sa spytat, z coho sa Vase deti pripravovali na prijimacie skusky na gymnazia?

renka30
4. nov 2021

Mat a SJL a pozri si na nejakych knihkupectvach su na to konkretne knizky aj so spravnymi rieseniami

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pininka1
4. nov 2021

@cocolino234 presne tak, kazda skola to ma.

simsalabim
4. nov 2021

@savmebej na slovencinu sa mi pozdavalo toto, no chyba tam literatura, zanre a pod. https://www.preskoly.sk/p/745-zvladni-prijimaci...
Kazda skola ma stranke ukazky testov, ale podla mna to nestaci na preopakovanie a hlavne, kazda skola sa zameriava na nieco ine, takze precvicovanie niecoho, co tetsuju v Kosiciach, nemusi byt relevantne v BA.

panipanka
4. nov 2021

na gympel sa robia prijimacky? som myslela ze to zalezi od koncorocnych vysvedceni a monitoru, ci to som uz mimo ? 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
4. nov 2021

my sme hľadali rôzne gymnáziá na nete a veľa nich má na stránke vzorové skúšky aj niekoľko rokov dozadu, stále sme mali čo riešiť.

deti95060810
4. nov 2021

škola - gymn. robila nejaké prípravné hodiny z mat. a sj... bolo to asi 2-3 mesiace pred prijímačkami... bolo to rozdelené na niekoľko týždňov... úplne stačilo...

luccija
4. nov 2021

@savmebej ani nehovor prišla mi táto diskusia vhod.Vsetci ma stresuju, že dieťa má chodiť celý rok na doučovanie, máme doma robiť testy, že na bilingval sú prijímačky už v marci?Dcéra chce ísť na gymnázium ešte nemáme vybraté aké, ale celá táto honba mi príde zvláštna.A to myslím, že som dosť zodpovedná, ale ...Chodi na doučovanie z matematiky tam preberajú monitor a ostatné nechám na náhodu.Pozrieme nejaké testy na webe...mne kamarátka posiela výsledky ich testov dieťa každý víkend zahltené testami.Uz som z celých prijímačiek v strese ja nechcem, aby dieťa celý 9 r žilo len prípravami.Alebo mám viac zatlačiť?fakt neviem k tomu zaujať stanovisko.

luccija
4. nov 2021

@deti95060810 áno aj to som počula, že je dobré absolvovat

ibrunova
4. nov 2021

@luccija Nič netreba preháňať, si myslím.

savmebej
autor
4. nov 2021

@savmebej vsetkym Vam velmi pekne dakujem za odpovede😘💐🌹🌿💐

savmebej
autor
4. nov 2021

@luccija ano aj mne dcera vravela, ze uz skoro vsetci v triede kvoli tomu chodia na doucovanie, len ona nie

luccija
4. nov 2021

@ibrunova tiež si myslím, aby sa mi potom dieťa nerucalo, keď náhodou prijímačky spraví, ale zostane pod čiarou.Len z každej strany počúvam vy ste ešte nezačali?
@savmebej čo som zbežne pozerala majú na stránkach testy, niečo kúpime v Panta Rhei niečo precvicime, ale v kľude...nie, že decko vystresujem, že musí a musí.Toto som zažila v 5 r, že rodičia dali deti na doučovanie a iba jednu z triedy zobrali na 8 r gymnázium.Aj tak čo som pozerala na bilingval sa robia skôr také psychologické testy..tak si držme prsty🙂

bubatko
22. nov 2021

ak nemas chut robit nieco navyse, tak nerob; ak je dcera vyborna ziacka, tak to snad zvladne aj s minimalnou pripravou; vzhladom na to, ze posledne dva roky sa deti ucili tak vselijako, myslim, ze nikomu nezaskodi pripravovat sa viac - ak to aj bude navyse, tak z toho moze potom dieta aspon cerpat v buducnosti; moj syn chodil na online pripravu niekolko mesiacov pred prijimackami, bola to taka doucovacia agentura alebo ako by som to nazvala, taka, co sa venuje priprave deti na prijimacky; urcite mu to nezaskodilo, aj si to pochvaloval, pacilo sa mu, mal moznost zistit, ako je na tom v porovnani s ostatnymi; ja som vobec neriesila dilemu, ci chceme alebo sme ochotni urobit nieco navyse; urcite mu to zvysilo sance a to bol takmer cisty jednotkar, niekedy 2-3 dvojky na vysvedceni, ale z mat a slj maval jednotky aj na vysvedceni; dostal sa na obidve gymnazia, kde sa hlasil

bubatko
22. nov 2021

len dodam, ze sama som sa cudovala aky vplyv to na syna malo, to doucovanie/priprava; bral to dost poctivo, myslim, ze keby bol odkazany na domacu pripravu, tak by to nebolo uplne ono; takto mal pocit, ze je to nieco, co robi navyse, oficialne a bol na to celkom pysny 🙂

lejla77
8. jún 2022

@bubatko prosím ťa v akej agentúre sa pripravoval?