Priebeh obhajoby podnikateľského plánu

luccyx
19. apr 2023

Ahojte, obhajoval niekto Podnikateľský plán pred komisiou v škole? ako to má prebiehať, nejaké body o ktorých hovoriť?dakujem

vava_1994
19. apr 2023

@luccyx ano ja pred rokom, no najlepsie by bolo ak by ti to učiteľ/ka s ktorým/ktorou si si robila body čo a ako hovoriť. Neviem ako to máte vy ale tak my sme to mali vytlacene už a pred komisiou sme na prezentácii mali body od ktorých sme sa odrážali. O čo je firma, kapitál podstatné je aby si mala dobre náklady a výnosy lebo ak to máš zle vypočítané , tak ti to dosť poserie známku. Ja som mala len ku koncu jednu vec nezarátanú, ktorú som si všimla a to je veľké plus pre komisiu keď vieš, čo a ako máš a či vôbec vieš o čo sa tam jedná. Spolužiačka tam od stresu stála jak teliatko a keď sa jej pýtali na banálne veci tak stála anič nehovorila, pritom bola jedna z tých lepších a bohužial mala o 2 stupňe hošiu známku než ja.

vava_1994
19. apr 2023

No a prebiehať to samozrejme bude od teba ale tuším že my sme to mali mať minimálne na 15 minút ale keď o tom nevieš plynule hovoriť nechajú si ťa tam aj dlhšie. Idete podľa abecedy a ku koncu keď budu konzultovať si vás tam zoberú a povedia vám známky

vava_1994
19. apr 2023

Napadlo mi ešte, že veľmi dobrá je SWOT analýza na tej sme aj diskutovali a strávili najviac času a veľké plus to bolo aks i to mala dobre vyšperkované

luccyx
autor
19. apr 2023

@vava_1994 dakujem za odpoved, pp mam na solarium tvoreny....mam aj swot analyzu len sa neviem odrazit od tych bodov,to mozeme mat pred sebou vlastne cely plan a citat to?

vava_1994
19. apr 2023

@luccyx ten plan bude mať komisia na zelenom stolčeku aby si ho mohli prezerať ale my sme si mohli napisať pár poznámok od čoho sa odraziť. Ja som mala výrobu ekologických tričiek aj distribúciu tak som sa pri tej swot analýze snažila čo najviac vykecať. Náklady a výnosy som mala cez 4 slidy lebo toho bolo extrém veľa tak tým zas stratili čas aby to prepočítali. Ale zas tak to bolo u nás, ale viem, že to tak skoro všade býva.

luccyx
autor
19. apr 2023

@vava_1994 super dakujem, hadam to nejak zvladnem

vava_1994
19. apr 2023

@luccyx držím palce👏🏽