Prestúpenie na inú školu

kajka229
30. dec 2023

Chcem prestúpiť na inú školu a kedy sa môže prestúpiť na inú školu som prváčka

simsalabim
30. dec 2023

@kajka229 kedykolvek ti to umozni riaditel inej skoly. Cim skor, tym lepsie. Rodic by mal kontaktovat riaditela novej skoly, informovat sa o podmienkach na prestup - ci je vobec miesto - a potom uvidis.

kajka229
autor
30. dec 2023

@simsalabim a potom keby bolo miesto tak treba zavolať aj do druhej školy čo chodím

simsalabim
30. dec 2023

@kajka229 riaditel vyda papier o prijati a s tym ides na povodnu skolu a dohodnes potrebne veci (napr vratenie knih). A hlavne necakaj, mozno je realny prestup k tomuto polroku.

kajka229
autor
30. dec 2023

@simsalabim ok musím ešte máme to povedať lebo do tej školy do ktorej chodím tak mi zle idú spoje z vlakom a rodine máme problém s finaciami a vlak je zadarmo tam kde chcem tam idú dobre vlaky

simsalabim
30. dec 2023

@kajka229 Drzim palce 🍀 Rataj s rozdielovymi skuskami, ak ide o odlisne skoly.

mandzula
30. dec 2023

Najprv si zisti, ake podmienky ma skola, na ktoru chces ist, potom nech rodic aktualnej skole oznami, ze mas v plane prestupit, oficialne jej to oznami skola, na ktoru ta prijmu.

palicka
30. dec 2023

@mandzula suhlasim. Nie je to take jednoduche, ako sa popisuje vyssie. Najprv tvoj zakonny zastupca musi kontaktovat riaditela skoly, do ktorej by si chcela prestupit. Oni budu mat svoje podmienky. Je mozne, ze ti to neumoznia, budes musiet podat v marci prihlasku s deviatakmi a nastupit od septembra do 1.rocnika. Teda pokial ide o iny druh skoly (strojnicka- zdravotna alebo umelecka.... pokial.gymko- gymko, tam.by problem nemal byt)

kajka229
autor
30. dec 2023

@simsalabim škola na ktorú chodím je kuchár čašník a kde chcem je cukrár neviem či budem robiť skúšky

kajka229
autor
30. dec 2023

@palicka neviem

mandzula
30. dec 2023

@palicka nedavno sme to riesili, tak som za mudru.🙂 Dcera prestupovala z bilingvalneho gympla na skolu umeleckeho zamerania, takze robila prestupove skusky z umeleckej casti.

palicka
30. dec 2023

@mandzula pokial.mali volne miesto, mozno. U nas znamej dcera chcela prestupit z technickej na pedagogickú. Tam.sa robili talentovky a bol to vyber deti, tak jej to neumoznili a platilo, ze az o rok. Nakoniec ju zobrali na sukromnu hotelku, ani na statnu nemohla, tiez kvoli prijimackam a meisty..

kajka229
autor
30. dec 2023

@mandzula neviem či budem robiť skúšky lebo kde som teraz kuchár čašník a kde chcem cukrár

palicka
30. dec 2023

@kajka229 myslim, ze u teba je to velmimpodobny odbor. Pokial budu mat miesto, nemaju dovod Ti to neumoznit

kajka229
autor
30. dec 2023

@palicka tak by som nemala robiť skúšky

mandzula
30. dec 2023

@kajka229 k tomuto sa vyjadrit neviem, zavolaj si tam, v prvom rade musia mat volne miesto.

kajka229
autor
30. dec 2023

@mandzula ďakujem

mandzula
30. dec 2023

@palicka my sme si vybrali tri skoly, zistili sme, ci maju volne miesto a ake su podmienky prestupu. Vsade sa robili skusky a vyberalo sa na zaklade vysledkov z predchadzajucej skoly a vysledkov prestupovych skusok. Musi proste klapnut vsetko.

mandzula
30. dec 2023

@kajka229 drzim palce.🙂

palicka
30. dec 2023

@mandzula tak ano

kajka229
autor
30. dec 2023

@mandzula ale Keť je veľmi podobná škola tak by som nemala robiť skúšky

simsalabim
30. dec 2023

@kajka229 je to podobny odbor, tak mozno nie. Ale to urci riaditel, aj to, kedy skusky vykonas. Urcite nech sa na riaditela obrati tvoja mama ci otec. Ja som s dcerou potom bola aj osobne za riaditelkou a potozpravali sme sa o odbore aj podmienkach a o vsetkom, co nas zaujimalo a pytala sa aj riaditelka. Moja dcera prestupila z 2.rocnika do 1. pocas skolskeho roka a robila aj prestupove skusky.

kajka229
autor
30. dec 2023

@simsalabim ďakujem