Prestup z odbornej školy na gymnázium

17. máj 2022

Ahojte, nemáte prosím niekto skúsenosť s prestupom z odbornej školy na gymnázium? Ide konkrétne o SPŠE a športové gymnázium. Minulý rok bol prijatý aj na to športové gymnázium, ale nakoniec sa rozhodol pre SPŠE. Teraz som zistila, že sa tak rozhodol len kvôli nám, ale v skutočnosti chcel ísť viac na to športové gymnázium. Na súčasnej škole ho to vraj nebaví a veľa odborným predmetom nerozumie, aj keď má celkom dobre známky. Neviem čo robiť.. Ďakujem

lenuska9999
17. máj 2022

Tak nech prestupi radšej teraz ako neskôr. Možno bude musieť robiť rozdielové skúšky, predsa na odbornej škole sa neucia všetky predmety ako na gymnáziu. Ale každá škola to ma inak a záleží ako sa s nimi dohodneš. Najlepšie by bolo zájsť tam osobne, rovno si pozrieť školu atď.

autor
17. máj 2022

@lenuska9999 dakujem

kris_y
17. máj 2022

Moja dcéra ide tiež na inú strednú školu... ale keďže ide o dve úplne iné školy, musí ísť nanovo do 1.ročníka.

98
17. máj 2022

Ja som sla z gymnazia na gymnazium a robila som rozdielove skusky... sle ako pise kris_y, asi sa mu nepodari prestupit a pokracovat v druhom rocniku... su to rozdielne skoly