Prestup na zdravotnú školu do iného mesta

eminaaaa
31. aug 2021

Ahojtee mám 18 rokov. Chodím na zdravotnú školu do RK ale chcem prestúpiť tiež na zdravotnú školu ale do DK. Teraz idem do druhej triedy. Chcem prestúpiť pretože v DK je lepšia škola ako v RK. DK majú lepšiu prax v nemocnici ktorá je od tretieho ročníka. Pomôžte mi čo mám robiť.
Mám prestúpiť teraz ale keď už budeme mať prax ? Neviem čo mám robiť 😢
Ďakujem.

lucka_ke
31. aug 2021

musíš sa informovať u riaditeľa tej školy, kam chceš pristúpiť, či je to možné

guudy
31. aug 2021

@eminaaaa ahoj, ano, treba sa informovat na skole, kam chces prestupit.
Pises, ze mas 18 rokov. Len zo zvedavosti, ako sa to udialo, ze ides teraz len do druheho rocnika na SS? Je to neobvykle, budem rada, ak odpises 🙂

eminaaaa
autor
31. aug 2021

@guudy ja som už mala byť tretiačka ale mala odklad v škôlke 😊

guudy
31. aug 2021

@eminaaaa hej, s odkladom som pocitala, aj ti vychadzaju zle roky? Pytam sa len preto, lebo ked dieta nastupi v 6 rokoch do skoly, tak maturuje v 19 🙂
Cize za normalnych okolnosti by si v 18 mala ist uz do maturitneho rocnika…

guudy
31. aug 2021

Mam 18 rocne dieta, preto ma to zaujalo😉

eminaaaa
autor
1. sep 2021

@guudy kedy je lepšie prestúpiť ešte teraz alebo po polroku ?

loginexistuje
1. sep 2021

@eminaaaa teraz je lepsie aj kvoli normativu pre skolu

heleninamama
1. sep 2021

@eminaaaa Teraz. Školy upresňujú stavy žiakov do polovice septembra a podľa toho dostávajú od štátu peniaze. Čiže, ak Ťa budú chcieť zobrať, tak teraz je pre nich ideálny čas. Navyše, Ty ľahšie začneš od nového školského roku, ako od druhého polroka. Vlani sa žiaci veľmi nepoznali, tak ľahšie západneš so kolektívu a aj pre hodnotenie to bude lepšie.

eminaaaa
autor
1. sep 2021

@heleninamama veľmi by som chcela prestúpiť horšie je že mi to nechcú rodičia dovoliť

loginexistuje
1. sep 2021

@eminaaaa mas 18 rokov teoreticky o tom rodicia ani nemusia vediet vsetko podpisujes uz ty

guudy
1. sep 2021

Rozhodne teraz👍🏼

eminaaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slecnalemonova
2. sep 2021

@eminaaaa Este začiatkom mesiaca ste sa nevedeli s priateľom dohodnúť, ci chcete zit v LA alebo v Londýne… tieto vymyslene diskusie mi uz zacinaju liezť na nervy.

guudy
2. sep 2021

@slecnalemonova ach jaj, skoda zabiteho casu🙄🙄🙄