Prestup na inú strednú školu

vikusa1
23. jún 2024

Dobrý deň je tu niekto ,kto prestupoval z bilingválneho gymnázia na odbornú strednú školu .Dcéra je v 3 ročníku ,problém je v tom že sú tam predmety ktoré jej nesadli a z tých prepadá ako napríklad občianska a kultúrne štúdia .Chcela by študovať programovanie ,len neviem či nebude problém že ma 5 na konci roka ,neriešil niekto niečo podobne ?Dakujem

stranakovazuzana0
23. jún 2024

@vikusa1 dcéra prestupovala z gymnázia na zdravotnú a musela ísť od 1.rocnika.

januska12323
23. jún 2024

Zistite si na novej škole. Môžu a nemusia uznať spravené predmety.

tilly
23. jún 2024

Môj syn chce po treťom ročníku prejsť na diaľkové, lebo kvôli športu nestíha školu. Nebolo by toto riešenie aj pre tvoju dcéru,?

vikusa1
autor
23. jún 2024

@januska12323 idem zisťovať zajtra ,len som chcela vedieť či s tým nemal niekto skúsenosť

simsalabim
23. jún 2024

@vikusa1 moja prestupila z bilingvalu na SOS a tiez do 1.rocnika (z 2.). Ale z nicoho neprepadala. Skus sa popytat priamo na skole, mozno akceptuju rozdielove skusky.

nelca84
23. jún 2024

@vikusa1 syn teraz prestupuje zo stavebnej priemyslovky na bilingvalne gymnazium, do 2. rocnika a bude robit rozdielove skusky. Skola si vyziadala studijny plan, aby vedeli, co mu uznaju a co nie... Treba sa popytat na skole, kam by ste chceli prestupit. A zasadna vec, musia mat aj volne miesto.