Prepadnutie na strednej škole

michal5288
30. máj 2022

Som v druhom rocniku a v oboch polrokoch mam vsetky predmety abdolvovane a k tomu vyznamenanie ale nechodil som do skoly. Chybal som asi 4 mesiace pretoze som mal zdravotne problemy a mam to od doktoro. Zaujima ma ci je sanca na komisionalne skusky, pretoze znamky sice mam ale chybal som na kazdom predmete rovnako cize +-40%.

klarissa25
30. máj 2022

Treba sa informovať v škole a nie na MK...

michal5288
autor
30. máj 2022

@klarissa25 som spravil ale ty ma poslali za ucitelmi a ty neodpisuju

kitycat
30. máj 2022

@michal5288 a cakas, ze tu ti odpisu?

michal5288
autor
30. máj 2022

@kitycat +- ale ak to zalezi na uciteloch tak asi polovica ma nema rada

alami
30. máj 2022

Pozri si to v školskom poriadku, tam by ste mali mať k tejto situácii stanovisko. Ak by nie, alebo skôr tak či tak, radila by som, aby sa rodičia zaujímali u triednej učiteľky, prípadne priamo u riaditeľa školy. Prípadne napísali písomnú žiadosť v ktorej by žiadali školu o pokračovanie v štúdiu po úspešnom absolvovaní komisionálnych skúšok. Ak nemáš zanedbané učivo, nemal by to byť problém. Ak si si učivo nedobral, vo vyššom ročníku by ti to robilo problém, teda buď prijať to opakovanie ročníka zo zdravotných dôvodov, alebo chytro zapni vrtuľu a uč sa, ešte máš mesiac na dobehnutie. Veľa šťastia. 🙂
@michal5288

rastika
30. máj 2022

Podmienky na komisionálnu skúšku sú v školskom poriadku. U nás majú žiaci povolené vymeškať 30 % hodín zo všeobecných predmetov a 10% z praxe. Ak majú vymeškaných viac, tak robia komisionálnu skúšku. Na niektorých školách je povolené skúšku nerobiť, ak je dosť známok. Záleží od zvyklosti a pedagóga. Ja by som pri 40% skúšku dala robiť, ak ide napr. o maturitný predmet.

nelca0510
30. máj 2022

@michal5288 u nás vymeškaných viac ako 30% znamená neklasifikovany a čakajú ho komisionálky. Ale vždy závisí od ucitela

ullala
31. máj 2022

Chod za tymi ucitelmi osobne, pripadne nech s tebou ide aj rodic. Toto by som naozaj neriesila cez mail.

veronikazuko
31. máj 2022

Toto je sranda,že počas korony zdrave deti nechodili do školy aby sa nenakazili a keď teraz nejaké dieťa má naozaj zdravotné problémy,tak už musí robiť komisionalky. To len taký výlev,čo mňa konkrétne udivuje🤔

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz