Prax SZŠ - externé štúdium

23. aug 2024

Ahoj, ako prebieha prax na strednej zdravotnickej skole, externe studium, odbor prakticka sestra? Na stranke skoly je uvedene, ze studenti musia absolvovat 800 hodin praxe.
Ako je tolko hodin rozdelenych do dvoch skolskych rokov? Dakujem

patka06
23. aug 2024

800?? Nemáš tam o nulu navyše

autor
23. aug 2024

@patka06 Nie 🙂

lucka_ke
23. aug 2024

áno 800 hodín za dva školské roky

trema
23. aug 2024

Teraz som koncila 1. rocnik a tolko samostatnej praxe nebudeme mat za tie 2 roky, podla mna sa tam rata aj vyucovanie, prax s ucitelom
Teraz v 1. rocniku sme mali cez 200 hodin samostatnej praxe a v 2. to bude menej, ale zato budeme viac na praxi s ucitelmi

lucka_ke
23. aug 2024

počíta sa tam prax s učiteľom aj individuálna

jaskolka
23. aug 2024

V externom štúdiu sa myslím ráta aj individuálna prax, alebo jednoducho práca, keďže veľa študentov tohto odboru je normálne zamestnanyxh v zdravotníctve

lucka_ke
23. aug 2024

@jaskolka nie práca sa neráta... my sme mali individuálnu prax u pediatra, všeobecného lekára, na internom a chirurgickom oddelení po dohode, konkrétny počet hodín podľa požiadaviek školy

jaskolka
23. aug 2024

@lucka_ke tak sa to už asi zmenilo, co som ja chodila na strednú, takexternisti normálne pracovali a potom mali aj prax.

autor
23. aug 2024

@lucka_ke Ta individualna prax u obvodneho a pdiatra je povinna?

trema
23. aug 2024

U nas mame prax na internom, chirurgickom (chirurgia, urologia a urgent) a geriatrii a kto robi v zdravotnictve napr. sanitara alebo v domove, tomu sa rata polovica hodin praxe tam. Kazda skola to ma asi inak

lucka_ke
23. aug 2024

neviem či aj iné školy, ja som chodila do KE a my sme mali povinnú školskú prax na 5 oddeleniach (geriatria, chirurgia, interné, detské, gynekológia) + individuálnu u pediatra, všeobecného a keďže sme nemali dostatok hodín tak ešte v 2. ročníku individuálnu prax na inej chirurgii a internom (ja som bola vo VUSCH to sa mi rátalo ako chirurgické)