Praktická sestra a následná práca opatrovateľky

7. júl 2023

Dobrý deň, idem na strednú školu zdravotnícku..odbor praktická sestra..môžem sa zamestnať aj tak po škole ale budem len ako daky asistent..treba vysoku školu no ja neviem či na 100% pôjdem na nu
Asi pôjdem na dva roky aby som mohla robiť na záchranke 🙂
Otázka teda znie keby skončím tuto strednú školu, tak môžem ísť robiť opatrovateľku do domu seniorov napríklad? S tým že by to bolo platovo fajn?
Poprípade by ma zobrali ku hociktorému doktorovi aj bez výšky ako sestričku? Chcem si to ujasniť..blbe komentáre si nechajte a za odpovede veľmi pekne ďakujem 🙂

kiki68
7. júl 2023

Kamoska je diplomovana zdrav sestra ( maturita) a ma nejake este kurzy dalej ( robila popri praci), pochadza z Chile, v Rakusku robi v Pflegeheim na tom najtazsom Pflegestufe, cize na tych leziacich. Viem, ze ako sestra ma prave vyhodu v tom, ze moze vymienat napr katetre a taketo veci. Cize podla mna sa jnformuj priamo na skole. Neviem ci chces robit na Sk, kamoska robi tiez na SK a ma zase socialnu pracu, takze robi cokolvek mimo tychto vaznejsich veci, kde treba naozaj sestru. Mojej kamosky mama sa vratila teraz k opatrovaniu a iba v Rakusku mala nejake skusky, cize v pohode to zaplatil stat a uz robi zase v Pflegeheim.

lucka_ke
7. júl 2023

na záchranke? tam by si musela byť vyštudovaný záchranár... po 2 rokoch štúdia praktická sestra môžeš robiť v ambulancii alebo na oddelení v nemocnici, ale nebudeš mať také kompetencie ako diplomovaná sestra, v domove pre seniorov môžeš robiť aj s 3-mesačným opatrovateľským kurzom, na to nepotrebuješ školu

elmivelmi
19. júl 2023

na zachranku by si mala mat bakalara,odbor zachranar.Ale ak si prajticka sestra nieje to po novom ze mozes robit to co sestra s bakalarom?V domove dochodcov ako opatrovatelku ta urcite zamestnahu,akurat ci ta to bude bavit,je to taka monotonna prca,zvatsa prebalovanie,krmenie,polohovanie.A zasa krmenie,prebalovanie a ukladanie na soanok.Ale ak ams vztah k starym ludom a si ore to stvorena tak ok.Ale plat je nie najlepsi.Tusim ked si pozres profesiu viac ako 1000€v hrubom
moc necakaj.