Pôjde druhý stupeň základných škôl v januári do školy?

olli456
27. dec 2020

Pôjdu 5-9roc. po prázdninách do školy?

lucka_ke
27. dec 2020

ani Sibyla netuší

sorciera24
27. dec 2020

@olli456 nik nevie aka bude situacia, bude sa otvarat podla toho noveho semaforu (automatu), ak budete v čiernej farbe, neotvori sa, ak nie, pojdete s testom alebo pokracujete distancne.... podrobnosti este nik nevie...ekze je to este daleko

mareri
27. dec 2020

tiež by som to rada vedela. Už pre istotu detom spravila v mojej pracovni aj kutik na online učenie sa do školy (stol, stolička, stojan na notebook). Nechcem čakat do poslednej chvíle na rohodnutie našej vlády

mondolina
27. dec 2020

@mareri
Nejedná sa len o rozhodnutia vlády, ale aj počtu nakazených.

lucka_ke
27. dec 2020

môj syn je ôsmak a práve sme sa s mužom rozprávali, že do ZŠ už asi ani nepôjdu, kým skončí pandémia a obmedzenia bude stredoškolák, už sú v podstate skoro celý školský rok online (nepredpokladám, že sa v januári otvoria školy, polročné vysvedčenia znovu nebudú)... budúci rok sú už deviataci a to sú v škole v podstate len pol roka
všetky veľké pandémie trvali tri roky

sofia1
27. dec 2020

@lucka_ke no to dúfam,ze pojdu už do školy.myslis,ze by nešli až do konca sk.r.do školy?

lucka_ke
27. dec 2020

@sofia1 podľa mňa tak v apríli na dva mesiace čiže ako keby vôbec

sofia1
27. dec 2020

@lucka_ke no môže byť 😔.....to zase bude na psychiku....

diewcatqoo
27. dec 2020

Myslim, ze nepojdu. Po sviatkoch opat stupne pocet nakazenych a zas budu obmedzenia 🤷‍♀️

mareri
27. dec 2020

su krajiny, kde je nakazenych oveľa viac a funguju. Len my na SR musíme stále vypínať ekonomiku :(

bimbambim
27. dec 2020

@diewcatqoo to si myslím aj ja že ešte január bude všetko zatvorené ani prvy stupeň podľa mňa nepôjde do školy nie to ešte druhý

marryen
27. dec 2020

@bimbambim to pochybujem...už len kôli vyplácaniu Očr....odkiaľ by nato vzali..

elizabet173
27. dec 2020

@mareri v skole nie su, ale flakaju sa po meste v skupinach a bez rusok bez ohladu na zakaz vychadzania.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
27. dec 2020

pôjdu... situácia sa zlepší a školy sa otvoria...

hettinka
27. dec 2020

Školy sa nemajú otvárať plošne, sle podľa situácie v okrese.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
27. dec 2020

@november1111 odkiaľ máš info, že bez testov? Pred vianocami sa na školách zisťovalo, či sú rodičia za nástup s testom, alebo pokračovanie v distancnej forme. Taká možnosť, že nástup bez testu, tam ani nebola. A pokial viem, posledný víkend pred 11.1. sú antigenove odberné miesta zatiaľ chystané na odbery pre školy. Respektíve, školy si majú sami zabezpečiť testovanie.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yukki
28. dec 2020

Tak ja dúfam, že pôjdu. A že učitelia to nepojmu tak, že od 11.1 do polročnej konferencie budú len skúšať, písať testy, písomky polročné z učiva, ktoré.... Hm... Prebrali?

miriam11
28. dec 2020

@olli456 no asi nie, keď väčšina rodičov je proti testovaniu. Neviem, či si myslia, že testovanie je horšie, ako nechodít do školy niekoľko mesiacov. Takže keď je blbcov viac, tak to potom vyzerá.

zuzanka.zuzu
28. dec 2020

stačí keby sa školy zriadili v NRSR, tam podľa Mikasa môžu ísť núdzový stav predĺžiť aj pozitívni poslanci 😉 super, nie?

hettinka
28. dec 2020

@yukki tak ak sa vrátia, musia s tým počítať. Známky získané distancne nie sú objektívne. Ústne odpovede tak isto. Ja znamkujem teraz v podstate aktivitu, nie vedomosti.
My mame nastavený systém online hodín, učím naplno, ale mnohí žiaci doma nemajú podmienky, alebo to len preberajú a popoludní sa už nič neučia. Ich “učenie sa” konci vypnutím počítača po online hodine. Lenže to je malo, mali by sa, rovnako ako v škole, venovat učivu aj popoludní.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gugugaga123
29. dec 2020

@olli456 nie

lauricka
30. dec 2020

@mareri asi preto, ze nasa krajina proste nie je na tom tak, ze by to zvladla, kolabuju nam nemocnice uz teraz, chapete? Proste sme na tom zle.

lauricka
30. dec 2020

@deti95060810 v januari sa tazko situacia zlepsi...

hettinka
30. dec 2020

Dnes zverejnili čísla. Otestovať sa vraj “chce” asi polovica školákov spolu s rodičmi. Neviem, čo ti zvyšní. Necelych 50% je malo pre návrat do škôl, vznikne ešte väčší rozdiel vo vzdelávaní deti ako doteraz. Neuvažuje sa o dobrovoľnosti testovania, ani že neotestovane deti budú sedieť v laviciach spolu s tými, ktorí (ne)dobrovoľne testovanie podstúpili.

No chce ako chce... asi tak ako som zaškrtila ja, že chceme spat do školy aj za cenu testov.

yukki
30. dec 2020

@hettinka, iste máš pravdu, a celkom chápem aj tento pohľad - to ešte k tým testom pisomkam previerkam po návrate do prezencneho vyučovania. Keby boli deti v ich veku už vhodné na samostudium bez učiteľa, tak by asi nebola povinná školská dochádzka. Veľké percento detí si urobí povinnosti (napíšte si poznámky zo strany 23-24, odpovedajte na otázky v priloženom pracovnom liste, a za domácu úlohu si vypracujte cvičenia z učebnice strana 33/1,2 a 3 a z pracovného zošita str. 28/4,5 a 29/5,6..............to za jeden predmet, čiže x4) Povedzme že okrem najbystrejsich to nezvládnu sami. A teda, príde domov rodič z roboty, a do večera im vysvetľuje, hľadá na internete a volí priateľa po telefóne, pomáha...staršiemu dieťaťu, mladšiemu dieťaťu... S poruchami pozornosti, dysfunkciami, predpísaným asistentom z CPPP.... Do toho odbieha do kotolne, skáče kolo kredenca pece že dajakú večeru navariť, nahadze do práčky, statok obriadi.... Možno sa stará ešte o starých rodičov, o maličké dieťa, možno v nie každej rodine býva po návrate rodičov domov v tejto vypatej situácii dostatočná pohoda na UČENIE SA... SAMOŠTÚDIUM..... Večer sú vsetci zrelí do postele alebo na psychiatriu, a nieže by ešte rodič po odoslaní všetkých zadaní ich nútil sa to učiť "pre seba" - ani čas už na to nie je. Jasné, mali by.... Ale nie je schopnosť, čas, sila........