Po ukončenom štúdiu

10. máj 2024

Prajem pekný deň, ani neviem čo od tohoto očakávam asi potrebujem len poradiť, podporiť.. Za 4 mesiace mam 17 rokov a problém je taký že som ukončila pred pol rokom štúdium Stredná škola(musela som v tej dobe) a teraz to veľmi ľutujem ..Ak by som chcela začať od znova tak až od Septembra a mňa to už nebaví byť doma , skúšam si hľadať brigády chodim na úrad a stále nič pokiaľ nejsom študentka.. Viem sama si môžem za to ale štúdium si chcem stále dokončiť len teraz som ako keby v takom začarovanom kruhu že nemôžem nájsť žiadnu cestu veď koho to má baviť stále sedieť doma samozrejme doma pomáham zo všetkým porobím čo sa dá ale necítim sa psychicky veľmi dobre keďže doma sú ešte ďalšie problémy či uz rodinné ( aj kvôli tomu som musela ukončiť) a aj hlavne kvôli tomu by som bola rada keby už nemusím trčať doma a vypadla z domu. ... 🤷‍♀️

januska12323
10. máj 2024

Neviem prečo si musela úplne ukončiť, nestačil individuálny plán? Už teraz kontaktuj strednú školu aby si vedela čo treba spraviť na prijatie. Do septembra si nejak vyplň čas, prechádzky, šport, dobrovoľníctvo...

lara45
10. máj 2024

No s brigadou to je velmi tazke ak nie si studentka a ak mam spravne info. Teda aspon mna v kazdej brigade odpinkali s tym ze nemam 18r. Skus len nejaku vypomoc niekde alebo dobrovolnictvo je super vec. Mozno prides aj na to ,co vseto dokazes alebo ti to prinesie viac nez si dokazes pomysliet.To ,ze si musela ukoncit SŠ ma mrzi a je mi to luto.Je to tvoja vec a ak si to musela urobit tak, vies urcite aj preco.Je super ze sa tam opät chces vratit ako vidis v dnesnej dobe ak nemas papier o vzdelani nepohnes sa s pracou.Drzim palce a prajem vela stastia.