Plnenie povinnej školskej dochádzky po skončení 9. ročníka na Slovensku

1. máj 2023

Zdravím , sme v DE polroka a na SR máme stále trvalý pobyt. Náš syn pôjde od septembra do 9.triedy aj na SR aj v DE. Podľa školského zákona je na SR stále povinná 10. Ročná Školska dochádzka - tým pádom musí byt zapísaný niekde na strednej škole? Alebo ako ste to riešili vy? V Nemecku plánujeme zostať dlhšie , teda aspoň zatiaľ…

svetlonos
1. máj 2023

No pockaj, to si divne napisala. Vie syn po nemecky, kam chodi teraz do skoly, SK alebo DE? A ty chces aby isiel na strednu skolu v DE ci na SK? Alebo ho vobec nechces nat na strednu skolu?

nelca84
1. máj 2023

@svetlonos tiez nechapem
@autorka ty neplanujes dat syna na strednu skolu?

autor
1. máj 2023

@svetlonos v DE chodí na Realschule plus( takže je prakticky už na strednej a ma 1:1 deutschkurs a klasické hodiny) na SR klasická základná pri BA. Potom sme ho plánovali dať na gymnasium v DE ( veľmi dobre sa učí) …

kacena4
1. máj 2023

no ak je v 9r. toto ste 7z so skolou mali riesit davno, prijimacky na SS su tento tyzden. ak nechodil do pripravneho rocnika, ano musi ist aj na SS v Sk. dohodnite sas kmeňovou skolou kam teraz chodi ako dalej postupovat. prihlasky na skoly sa dsvali cez ZS uz pred cca 1-2 mesiacmi

vroni
1. máj 2023

A chce ísť niekde na sk na strednú školu? Ak nie, tak plní školskú dochádzku v De a hotovo, načo to komplikovať?

autor
1. máj 2023

@kacena4 ešte je v 8 triede, až v septembri bude 9.

autor
1. máj 2023

@vroni tak chcela som reálne skúsenosti ako to máte

vroni
1. máj 2023

Úplne reálne, dieťa nemusí plniť školskú dochádzku na sk, ak žije inde.

tenerifka
1. máj 2023

ak sa planujes vratit na Sk, tak ok. Ale tato chujovina je uz davno zrusena, staci, ze chodi do skoly v DE

tenerifka
1. máj 2023

vzdelanie na Slovensku mu bude na dve veci...chapes. Proste ta uroveñ skolstva je uplne na chvoste EU, zastaraly system, bude mu to nanic

mafia102
1. máj 2023

Moze byt zapisany na danej ZS 2x v 9. triede, aj ja mam takych ziakov.

mia_von_prag
1. máj 2023

Ak má trvalý pobyt v Nemecku, môžeš zrušiť ten slovenský a nemusíš to riešiť.