Piataci - výlet v zahraničí

8. apr 2024

Ahojte, hovorím o 5.rocniku ZŠ, výlet vo veľkých mestách ako Viedeň, Budapešť, Praha... Cesta od nás autobusom cca 8 hodín, neviem ako s prestávkami. Na jednu noc. Aký máte názor na to?

autor
8. apr 2024

Nemali by ste problém 10-11 ročne deti takto pustiť?

michellemary
8. apr 2024

U nás chodia piataci a šiestaci bežne so školou na výlet do Viedne...

autor
8. apr 2024

@michellemary neviem, čo je "u nás", ak cesta z BA do Viedne, tak ok. Ak z Michaloviec, tak to je asi rozdiel.

autor
8. apr 2024

@michellemary a aj s prespavanim?

guudy
8. apr 2024

Autorka a co konkretne sa ti nepozdava?

patka06
8. apr 2024

Nemala by som s tým problém, pre deti skvelý zážitok

belllinka
8. apr 2024

S čím konkrétne máš problém?

autor
8. apr 2024

@guudy len premýšľam, že vyrazit majú o 8. Kým sa tam dostanú, veľa casu na nejaké kultúrne vyžitie k večeru nemajú. Príchod ďalší deň o 17tej... Tak neviem, s rodičmi sme sa bavili, čo by nebolo lepšie niekde bližšie, možno na Slovensku.

autor
8. apr 2024

Ze toľko casu v autobuse. Ale vlastne som aj čakala príspevky, že čo mám za problém.

autor
8. apr 2024

Ze tu by každý zbalil 10rocne do Viedne a áno, chod si pre pekne zážitky. Škoda, že som sa pýtala.

guudy
8. apr 2024

Ak maju zaujimavy program, dieta by islo. Keby to bol len pro forma program, len aby niekam isli, tak mi to pride zbytocne.
Ale principialne problem nemam. Mam uz vacsie deti, tak to vidim uz s odstupom 🙂

angelinja
8. apr 2024

do zahranicia na viac ako jednodnovy vylet s tym ze sa vrati v ten den domov - ano, urcite nie piatak s tym ze budu v zahranici viac ako jeden den,uz to prehanaju uz sa hcodi so skolkarmi na tyzdenne pobygty s ucitelkami..nechapem ako si toto niekto zobere na zodpvednost. urcite za mna nie , rodicia mozno budu oponovat ale nezavislosti sa da ucit aj inak , napriiklad aby vedel ist sam autobusom po meste alebo ist nakupit..to ze pojde lebo je to moderne a rodic si mysli ze ziska skusenosti piatak v autobuse 10 hodin a tam prespi niekde vo viedni alebo aj v budapesti...to su take lib...eralne napady , este raz za mna nie.mozno som staromodna...nech som

marsmykkok
8. apr 2024

tak nechaj výber na dieťati, niektoré deti radi aj cestujú autom/autobusom, bude mať zážitok z toho, že prejde cez x miest a bude mu stačiť, že vo Viedni možno strávi nejakých pár hodín, niektoré cesta unavuje.

guudy
8. apr 2024

Autorka, kluuud. Ved nas len zaujima, s cim konkretne mas problem. Pre kazdeho to moze byt iny dovod…

autor
8. apr 2024

Ide o výlet na dva dni, jedna noc. Majú veceru a raňajky, a prehliadku mesta. Príde nám to ako rodicom zvláštne, doteraz škola neorganizovala žiadne výlety na noc, max na 1 deň niekde blízko, a zrazu jeden ucitel na celú triedu +zdravotník. Nie som jediná, ktorej sa to nepozdáva. A ešte, ide o piatakov. Ak by boli staršie deti, vôbec neriešim. Staršia je prvacka na SŠ a ona ide na 3 dní, ale tam je to bežná prax. Mladšia, neviem...

dara76
8. apr 2024

S výletom do zahraničia, ako takým, problém nemám. Moji chodili, no nie tak ďaleko, v tom veku. Ale aby viac cestovali ako užívali sa mi nepáči. Pri cestovaní 8 hodín, by som volila výlet na 2 noci a nie na jednu.

autor
8. apr 2024

@marsmykkok no práveže dcéra ani nechce ísť. Ona nemá rada veľké mestá, veľa ľudí, skôr do prírody, do Tatier. Ale tak prispôsobila by sa, keby nemusela prespávať inde. To nechce.

dara76
8. apr 2024

A ešte treba mať doklady, na to pozor, buď pas alebo OP s fotkou, čo v tom veku nemusia mať všetci...

autor
8. apr 2024

@angelinja presne takto to vidím. Ze aby škola mala fotky na stránke, asi takto. Inak mi to príde, že to nerobia pre deti, ale ze je to taky trend.

autor
8. apr 2024

@dara76 ved práve, že učiteľka sa vyjadrila, že snáď rodičia zvládnu vybaviť. Moja ma pas, to je najmenej, ale proste mam z toho také zmiešané pocity.

0silvia0
8. apr 2024

Ono ti to tu nikto nerozhodne za teba, rozhodnúť sa bude musieť tvoja dcéra a ty.
Niekto je rodený cestovateľ a nič mu nevadí, niekto v buse grcia a trpí. Niekto má v triede učiteľky, ktoré by takýto výlet neboli ochotné zorganizovať ani dávať pozor na toľké deti, čiže by sa takejto aktivite potešil. Každý to berie zo svojho uhla, môj syn napríklad nebol na základnej na žiadnom poriadnom výlete a bral to vtedy ako krivdu. Až ako deviataci tuším boli v Poľsku v Osvienčine.

letfenixa
8. apr 2024

Sa čudujem učiteľke.

annm81
8. apr 2024

Nevidím problém v samotnom výlete do zahraničia. Aký je rozdiel v bezpečnosti v tom, či budú mať výlet do Bratislavy/Tatier/Košíc, alebo niekde inde do zahraničia? Ale trepať sa niekde 16 hodín (reálne skôr 18) kvôli jednej noci? To ktorého génia napadlo?

lonely66
8. apr 2024

ak ide o vzdialenosť, kde sú fakt 8 hodín v autobuse a ide o 10-ročné deti, ja by som nepustila. a to z dôvodu, že nevidím v takomto výlete význam. prídu tam naozaj podvečer, po 8-hodinovej ceste busom, nohy dolámané z dlhého sedenia. ak aj pôjdu niekam do mesta /lebo nejaké múzeum už ťažko stihnú/, tak nebudú ani vládať chodiť. potom niekde nejaké ubytovanie, predpokladám, ani si nestihnú ľahnúť, už budú vstávať. zrejme rýchlo na 9 alebo 10 hodinu nejaký program a šup o 12 do autobusu, aby sme sa stihli za vidna vrátiť. za mňa nerentabilné, absolútne nie. iné je za BA do Viedne alebo povedzme ešte zo ZA do Prahy a iné fakt ťahať sa 8 hodín. keby šlo o staršie deti a nocľah na 2 noci, tak by som pustila. takto v tom nevidím význam.

a ako učiteľka, tiež sa čudujem učiteľke, že sa ide takto pechoriť, pre nikoho to nebude zážitok, len úmorná cesta autobusom. a ak sa pôjde v júni a bude nebodaj piecť slnko, tak to už mi je len výhra.... nie, nešla by som ani ako učiteľka a nepustila by som dieťa ani ako matka.

vyrovnanaosoba
8. apr 2024

Môj 8mak idú na týždeň do Paríža, ja som mu to nezaplatila. 500e len na to, aby prespavali po nejakých moteloch a keď chcú niečo vidieť, všetko sa platí zvlášť. Maju pár "atrakcií" v cene, ale nič co by ich obohatilo. Z triedy idú len dvaja.

januska12323
8. apr 2024

Pani učiteľka zrejme nemá skúsenosti s výletmi, na jeden autobus to vychádza minimálne dve učiteľky a jedna noc len kvôli prechádzke v meste je blbosť. Nemali ste k tomu rodičovské? My sme od piatej triedy chodili na 3 dni/2 noci po Slovensku, zahraničie si asi netrúfli.

lonely66
8. apr 2024

@angelinja aj by som ti bola dala lajk, lebo v podstate súhlasím, ale keď som si prečítala slovné spojenie, že sú ta také liberálne nápady, tak som len prevalila oči. inak súhlasím. len bolo by fajn vedieť používať prídavné mená tak, aby to slovné spojenie dávalo zmysel a nie len preto, aby som ukázal, že ovládam nejaký prívlastok.....

zara1357
8. apr 2024

Ja mam síce menšie deti, ale moje dieťa by sa takéhoto výletu nezúčastnilo.
Dnešná doba je úplne iná, ako v " našich časoch" .
Dnes cestujeme s detmi oveľa viac, vieme im dopriat ovela viac zážitkov. Takze vylet, kde 1 den dieta iba presedí v autobuse, aby videl večerné mesto a dal si večeru. Potom ráno raňajky a na pár hodín mal program a opat sa trmácal autbusom zbytok dna/vecera domov- nevidím v tom zmysel.
Ak ide o kultúru, vies si kupit ako rodina letenky a byť tam raz- dva navstivit muzea, galerie, prípadne si naplánovat nieco ine a na viac dni. Takýto výlet ma pre mňa väčší zmysel, ako ten čo organizuje škola.

ibrunova
8. apr 2024

a kto ten výlet vymyslel? Učiteľka?

simca06022011
8. apr 2024

musis si to len ty rozhodnut, ak idu o 8mej.. o 15-16tej s prestavkami su tam, neviem aky program maju na vecer... prejst sa a aist na veceru a spat. Na druhe rano mozu par hodin zase pobheat,... My dostavame presny harmonogram co budu robit, kde... tak yb som sa spytala na tu "napln" vyletu... podla mna je to velmi malo casu vo viedni na taku trasu a pomer cena/zazitok. Radsej Madarsko ak z michaloviec niekam chcu ist.
A to fakt pisem ako mama, ktorej dieta chodi aj do cestovatelskeho kruzku od prvej triedy.. cestovali fakt casto a kade tade, ale inak sa chodi ak niekto ide z BB, inak z BA a inak z KE... Vylety su super, s kamosmi, skolou, ale treba primerane vzdialenosti vyberat. Ano chodia od nas do roznych kutov europy skolaci,a le nie na den....