Petícia za zrušenie prijímacích pohovorov na stredné školy

miriam_s
12. apr 2021

Ahojte, kto súhlasí, podporte prosím petíciu za zrušenie prijímačiek na stredné školy. Je nemysliteľné aby sa deviataci, ktorí sú závislí na výklade učiteľov a na svojich rodičoch, trápili a stresovali s prijímačkami keď rok a pol neboli v škole a maturanti čo sa vedia učiť sami mali všetko odpustené...
https://www.peticie.com/peticia_za_zrusenie_pri...

gelifil
12. apr 2021

uz som podpisala

snazilka_bio_mamka
12. apr 2021

ja sa teším až tieto naše covidové deti vyrastú...neskor ked pojdu na pracovný pohovor, tiež bude petícia?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patus_2
12. apr 2021

Ja osobne si myslím (som učiteľka), že prijímačky sú nielen z posledného ročníka, ale z učiva celej ZŠ (minimálne z učiva II. stupňa) a žiaci, ktorí sa počas distančneho učila a aktívne pracovali sa nemajú čoho báť. Všetci budú mať rovnaké podmienky, lebo všetci deviataci sú rovnako už niekoľko mesiacov doma. Tak isto aj stredné školy sú pripravené nato, že jednoducho tam budú nejaké medzery vo vedomostiach.

miriam_s
autor
12. apr 2021

@snazilka_bio_mamka toto sa dá aplikovať skôr na maturantov, ktorí nevyhrali vobec nič lebo o pol roka majú skúškové na univerzite a tam sa s nimi nikto nebude baviť ... Ale toto sú deti na ZŠ.. tu tých 5 rokov robí veľa a rozhodne nemali všetky deti rovnaké podmienky... A teraz sa niekto nedostane na školu len preto že učiteľka flákala hodiny ?

miriam_s
autor
12. apr 2021

@patus_2 rozhodne nie sú rovnaké lebo vždy ide aj o prístup učiteľov... Niekto ma aj riadne a niekto raz do týždňa 30 min. Kde sú tie rovnaké podmienky ?

sorciera24
12. apr 2021

toto urcite nepodporim, aby sa jednotkar z hornej dolnej, specialnej dostal na gymnazium a chudak zo spickovej skoly s 1-2 dvojkami nie?.....urcite nie, nech su prijimacky

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam_s
autor
12. apr 2021

@sorciera24 ešte gymnázia pochopím, tam majú byť najlepší ako píšeš ale ostatné stredné školy?

sorciera24
12. apr 2021

@miriam_s to, sa stazujte na svojej skole......len teraz sa uvidi kvalita skol, koencne a vyberte pre deti tie najlepsie...ja tam kde ucim si dobvolom tvrdit, ze ideme na 110% a moji žiaci su pripraveni na prijimacky....

ciarraa
12. apr 2021

Prijimacie skusky su vacsinou z uciva ktore je od 5 az 9 tak preco by ich mali zrusit, nechodoli ste do skoly rok a v 9 sa vacsinou opakuje ucivo z2.stupna. Covid bude vyhovorka aj pri pracovnom pohovore?

lara8888
12. apr 2021

...som žiačka 3. Ročníka SŠ, a niesom za zrušenie prímačiek, pretože všetky deti sú na 1 "vlne" a mali aj mahurovnake učebné podmienky, keď sa zrušia prímačky, tak sa možno dostanú na školy na ktoré vedomosťami nemajú ale známkami áno, a trpieť budú žial tí žiaci keď sa dostanú na školy na ktoré vlastne asi nemajú vedomosti, čo bude dosť smutné ,nechcela by som aby sa moje dieťa zdarma dostalo na školu a potom ju nezvládalo...

sorciera24
12. apr 2021

@miriam_s lenže tych gymanzii je drviva vacsina....

sorciera24
12. apr 2021

presne, prijiamcky nie su len z posledneho roka

lara8888
12. apr 2021

@miriam_s to je chyba danej školy

hailey1
12. apr 2021

@miriam_s len jednej veci sa chytim, deviatak sa nevie ucit sam? Zrusme cely svet pre covid. Pokial viem, ucivo nie je len z jedneho polroka. Takze, deviataci, do toho, drzime vam na prijimackach palce.

patus_2
12. apr 2021

@miriam_s to je síce pravda, ale odlišný prístup učiteľov máš aj počas prezenčneho. Niekto má špičkového učiteľa, ktorý vie vysvetliť dokonale a niekto nie. To by potom prijímačky nemohli byť nikdy. Tu ide o to ukázať, že 15 ročný človek dokáže niektoré veci zvládnuť aj sám.

miriam_s
autor
12. apr 2021

@att123 super keď tvoje dieťa je samostatné ale nie každému vyhovuje takéto dištančné vyučovanie a sú deti ktoré toho učiteľa naozaj potrebujú... Toto vôbec nebolo také tempo ako normálne a hoci ja sa svojmu synovi maximálne venujem aby som ho doma pripravila, toto vôbec nie je ok... A zaráža má táto schizofrénia že keď sa zrušili maturity všetci tu mali veľké ovácie... A pri deťoch na ZŠ toto nikoho netrápi...

miriam_s
autor
12. apr 2021

@patus_2 a kde je ten dôkaz u maturantov ? Od nich nepotrebujeme nič len pekný úsmev a deti majú dokazovať ???

kataina
12. apr 2021

na strednu školu sa MUSI dostať každy. Tak prečo sa bojite prijimačiek? Ved je jasne že medzi detmi su rozdiely. A presne tieto rozdiely maju rozhodnuť o tom kto sa kam dostane. Alebo mate ine kriteria?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
12. apr 2021

ešte nevieš či vobec budú a už udržuješ paniku

lara8888
12. apr 2021

@miriam_s maturita je o inom, tam sa žiaci 4 roky aktívne vzdelávaju vo svojom obore, a študujú aj x hodín denne...tí ktorý chcú aj niečo zo štúdia mať...

patus_2
12. apr 2021

@miriam_s ja som nepovedala, že súhlasím so zrušením maturít, to určite nie. Žiaľ, rozhodli takto a zrušili ich, my učitelia s tým nevieme urobiť nič

lara8888
12. apr 2021

@miriam_s preliezť Gympel, SŠ,... je omnoho ťažšie ako SŠ😉

abbey1
12. apr 2021

@miriam_s Treba sa učiť a nie spisovať petície. Rovnako ste mali tlačiť na školu, aby zabezpečila riadne vzdelávanie.

jvasenka
12. apr 2021

@miriam_s na vysokej tiez budete plakat nech sa zrusia skusky, statnice, potom pohovory a pod? Komu na tom zalezi tak sa na tie prijmacky pripravy (moznosti je kvantum), takto sa tam dostanu ludia co na tie skoly nemaju predpoklady (vieme ako sa casto x znamkuje na zs a hlavne teraz)..

lara8888
12. apr 2021

Dopraj a bude ti dopriate sa tomu hovorí...je mi jasné ,že keby dvoje dieťa bolo v maturitnom ročníku, tak spisuješ petíciu za zrušenie maturít a nadávaš na zrušené prijímačky

miriam_s
autor
12. apr 2021

@kataina za normálnych okolností sú príjmačky bez diskusie, ale toto dištančné vyučovanie otvára priepasť medzi deťmi... Dieťa ktoré je šikovne ale majú slabý internet alebo nemajú speci notebook pre každé dieťa je takto odkázané na horšiu školu pretože nemalo taký prístup k tým hodinám... Toto nás pripad nie je ale nepríde mi normálne ze maturantom - dospelým ľuďom sa to zruší a ešte tlieskame, a deti ns ZŠ v tomto necháme. Potom mali nechať príjmačky AJ maturanti. Nech sa učia všetci. Ale toto normálne nie je. Osobne som nesúhlasila aby boli zrušené maturity. Mali to písať všetci. Ale toto mi dych vyráža že moje dieťa nechajú napospas a im to zrušia... Ak by maturity nezrušili, nepovedala by som pol slova že ich má môj syn písať. Ale pre maturantov toto všetko platí aké sú oni chudata bez školy a na môjho syna majú úplne iné kritériá??? Asi je to potom moja vina, mala porodiť 4 roky skôr 🤷🤦

miriam_s
autor
12. apr 2021

@lara8888 práve naopak, keby maturity nezrušili, nepovedala by som nič. Ale buď to mali urobiť pre všetkých, nech sa píšu aj maturity aj príjmačky alebo ani jedno.