Pedagogické lýceum verzus obchodná akadémia

noemkanikoletka
21. nov 2014

🙂 Ahojte , takže chcem sa opýtať , výber strednej školy asi dosť závažný krok ... Ak máte skúsenosti 🙂
Je lepšie (Pedagogická a Sociálna akademia) -PEDAGOGICKÉ Lýceum kde proste po zmaturovaní nie je možno sa nikde zamestnať len pokračovať na Vysokej škole ? 🙂 Alebo radšej Obchodná akadémia kde po maturite môže byť aspoň účtovníčka a ak tak potom na Vysokú Pedagogickú ? 🙂 Lebo viete ak sa po maturite niečo stane tehotenstvo , choroba .. čokoľvek aby bolo aspoň niečo , tak čo poradíte ? 🙂 🙂

hviezdicka111
21. nov 2014

@noemkanikoletka podla mna vybrat podla zaujmov...tazko povedat v tejto dobe, z ktorej skoly ma sancu sa po maturite lepsie zamestnat.....vies kolko je na slovensku obchodnych akademii? kolko ludi za rok skonci s tymto odborom? kolko je vs, na ktorych su odbory s podobnym zameranim? takze ano, moze byt uctovnicka, ale otazne je, ci taku pracu naozaj zozenie.....takze asi ostava vyber naozaj len podla toho, co viac cloveku sadne, co ho viac zaujima...a nakoniec, lahsie sa aj uci clovek to, co ho viac zaujima 😉 a co sa tyka vs, keby aj prislo tehotenstvo, vs sa da dokoncit aj neskor, da sa studovat externe, da sa studovat na dennom s individualnym planom....

noemkanikoletka
autor
21. nov 2014

@hviezdicka111 Ďakujem krásne a áno máš úplnú pravdu 🙂

sisaha
22. nov 2014

@noemkanikoletka no ja to poviem z pohladu absolventky OA. Je pravda, ze to bolo dost davno a medzitym som si spravila aj VS, ale moj nazor je ten, ze s pedagogickym lyceom si nenajdes ani sekretarsku pracu na rozbeh, zato s OA ano. Absolvetky OA sa mozu zamestnat nielen ako zacinajuce uctovnicky, ale aj v bankach, poistovniach a inych administrativnych poziciach. Takze ja som za OA.

noemkanikoletka
autor
24. nov 2014

@sisaha Ďakujem krásne 🙂