Pedagogická škola verzus obchodná akadémia

noemkanikoletka
16. jan 2015

No , takže výber strednej školy je asi dosť taký krok ... CHCEM sa opýtať nevieme si vybrať či Pedagogická alebo Obchodná (oby dva by ma bavili) .. Neviete poradiť nejaké skúsenosti a tak ? 🙂

bonaqa2013
16. jan 2015

To musíš vedieť skor sama, ja by som skor obchodnú.

sendy182
16. jan 2015

@noemkanikoletka čo ťa baví?......čo by si chcela robiť.....máš rada deti?....lebo kanceláriu....

vefi89
16. jan 2015

Ja by som dala strednú oa a vysokú pedagogickú. Lebo bez výšky sa asi len tak v tom obore neuplatnis

sissy27
16. jan 2015

@noemkanikoletka ufff hlavne sa poriadne priprav na prijímačky zo slovenčiny 😅 baviť ťa v konečnom dôsledku nebude ani jedna, úprimne nepoznám jediného teenagera, ktorého by škola bavila, takže asi tak... naviac sú to dosť odlišné zamerania, treba si rozmyslieť, kam by si chcela v živote smerovať... osobne si myslím, že ak neplánuješ VŠ, tak lepšie uplatnenie budeš mať s obchodnou akadémiou a teda v dnešnej dobe robiť učiteľku, no vlastnej dcére by som sa to snažila vyhovoriť... vyhliadky, že sa niečo v školstve zmení, kým doštuduješ, sú dosť mizerné...

janaia
17. jan 2015

@noemkanikoletka podla toho co ta bavi, ja som chodila na pg, ked mas rada umenie a tvorivu pracu, deti 🙂 Na pg budes mat predmety ako Vv, Tv, Hv - nausis sa hrat na hud. nastrojoch ( klavir,flauta, gitara) a budes mat dramaticku vych. ( budes hrat divadielka), budes mat v kazdom rocniku tyzd. kurz ( lyzia., turisticky, plavecky), predmety ako pedadagogika, psychologia proste sa tam budes vela hrat a tvorit, obchodna je skor o cislach, ekonomike 🙂

sheila72
17. jan 2015

Záleží od toho, kam chceš ísť na vš. S oboma uvedenými školami ju musíš mať, ak sa chceš uplatniť v odbore.

mima4
17. jan 2015

@noemkanikoletka
pises, ze obe skoly by ta bavili.
Chces ist aj na vysoku skolu?
vies si predstavit pracu aj s detmi v skolke, v skolskom zariadeni, aj pracu v kancelarii?

mima4
17. jan 2015

@sheila72 prečo by si musela mať VS na uplatnenie?

sheila72
18. jan 2015

@mima4 pretože pokiaľ viem, učitelia musia mať po novom vš a ekonómovia- povedzme si narovinu, je ich už celkom dosť a všade zoberú radšej ekonóma, ktorý je aspoň bc. Jedine, že by mala dotyčná známosti na správnych miestach.

nicoll252
28. feb 2015

ja som za to aby si si vybrala niečo čo vieš že ťa bude baviť 🙂 ak máš rada deti a prácu s deťmi choď na pedagogickú 🙂 ak máš rada kancelárie a čísla tak určite OA 🙂 ja som sa tiež rozhodovala 🙂 ale matematika je jedna s mojích horších stránok 🙂 na Pedagogickej máš 1-2 hodiny týždenne 🙂 ale nie je to vôbec lahká škola 🙂 Pedagogika a Psychológia dá zabrať 🙂

michaela06
28. feb 2015

Vyber si OA, ak sa dobre ucis a mas dobre znamky tak OA, pretoze mas vacsie uplatnenie z tejto skoly aj keby si nesla na vysoku. Pedagogicka nie je zla, ale praca s detmi je tazka a nie je v dnesnej dobe zaplatena. Ja mam OA a som nad mieru spokojna, moja mama ma pedagogicku a nedovolila mi ist na nu a dobre spravila, lebo vedela preco.

ramone_666
3. dec 2016

Obchodná akadémia 🙂 ja to mám za sebou a neľutujem 🙂 jediné, čo mi je ľúto, že som chodila do Nového Mesta nad Váhom a nie do Trenčína, kde je to lepšie

monikaparson
4. dec 2016

oby dva???

lukrec
4. dec 2016

V sucasnosti ani jedna nema uplatnenie po dostudovani vysoka pravdepodobbnost ze sa nebudes mat kde zamestnat. Obe su momentalne na najnizsich prieckach uplatnenia.

lukrec
4. dec 2016

No keduz tak OA🙂