Ofina. Je s ňou veľa problémov?

anonym6666
30. dec 2017

Moja dcéra (13) by chcela ofinu. Ja sa však bojím, že s tým bude viac starostí ako radostí. Predsa len, musí sa strihať často, rýchlo sa zmastí. Je s ňou veľa roboty a problémov? Mastí sa veľmi rýchlo? Je jej strihanie drahé? Poprípade môžete napísať nejaké tipy a rady. Ďakujem.

deti95060810
30. dec 2017

ja som mala v tomto veku ofinu....Nikdy som nebola spokojná....za mňa nie....

padul09
30. dec 2017

Za mňa nie.. Ešte keby mam rovné vlasy...ok.. ale kedze mam husté a vlnite nevyzeralo to dobre 🙂

lenakiss
30. dec 2017

@anonym6666 ja mam ofinu asi od 15stich...vlasy sa mi mastia všeobecne ...ale ofinu si viem umyť aj zvlast :D striham si ju sama doma ...inak v pohode ..mám ju do teraz 🙂

lavieenrose
30. dec 2017

aj ja si ju od 12 striham sama..kadernicka mi ju vzdy dodzube..a nemasti sa rychlejsie ako ostatok vlasov

potemkin
30. dec 2017

pokial ma dcera prirodzene rovne vlasy, tak by som do toho kludne sla. zmena je zivot... 😉 ale ak nema uplne rovne, musi ratat s tym, ze jej to bude kazde rano stat na vsetky strany... vlastna skusenost :-P

sardinka32
30. dec 2017

@anonym6666 Ja mam jednu brčkavu dceru, ta je bez ofiny, ma aj kratke čelo, cize ofina by jej nesla. Druha ma vlasy rovne a vyssie celo, takze jej ja sama striham ofinu rovnu. Nie je s tym ziaden problem. Ofinu si umyje aj samostatne nad umývadlom, cize mastenia by som sa neobavala.

lilyianka
30. dec 2017

@anonym6666 ked som bola decko mala som rovnu ofinu, ta bola ok a strihal mi ju otec 👍
Po 20tke som si tiez dala ofinu, ale doboku a to bola velka chyba..vadila mi, zavadzala a nemohla som sa dockat kedy narastie....
Inak nikdy sa mi nemastila skor ako ostatne vlasy a v kadernictve ju v pohode podstrihnu aj zadarmo

ukulela
30. dec 2017

no ja mam sice rovne vlasy, no akurat na ofine sa mi robi taky odskok - mam tam jeden pramen vlasov, co sa mi tak dviha - bud by som si ju musela zehlit, alebo to strihat nejako podla neho aj s tym odskokom ako dacim, co tam ma byt ...
@anonym6666 ofinu - ak ma byt rovna - zastrihnes aj sama. bacha, ak ma dcera okuliare, treba riesit spravnu dlzku. ak sa zmasti, umyt sa da aj samostatne nad umyvadlom 🙂 ak mlada velmi chce, tak nech si da a vyskusa - uvidi. ak nebude spokojna, tak ju da za celenku a do par mesiacov dorastie za usi.

mimla
31. dec 2017

No tak ak je ochotná sa o ofinu starať, tak nech ju má. Je to super v puberte na zakrytie pupáčikov a na neskoršie na zakrytie vrások 😁

fefe123
31. dec 2017

Ja mám ofinu odjakživa... ak jej bude svedčiť, tak prečo nie... mne bez ofiny účesy nejdú.... žiadna starosť naviac to nie je, vlasy umývam podľa potreby a ofina nie je vôbec mastnejsia ako zvyšok vlasov...

zankaj
31. dec 2017

Mam tiez ofinu a musim si ju stale umyvat aj kazdy den. Vlasy 2x do tyzdna ale ofina furt. Je s nou starost dost

jaroe
31. dec 2017

@lenakiss to je super napad, ze umyt si ju zvlast🙂 Ofinu mam odjakziva a toto mi teda este nenapadlo, dik

konvalinka404
31. dec 2017

Ak sa jej to prestane pacit ,stačí že si ju zopne do copíka ale tak aby jek netrčal hore 🙂

lenakiss
31. dec 2017

@jaroe ja to tak robím odjakživa 🙂 keď som bola menšia nenosia som cop tak som si každý deň umyvala vlasy ...A teraz keď uz ho nosím tak aj keď si neumyjem týždeň a pol vlasy tak len každé ráno ofinu...alebo dokonca stačí len suchý šampón. No to je drahé takže ja používam obyčajný puder na tvár ...A pomôže to rovnako ;)

ebi88
31. dec 2017

Ja kolko krat som cjcela ofinu; vzdy som to potom olutovala :D za mna nie; a ano mne sa mastila ofina, ale umyjes len ofinu a pohoda a strihnes aj sama vsak nemusi byt podla pravitka

jankapo
31. dec 2017

Osobne si myslim ze cim viac jej budes chciet povedat ze to nieje dobry napad, tym viac to ona bude chciet....a nepojde len ofinu ale proste si presadit svoju tuzbu. Sak to neni zasah do tela co nezmenis. Bude zle, dorastie. Nech sama zisti co jej vyhovuje. Ja som ofinu mavala na zakrytie vyrazok a potom som zistila ze ich mam prave z tej ofiny. ☹ Ale mne sa to vzdy pacilo. Ja radsej ako mama vravim "ja som ti vravela ze to neskonci dobre" ako "nie, nemozes" 😀

kiwi3
31. dec 2017

ja myslim, ze to uz su starosti a radosti 13 rocnej dcery. v takom veku by si uz sama mohla rozhodnut ci chce ofinu alebo nie. ja som v tom veku mala oranzoveho jezka na hlave a mamy som sa na to veru nepytala. strihat sa da aj doma v kupelni a ked si ju bude chciet nechat vyrast, tak si ju bude cesat nabok.

kristina345
31. dec 2017

Ahoj, tak ofina ma svoje pre aj proti. Nemasti sa rýchlejšie ako zvyšok vlasov, iba na nej mastnotu viac vidno 🙂. Takze áno, v podstate je mastnejsia, a to bol vzdy zakladny problem. Suchý sampom sem tam zachranoval situaciu... Ja bez ofiny vyzeram divne, mam vysoke celo a hranatu tvar. Nakolko stale masti celo, bude viac vyrážok, ktore ale zakryje takze sa to kompenzuje. Ostrihas aj ty za par minut, to nie je problem. Zmena je zivot, nech vyskusa, ak sa jej nehodi, ved vlasy dorastu. Co sa tyka účesov niektore s ofinov vyzeraju nepekne, ine sa bez ofiny spravit nedaju. Akurat ked si bude chciet zvlnit vlasy tak nie az uplne dovrchu, lebo to potom s rovnou ofinou vyzera divne. A tiez treba celenku napriklad ked si vecer cistim tvar. Dalo by sa o tom diskutovat, ale ja by som nemenila.

kristina100
26. aug 2020

Ja mam ofinu velmi dlho uz platim u kadernicky 2.50 € kazdy mesiac