Odporučenie strednej školy

15. feb 2024

Dcéra nevie co by chcela... ja uvažujem ale ...matiku nemusí...ale ja osobne som tiež nemusela na ZS ale na strednej mi to šlo...jej hobby je kreslenie a také tie veci ktoré by boli vhodne pre učiteľky do škôlky,ale ten plat tam🫣 nechcem aby neskôr ľutovala,že vyštudovala školu z ktorej sama seba poriadne neuživi. Rozmýšľam ci ju neprihlásim do mesta na krúžok ohľadom IT, či by ju to nezaujalo...akým smerom by ste viedli vy svoju dcéru ak by ste vedeli ze sama sa nikde nevidí?

kacena4
15. feb 2024

moja rada kresli a dohodli sme sa ze pojde tymto smerom, kupili sme pc, program na kreslenie v pc a uci sa to uz teraz. takze pojde tymto smerom. ak rada kresli neznamena to ze je vhodna naucitelku v skolke, tam treba velku trpezlivost s detmi napr. v skole je to lahsie. pracujem v skolstve a teda nemam pocit ze by som sa neuzivila. vsetko je to o narokoch v zivote. niekomu nestaci ani plato 3000 inemu staci aj 1000 aby bol stastny

lenuska9999
15. feb 2024

Gymnázium. Tam ma čas ešte porozmýšľať.

gemerka17
15. feb 2024

Ak má ísť ambíciu na VŠ, tak gymnázium je fajn voľba.
Zas z akejkoľvek strednej sa dá dostať na hocijakú vysokú aj keď sú to odbory na kilometre vzdialené. Proste sa to ten žiak doučí, ak má záujem o danú VŠ.
Najprv by som si zodpovedala otázku, či je tvoje dieťa schopné pokračovat a študovať na VŠ.

bibina32
15. feb 2024

@kacena4 prosím ťa a aký máte program na kreslenie? Ďakujem

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
16. feb 2024

@bibina32 ma viacere kazdu chvilku strieda iny, kresli niekolko hodin denne co ju to bavi

janka2501
16. feb 2024

Moja tiez rada kresl8,chodi na Vv do ZUS, a snad bude chciet ist na strednu umelecku...zatial sa jej pozdava..no ma este cas 3 r,dovtedy moze zmenit rozhodnutie

evkamotka
18. feb 2024

Gymnazium a potom moze ist napr na architekturu. Ja som tiez matiku na zs nemusela, ale nevedela som si vybrat ss. Ano na gympli som tu matiku znova nemusela :D ale je to stale len jeden x 12 dalsich predmetov plus proste som si k tomu sadla a na tie dvojky to nejako dala. Vs som si uz vybrala bez matiky