Odcudzenie kvôli puberte

21. aug 2024

Ahojte,dufam ze ma hned na zaciatku neposlete niekam 🤣Skusim v skratke. Mam takmer 14 rocnu neter. Ked mala pat rokov, prestahovala som sa zo slivenska do zahranicia a vtedy neter zacala byt mojim milacikom aj ja jej 🙂Boli sme si vzacne,vzdy sme sa na seba velmi tesili, chodila som domov vzdy aspon styrikrat do eoka,s neterkou sme vtedy boli spolu nonstop. Velmi sme sa lubili,bolo nam spolu super. Ale posledny cca rok a pol je vsetko inak. Uz mi nepise, nevola,ked pridem na slovensko tak sa ani nechce stretnut, resp ked pride ku babke ( mojej mame) takmer sa nerozpravame, odpoveda jednym slovom, nevyhladava ma. Naposledy som bola na slovensku pred tyzdnom a ani sme sa neobjali ked som prisla,iba ma pozdravila a cely cas cumela do mobilu. Je to pubertou? Najdeme si k sebe este cestu? Alebo proste sme si boli blizke iba kym bola malinka a uz sa nezblizime?

deti95060810
21. aug 2024

áno pubertou...ona by aj možno chcela, len nevie ako sa ku tebe dostať.
prejav ty troška viac ochoty, buď ku nej milá a uvidíš že aj ona sa otvorí...je to taký typ .

anjelicek26
21. aug 2024

Ano puberta... teraz si drzi odstup aj k vlastnym rodicom... skus ju pozvat na par dni k sebe a dajte par vyletov... bez maminy.. moj 14 rocny bol toto leto u tety vo fr... vlakom, sam, velmi si to tam uzil...

autor
21. aug 2024

@deti95060810
@anjelicek26 baby,vobec neviem ako sa k nej dostat 😥aj som sa snazila byt mila, ale ked mi odpovie na pat otazok jednym slovom a nezaujem tak neviem co viac robit... Za mnou prist cez prazdniny nechcela,mali plno aktivit s rodicmi a kamaratkami... Ani neprejavila.zaujem vobec prist za mnou do prahy. Je to cele take smutne 😥

andrea_82
21. aug 2024

Smutne, ale taky je zivot. Deti dospievaju a je len prirodzene, ze sa osamostatnuju.

anjelicek26
21. aug 2024

Neber to osobne, skutocne puberta je... no jo... tazka pre vsetkych... pozri, kedy ma najblizsie prazdniny, navrhni, co a kam by sa dalo ist a povedz, ze by si ju rada vzala zo sebou... bud kyvne alebo nie, dolezite je, ze uvidi ZAUJEM od tety... to nateraz staci 👍Alebo sa jej spytaj, kam by sla rada ona... mozno nejaky festival, koncert, kde ju mama samu nepusti (a jej sa ist nechce ako dozor...)

autor
21. aug 2024

@anjelicek26 skusim no 🙂teraz naposledy nam.fakt nic nevyslo. Ani ked jej pisem,vlastne ani neodpisuje,maximalne da srdiecko na to co ja napisem 🤷🤷

anjelicek26
21. aug 2024

Srdiecko je fajn, vekom sa znizuju naroky 😅 Posielaj jej aspon fotky, napis, co robite, kam idete, kde by si ju rada vzala a neprehanaj to aktivitou, ona sa ozve, ked na to prijde cas... v Prahe je super kopu divadiel, koncertov, muzei, kadeco, na co sa da nalakat aj pubertiacku... ale ona toho moze mat v hlave teraz milion ineho,, to je to... aspon ked vezmem moj 14 rocny ma v tyzdni 3x trening hadzanej, 1x plavanie, 1x farncuzstinu, dva krat fitko, 1x tenis, 1x poziarnikov... a to su len kruzky... uci sa, ma frajerku, chodi do mesta po skole s kamosmi... mna by to ani nebavilo toto vsetko stihat 😅

autor
21. aug 2024

@anjelicek26 ona je presne taka ista..plno aktivit ma popri skole, plno kamosiek a tak... Tak som.ani nevedela ci sa jej vlastne ozyvat,ked ona nijako nereaguje,maximalne tym srdieckom... A babka posiela fotky,vsetko..ne nikdy nic...tak som zacala tiez obmedzovat ten kontakt,aby nemala pocit ze sa jej vtieram alebo co...lebo v podstate len trpim samomluvou ked sa s nou snazim komunikovat 😁

anjelicek26
21. aug 2024

Autorka to nevadi, rob to nadalej 👍 Moje sestry tiez tak s mojimi deckami a proste odpisuju na 1/10 sprav...ale to aj mne🙄

biba_18
21. aug 2024

keď to nevyjde tento rok tak na budúci. ty svoj vzťah a správanie k nej nemeň… koľko má, 14? to kľudne aj do 20- ky ju môže také nevyspytateľné správanie držať… a potom bude rada že má niekoho stabilného ☺️

medda_beda
21. aug 2024

Ťažko povedať ako s ňou komunikovať.Mne bola vždy teta ako sestra, sme si blízke a ani v puberte sme kontakt neobmedzili, ale ona sa ku mne správala ako seberovná a nie ako k dieťaťu, takže sme si rozumeli a aj rozumieme.
Ale každý je v puberte iný a z extroverta sa môže stať totálny introvert ktorý ti nebude vedieť prejaviť emócie a bude ti odpovedať jednoslovne.

stvura
22. aug 2024

hlavne je aby si ty ten kontakt udrziavala a ona ju ta puberta prejde...ak nie, ponuknem jedno zo svojich deti o ktore ich krstna mama nema zaujem 🙂
Drzim palce, znies ako super teta, nieco co som si vzdy priala aj ja mat a tiez som chcela pre svoje deti. Bohuzial nevydalo ani na tom fronte.

marcellka32
22. aug 2024

Môj má 14 a bol mojkaci typ, no už nie, už je veľký, proste to skončilo, chýba mi to, ale nič nenarobím...uvedomila som si to, snažím sa vynahradiť si to inak

guudy
22. aug 2024

Suhlasim, je to puberta. Udrzuj aj nadalej kontakt ako to robis. Tym, ze ti posle srdiecko, ti dava najavo, ze je medzi vami vsetko ok. Hormony sa o rok-dva skludnia, je velka sanca, ze sa opat viac zblizite 🙂
Treba len preckat toto obdobie 🙂

gabika99
22. aug 2024

@guudy puberta....Moja ma 13,5 roka a presne takto reaguje na moju sestru, neodpise, maximálne pošle nejakého smajlika, ale má ju rada, len to nevie, nechce dat najavo. Sestra ju volala na prázdniny, nevedela normálne narovinu povedať, že príde. Keď som sa jej pýtala ja, tak odpoveď bola, že jej je to jedno. Ani za svet by nepovedala, že jasne chcem ísť. Tak som povedala sestre, že pôjde. A u nej už bolo super, toľko sa rozprávali, ze hádam ani doma toľko v tomto období nepovie, sestra ju zobrala na výlety, shopinngovat, dokonca išli do kina, čo doma neche ist ani s kamarátkou.

guudy
22. aug 2024

@gabika99 ❤️❤️❤️

kikuska202
23. aug 2024

Puberta, moja ma 13, a nerozpráva sa so mnou, nie to ešte s tetou 😅. Treba len byť milá a ochotná, po čase ju to prejde