Obed pre komisiu

14. máj 2022

Ahojte....ja som síce ešte na strednej ale sestre došiel mail od tajomníka (bude mať obhajoby na VŠ),že študenti musia zabezpečiť pre komisiu raňajky, pagáče, kávu a ešte ich pozvať na obed 😅 to vážne sa toto robí? To prvýkrát počujem 🤷

petronellla87
14. máj 2022

Ahoj...za mojich cias sa toto nerobilo😆

autor
14. máj 2022

@petronellla87 na vlastné náklady im to majú zabezpečiť a ešte aj kvety na stoloch 😅 ja som v šoku aj sestra, že toto ešte nepočula od nikoho

gabika99
14. máj 2022

Ja som síce končila pre 10 rokmi, ale tiež to tak bolo. Skladali sme sa a niekoľko spolužiačok bolo dokonca s komisiou aj na obede.

dskjhfdlkdjhl
14. máj 2022

Ja som kazdy rok v statnicovej komisii, obcerstvenie pre komisiu zabezpecuje fakulta, studenti s tym nic nemaju, ale je mozne, ze na niektorych skolach to tak je. V kazdom pripade je to divne, z mojho pohladu az nechutne divne.

nikpa
14. máj 2022

Aj my sme to tak mali asi 10 rokov dozadu

vevulik18
14. máj 2022

Ja dva roky dozadu a tiež sme to platili 🙈

autor
14. máj 2022

@dskjhfdlkdjhl a že aj je nutné zabezpečiť obsluhu,čo im bude kávu variť a nosiť im ju 😂

autor
14. máj 2022

@vevulik18 😅😀 tak to je zaujímavé,lebo hovorím aj ja aj ona sme z toho kvazy v šoku,lebo sme o tomto nič nepočuli

dskjhfdlkdjhl
14. máj 2022

A o akej VS sa vlastne bavime? Ak to nie je tajne🙂

evica17
14. máj 2022

My sme.mali.na vs na statnice zabezpecit iba obcerstvenie, chlebicky, nejake slanosti a minwralku, kavu. Ale.robila to sekretarka, ze my sme neobsluhovali. Sklaali sme sa po 2 eura, a aj kupit sme museli ist a priniest.
Je to.divne no, a este aj obed a.aj.obsluhu...och.
N ing statsniciach bol.kovid a nastastie sme ziadne pohostenie neriesili.

amelie2017
14. máj 2022

Aj my sme sa skladali na obcerstvenie, ale o obede nic neviem. Nie to este obsluhu 🤦‍♀️

karelova
14. máj 2022

Ano, skladali sme sa. Ale keby nebol iniciátor niekto iný, ani som netušila, ze sa také niečo má robiť 😀 ja som dala peniaze a viac som sa nestarala 🤷🏼‍♀️

tenerifka
14. máj 2022

To je strasne neprofesionalne, ale neviem, preco sa vlastne cudujem, asi preto, lebo som si myslela, ze som v mojej rodnej krajine zazrakov videla uz vsetko. Nuz, zda sa, nevidela..

nelca84
14. máj 2022

Zabezpecovali sme obcerstvenie aj kytice na zaver, ale o pozvani na obed som este nepocula.

marisoul
14. máj 2022

Ja som končila vš pred 6 rokmi, ale jediné načo sme sa vtedy skladali boli kvety pre komisiu, všetko ostatné od občerstvenia až po kávu zabezpečovala fakulta.

terezia323
14. máj 2022

Ja som končila na Jesseniovej lekárskej fakulte a komisia nám v polke štátnic zabila, že by si dali koláčik z McDonald 🤦🏼‍♀️😅

mimi3008
14. máj 2022

Ja som koncila pred 7 rokmi LF UK v BA. Platili a zabezpecovali sme obcerstvenie v zmysle chlebicky, kava, voda...

luliu
14. máj 2022

Áno, bežne sa to robí. Obed určite nie, ale občerstvenie počas statnic a nakoniec kvety ako poďakovanie ano

loginexistuje
14. máj 2022

Obcerstvenie sme zabezpecovali tiez koncila som vs pred 20+ rokov

miriam_s
14. máj 2022

Štátnicovala som minulý rok, zabezpečovali sme občerstvenie+ minerálku. Žiadne raňajky ani obedy 🙈

lucinka1988
14. máj 2022

áno robí sa to, my sme zabezpečovali na vlastne náklady občerstvenie, obed sme už neriešili, ale moja školitelia sa za to riadne urazila, čiže asi je vhodné vyriešiť aj obed- ja som tiež veľmi neni toho zástancom, ale robí sa to

nelca0510
14. máj 2022

Ja som statnicovala pred 7 rokmi a platili sme komplet občerstvenie pre celú komisiu na celý deň. Obed sme neplatili. Ale chlebíčky,zákusky,kávu a vody áno.

autor
14. máj 2022

No pekne, a teraz si predstavte,že to všetko zacvakate a neprejdete obhajobou 😅
Nechápem naozaj, prečo to maju zabezpečiť študenti, sestra hovorili,že na maturitách nemuseli nič zabezpečovať. Dobre, toto je VŠ, ale aj tak 😅

loginexistuje
14. máj 2022

A preco to riesis ty hadam tvoja sestra konciaca vs sa dokaze s tymto vysporiadat sak ak nechcu nech nechystaju povinne to nie je

lorenita
14. máj 2022

U nas veru sa platí aj obed pre komisiu, ale to sa jedna uz o PhD. obhajoby... Na Bc. a Mgr. sa rieši občerstvenie ako chlebíčky, kolace, kava a po statniciach kvety pre komisiu .. vsetko v rezii študentov...

patus_2
15. máj 2022

Ja som statnicovala pred 2 a 5 rokmi, pri 5 rôznych komisiách. Všade sme kúpili občerstvenie - chlebíček, zákusok a vodu. Komisia sa počas prestávky ponúkla, keď sme boli málo štatnicujucich, tak nám nechali koláčik, že my teraz potrebujeme sladké viac ako oni. Tiež som.statnicovala v dobe kovidovej a vtedy sa u nás dal kúpiť "desiatový" balíček, kde bola čerstvá bageta, koláčik, keksík a voda, tak sme komisii kúpili toto a nikto sa nesťažoval 🙂

autor
15. máj 2022

@lorenita to má len bakalára...

autor
15. máj 2022

@loginexistuje však sa 7mi po 50€ skladajú 🤷 čo majú robiť, ja som sa len opýtala,lebo hovorím, ani ja ani ona sme o tomto nič nikdy nepočuli a ani tí jej spolužiaci 😅 len im proste prišiel mail, že to majú všetko na vlastné náklady zabezpečiť

suge
15. máj 2022

Tri VŠ, troje záverečné skúšky, všade sme robili pohostenie aj obsluhovali a každý z komisie dostal kyticu. Obed bol už bez vyučujúcich.

lucy_ms
9. jún 2023

V 2009 som mala magisterské štátnice, skladali sme sa na kvety, občerstvenie doniesol kto čo mohol, obed sme nikomu neplatili. 2014 som mala bakalárske štátnice, skladali sme sa na kvety a občerstvenie (niečo slané, tyčinky, chlebíčky, nealko, mliečka do kávy, kávu a cukor doniesol niekto z domu). V 2016 som mala inžinierske štátnice a skladali sme sa na kvety a obed pre komisiu. Sami na katedre nám ešte počas štúdia povedali, že by išli radšej na obed, lebo chlebíčky a pagáče majú stále. Tak sme len doniesli z domu kávu, cukor, mlieko a nejaké oriešky na stôl. V reštaurácii sme komisii zajednali obed - polievka, hlavné jedlo, nealko a káva. Potom sme to išli vyplatiť. Na všetkých štátniciach sme ráno nachystali stôl, poháre nám dali na sekretariáte, vody si už naliali sami, pýtali sme sa ich, kto chce kávu a tú im doniesli tí, ktorí práve neštátnicovali. Žiadna špeciálna obsluha. A aj kvety išli v ten deň kúpiť tí, ktorí odštátnicovali ako prví.