Obchodná (bilingválna) - nejde mi matika. Mám šancu urobiť prijímačky?

ovca230
9. apr 2024

Dobryy, takže som v deviatej triede aa chcela by som sa opýtať ci su prijimacky na obchodnú bilingvalnu naozaj také tazke ako každý hovori lebo monitor som dosť pokazila a na vysvedceni som mala dokopy asi 3 dvojky angličtina mi vždy isla a preto by som chcela pokracovat týmto smerom, lenže na prijimackach je aj matika ktorá není nejaka moja silná stranka takzee ak by ste mi k tomu vedeli niečo bližšie povedať prosím

uhnakova
9. apr 2024

Keď máš pocit, že matika nie je tvoja silná stránka a potrebuješ ju na prijímačky, tak si pozháňaj doučovanie. Mala si to urobiť už pred monitorom.

anjelicek26
9. apr 2024

Posledný ročník treba na 'slabe' predmety doučovanie.. len ci teraz není už neskoro.

guudy
9. apr 2024

@ovca230 Vitaj naspat, vidis, ze to ide aj so slusnym vyjadrovanim…
Riesenie je doucovanie, nestaci par mesiacov pre prijimackami, treba dlhodobejsie.

januska12323
9. apr 2024

Neučia sa na bilingvalnom aj také predmety ako matika, fyzika v cudzom jazyku? Ja len keď nezvládaš teraz, nebudeš sa tam len trápiť?

kaktusik007
9. apr 2024

@ovca230 nie, nemas sancu. Prepac ze takto na rovinu, ale ak myslis bilingvalnu obchodnu v Trencine --- tam je tak vela zaujemcov, ze tie primacky z matematiky maju problem spravit deviataci s doucovanim. O narocnosti anglickej gramatiky na prijimackach ani nehovorim.

ovca230
autor
9. apr 2024

@anjelicek26 presne toho sa bojim...vybrala som si 4 ťažké školy 2 gymple a 2 obchodne a fakt neviem co robiť pretože tá matika no myslela som si ze to dobehnem ale už pomaly strácam nádej...

ovca230
autor
9. apr 2024

@kaktusik007 myslela som tu v Žiline

kaktusik007
9. apr 2024

@ovca230 zilinu nepoznam.

no ak si si dala 4 tazke skoly, ostava iba makat. Lebo niekde sa distat potrebujes.

Nezufaj, v strese su vsetci ;)

dskjhfdlkdjhl
10. apr 2024

@ovca230 Ak Ti nejde matematika, tak asi nebola dobra volba obchodna a gymnazia, tam vsade (a zdaleka nielen na prijimackach) tu matematiku budes potrebovat. Takze teraz uz len rychlo zohnat kvalitne doucovanie, zatat zuby a makat.

veronicka1901
10. apr 2024

Neviem, ja som chodila na OA a teda matika za mňa slabá, aj na prijímačkách nebol test až taký náročný. Nechápem dodnes, ako som mohla urobiť prijímačky na vysokú ekonomickú. Ale potom matika na výške bola úplný masaker. Musela som sama príliš veľa dobiehať a bolo naozaj citeľné, kto prišiel z OA a kto z gymnázia. Na ktoré konkrétne školy v Žiline si dala prihlášku? Skús si zohnať zbierky úloh, čo bývajú na prijímačkách. Ak máš vôľu, ešte môžeš niečo zmeniť, ak nie, rýchlo nájdi súkromné intenzívne doučovanie.

victoriab
10. apr 2024

@ovca230 kamoškin syn chodil na bilingválnu obchodnú súkromnú - skús doučko, podstatné je, aby si vedela veľmi dobre jazyk, lebo tam je všetko v angličtine, matika, fyzika, ekonomické predmety a je to fakt záhul. to ale neznamená, že sa nemáš o to pokúsiť 🙂

victoriab
10. apr 2024

@ovca230 vieš, dôležité je aj sponzať samého seba a podľa toho vyberať školu - vybrala si si dve obchodné a nejde ti matika? prečo? ak nie som dobrá v matike, si dobrá v niečom inom, ako píšeš v jazyku- tak prečo si neskúsila hotelovú aleob neičo iné? obchodná je predsa ekonomika a to je samá matika.

ivett1
10. apr 2024

@ovca230 neboj sa, skús tak ako ti radili doučko - intenzívne, alebo si stiahni príklady, čo sú na webe - prijímačky z matiky a rieš, každý deň, určite to zvládneš, len sa snaž...
vybrala si si dobre...môj syn išiel z osmičky a matiku zvládol v pohode, takže hlavu hore a nevzdávaj to😉 držím ti palce 😊