Nezaslúžené známky

30. jún 2023

Zažili ste už niekedy prípad že niekto dostal nezaslúžene známky, napríklad žiak ktorý na to mal dostával 3 pretože bol učiteľ zasadnutí a ten čo na to nemal dostával 1 lebo rodičia sponzori a podobne ?

dadis
30. jún 2023

Nie. Nezazila. Co by z toho ucitel mal, keby daval zle znamky? (ak uz by som teda pripustila, ze by niekomu z triedy znamky prilepsoval). Asi tvoje dieta nebude uplne najsikovnejsi ziak, nemusia byt vsetci, to je v poriadku. Ved aj tvoj prispevok ma vela pravopisnych chyb. Co si ty mala zo SLJ?

lindous
30. jún 2023

Ja osobne som sa nikdy nestretla, ale viem si veľmi dobre predstaviť, že niekde to tak bohužiaľ funguje... S čím som sa však stretla (ale to bolo na VŠ), študent bol presvedčený, že zlé hodnotenie má len kvôli učiteľovi, kopa sťažností, nariekania, výhovoriek, vyhrážiek, no pred komisiou sa ukázalo, že chyba bola predsa len na jeho strane 😅 my ako spolužiaci sme to vedeli už dávno...

marca12
30. jún 2023

Ano,zazila. Deti sponzorov musia mat dobre znamky,ak nechcu prist o sponzora. Ono to mozno ani nie je chyba ucitela,ma to prikazom od riaditela.

dadis
30. jún 2023

@marca12 A inym ziakom znamky naschval prihorsuje? 😀

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cimage
30. jún 2023

Zazila som na zakladnej prilepsovanie, ale opak nie.

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

Nezazila, ale ako vyhovorka pre neuspech je to velmi caste.

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

@dadis asi aby sa vyrovnal priemer😉

anjelicek26
30. jún 2023

Poznam ucitelov, ktori davaju zasadne horsie znamky, lebo im nikto nie je dost dobry... ale nie, ze by "tomu prilepsim a tomu pohorsim", to uz je za hranicou sikany... 3-ka nie je sikana, trojka je dobra znamka. Pravdepodobne vsetky testy, pisomky a diktaty bezchybne nepise, inak by to ucitel nevedel odovodnit... pokial nie si kazdy bozi den v triede s dietatom, ktoreho rodicia "dali sponzoring", nemozes absolutne vediet, aku ma on uroven vedomosti a ako pise pisomky... mozu byt dobry A jeho rodicia dali sponzoring...

Ako vyhovorka je to dobre, ale realita je realita... buduci rok sa posnazi viac a o par rokov ten ucitel bye bye, ide na inu skolu... na tomto sa zivot nebura, ved predsa neprepada...

jajka257
30. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl neuveríš, ale tento rok som to zažila pri dcére. Už dlhšie som mala podozrenie, ale teraz som to videla na vlastné oči. Za rovnakú chybu strhla obľúbenom 0,1 bodu a neoblubenym 0,25 až 0,5. Teda aj keby si sa rozkrajala, jednotka by nevyšla.

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

@jajka257 Ved ja nepisem, ze neverim-len ja som to nezazila. A vies, ze Tebe verim😉 A nebudeme si tahat medove motuzy, casto uz ucia ludia, ktori by sa skolstvu mali vyhnut, alebo skolstvo im. Na druhej strane, casto rodicia vedia uplne presne, ako by sa ucit malo a tym akurat znechucuju pracu tym ucitelom, ktori to robia dobre a potom zo skoly radsej odchadzaju.

renab
30. jún 2023

Zazila. A som rada, ze syn tu skolu ukoncil.

jajka257
30. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl ani ja som nechcela veriť. Nikdy by som osobne takéto nedokázala. Ale videla som, čo som vidieť nemala. A zažila tento školský rok veľmi zvláštne veci.
Ináč, niektorí učitelia by radšej mali prestať učiť, keď dovŕšila určitý vek. A vyhýbať sa školstvu. Lebo mnohí takto kazia meno učiteľstvo a deťom radosť z učenia

jajka257
30. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl ináč, dnes buchnem sampanske. Dieťa prijali na bilingválne gymnázium a teda posledný krát tam dnes bola.

ajusa12
30. jún 2023

Na základnej nie, ani na strednej. Ale na vysokej áno. Seriózne. A robila to tak okato, že spolužiaci ústa otvárali, ako je nieco také vobec možné.

hladamematku
30. jún 2023

ano

marca12
30. jún 2023

@dadis ci veris,ci nie,zazila som na strednej. Ucitelka "sedela" na spoluziakovi a mohol sa aj pretrhnut,dobru znamku od nej nevidel. Nevravim,ze je to bezne,ale ono sa to deje. Aj ucitelia su len bezni ludia s komplexami a podobne. Zase si nemyslime,ze su to etalony spravodlivosti a ze idu vzdy len prikladom.

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

@jajka257 gratulujem😉 Moja chodi na osemrocne gymnazium, takze so ZS mame uz dlhsiu dobu pokoj, myslim, ze tato moja dcera je rovnako stara ako Tvoja (2009).

mircalla
30. jún 2023

Nie. Nestalo. Kazdy dostaval znamky, ake si zasluzil. Jedine na vyske boli o dost benevolentnejsi k zahranicnym studentom.

akab
30. jún 2023

Záleží od osobnosti človeka - učiteľa. Ja som učila istý čas syna, bolo mi to ľúto, ale boli chytrejší od neho, dostával známky aké si zaslúžil. Je to také zaujímavé, koho stretnem, ten ohovára učiteľov, hoc vedia, že aj ja som. Ale priznávam, sú učitelia a učitelia. Tak ako to isté učivo učí učiteľ spôsobom "do výšky platu" a iný tak, že deti majú radosť z učenia, tak aj učitelia rôzne vyžadujú a rôzne hodnotia ....

jajka257
30. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl áno. Moja ide z 8.rocnika. A som na ňu hrdá. Pochváľ sa, bola 9.najlepsoa.

jajka257
30. jún 2023

@akab ja som bola učiteľka 17 rokov. A teraz vidím, čo zažívajú rodičia neucitelia. Už sa im nečudujem. A stačí jeden dvaja neschopní učitelia a už to ide
Tých dobrých nespomenie nikto. Ale tých nedobrych každý.

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

@jajka257 tak som si to dobre pamatala😉 Nech sa jej dari, sikovna je.

mikadooo
30. jún 2023

Áno, stalo. Ani nie, že učiteľka si zasadla, ale ona je nejaká šibnutá, jediným vysvetlením by bolo, že sedí na všetkých triedach, ktoré učí 🤷. Čo už, boli také, budú také. Aj tie "sediace" na jednom dieťati, aj takéto, ja som rada, že školstvo ako tak funguje, lebo niekedy mám pocit, že učia už aj upratovačky, len aby to vyučovanie nejak pokryli 🤣.

jajka257
30. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl
Dakujem. 🙂

mamelka
30. jún 2023

@anjelicek26 mas pravdu,trojka je u nás v DE dobrá známka 😂😊 sme zvyknuté,že? Tu snáď niečo ako jednotkar je rarita. Aspoň čo viem Amalia a Melánia niečo také v triede nemajú. Príde mi tu to hodnotenie drsnejšie ako na SK.

sisaka
30. jún 2023

Zažila som
-keď som jeden rok učila na základnej škole. Dovolila som si dať dvojku z angličtiny žiakovi, ktorého otecko bol predseda ZRPŠ. Prehováral ma cely zbor, otecko sa vyhrážal, ale mal smolu, učila som len jeden rok a mohli sa aj všetci na hlavu postaviť, deťom som dala také známky ako si zaslúžili.
- ako študent na strednej, priemer známok identický so spolužiačkou, ja som dostala výslednú známku 3, ona 2 lebo obidvaja rodičia lekári na významných postoch.
- Bežne sa deťom “nekazili” priemery známkami z telesnej, takže jednotky podostavali aj drevá,
- alebo ten kto sa horšie učil tak už mal meno utvorené medzi učiteľmi, takže aj keď sa naučil a možno by to bolo na 2 dostal 3, však blbeček, čo je sprostý, ak nejaký dobrý žiak si nebol pri odpovediach istý prižmurilo sa oko a bola 2. Nič nezvyčajné.

sandri
30. jún 2023

Ano zazila. Ucitelka mala svoju oblubenkynu ktora mala vzdy dobry znamku, a potom 2-3 deti, ktore mali vzdy 4-5. Ostatne deti sa dostali niekde medzi casto az sialene rozpatie znamok. Napr. 1 bola do 85% a 4 bola 70%. Lebo oblubenkyna mala 85% a neoblubenec 70%... Nepomohli ani staznosti rodicov...

jajka257
30. jún 2023

@sisaka tomu ver, že kazili aj z TSV. Som žijúci príklad. Dcéra je oslobodená od TSV, učiteľka je dala písmenko, kde nemôžeš mať s vyznamenaním. Až po zásahu mňa a triednej to opravila. Ostatné známky samé jednotky a sólo dvojka z občianskej. Hovorím, zažila som tento tok veľa prekvapení. A nie vždy boli príjemné.

diewcatqoo
30. jún 2023

Ano, zazila som to aj na zakladnej, aj na strednej, aj na vyske, ze ucitelia niekomu obcas dali lepsie alebo horsie znamky, nez si studenti zasluzili. A musim sa priznat, ze parkrat som bola aj ja v situacii, ze som dostala lepsiu znamku, nez som si zasluzila.