Neviem si vybrať strednú školu

emasuta
16. jún 2024

Ahojte končím ôsmi ročník a vôbec netuším na aku strednú by som mala ísť. Baví ma biológia,geografia,jazyky a trochu aj chémia a slovenčina. Na matematiku a fyziku veľmi niesom. Rada čítam knihy,fotím fotografie,cestujem.Chodím na klavír a tanečnú, ale beriem to ako moje hobby a asi sa tomu ďalej nechcem venovať. Zatiaľ som rozmýšľala nad klasickými a bilingválnimi gymnáziami v okresoch NO,DK,MT,TS,RK...Ale niesom si úplne istá či by som to tam zvládla s učením a ešte niesom rozhodnutá či chcem ísť na výsku. Učím sa na jednotky,dvojky a niekedy sa vyskitne aj trojka :D...Ďalej som rozmýšľala nad fotografickým dizajnom,no neviem kde by som sa s touto školou uplatnila a filmovej škole v Košiciach, lenže tá je celkom ďaleko od mesta kde bývam. Chcela by som aby škola podporovala projekty Erazmus+ a výmenné pobyty. Už sme robili aj niake testy so psychologičkami a vyšlo mi že som vedecko umelecký typ. Budem veľmi rada za niake rady, akým smerom sa vybrať, prípadne či máte niekto s týmito školami skúsenosti...
Vopred ďakujem za odpovede

kacena4
16. jún 2024

ak rada fotis skus umelecký skolu napr. dizajn, fotografia.... odbory ma rôzne uplatnenie siroke

deti95060810
16. jún 2024

matematiky a fyziky je na gymnázium neúrekom...
ale v treťom ročníku sú už semináre a tam si kľudne môžeš vybrať biológiu, SJ, občiansku, dejepis.... alebo predmety ku ktorým máš vzťah

ysseba
16. jún 2024

O zdravotnej si neuvažovala? Matematika tam nie je vôbec hlavný predmet. Budeš mať uplatnenie aj iba so strednou školou, ale môžeš ísť aj na VŠ.

emasuta
autor
16. jún 2024

@ysseba Zdravotná ani nič podobne ma nezaujíma

nelka93
17. jún 2024

Ak nechceš ísť na vysokú, tak s gymplom sa uplatnis veľmi ťažko. Navyše matika a fyzika sú v každom ročníku. A nechcem byť zlá, ale ak ti tak ide slovenčina ako píšeš, tak si dávaj pozor na tie hrúbky, ktoré máš v texte. Ale teda, matematike sa nevyhnes na žiadnej skole....

kika572
17. jún 2024

@emasuta ja by som išla na tvojom mieste na zdravotnú a potom vs farmácia

nelka93
17. jún 2024

@kika572 aj na vysokej na farmacii majú matiku. To je väčšinou predmet, na ktorom vela študentov vypadne. Matike sa nevyhne asi na žiadnej skole

0silvia0
17. jún 2024

@emasuta a čo tak dopravná škola? Je to fajn odbor so širokým uplatnením. Len prosím, popracuj na tej slovenčine, a doštuduj slová nejaký, nijaký...

estellas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estellas
17. jún 2024

@emasuta Ja by som išla na grafik digitálnych médií.
Ak ti ide dobre informatika tak by si mohla robiť internetové stránky. Choď na deň otvorených dverí keď budú mať.

estellas
17. jún 2024

@emasuta Myslím že v odbore grafik aj fotia mohlo by ťa to baviť.

emasuta
autor
21. jún 2024

@nelka93 áno asi by som chcela ísť na vysokú. Chyby tam mám preto, pretože to píšem na pc, správy väčšinou píšem bez diakritiky.Taktiež som nepísala že ju ovládam úplne najlepšie a chcela by som ísť na doučovanie aj z matematiky aj slovenčiny 🙂 .