Neviem, čo chcem ísť študovať

29. nov 2022

Ahojte mam taky problem…neviem akú vysokú školu ísť študovať.Alebo teda skôr ČO študovať. Som v poslednom rocniku na gymnaziu, preto sa všetci chystajú na výšku. Lenže môj problém je ten,že nápady by aj povedzme boli…len sa mi to akosi mení každý týždeň. Raz rozmýšľam nad tým byť učiteľka, potom psychologička, potom letuška, potom zas že by som skúsila herectvo atď. Je toho veľa a ja vôbec neviem…

lindous
29. nov 2022

Ono to rozhodovanie ma niekoľko rovín ...prvá je, že čo ťa baví, to je celkom dôležité lebo prežiť VŠ, ktorá ťa nebaví je masaker... druhá je, že čo potom, lebo vyštudovať niečo, čo nikdy nebudeš robiť lebo ťa to buď neuživí alebo v tom odbore nie je dosť pracovných príležitostí tiež nie je bohviečo ... a tretia je na čo reálne mám predpoklady (napr. to herectvo je také, že treba mať asi talent a už niečo málo za sebou, aby sa človek na školu aspoň dostal).... a štvrtá, že z toho netreba robiť až tak veľkú drámu... jasné, je to dôležité rozhodnutie a je super, keď sa podarí na prvú, ale nejde o život, niekedy treba niečo skúsiť, aby si zistila, že to nie je pre teba...

kofa77
29. nov 2022

no a ktore predmety mas najradsej, od toho sa odraz.

kofa77
29. nov 2022

a tak realisticky. herecka? chodila si na recitacne sutaze, do dramatickeho kruzku, vies spievat..?
letuska-vies jazyky, aspon 2, vies dobre plavat, mas postavu, vysku, dobry zdtavotny stav...?

kofa77
29. nov 2022

alebo chod neikde do roboty a za rok uvidis

autor
29. nov 2022

@kofa77 celkom ma baví literatúra a celkom aj angličtina, teraz troška aj filozofia

evkamotka
29. nov 2022

Ja mat znova sancu,, idem na logopediu

liz_lemon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minarova22
29. nov 2022

Zubný technik, dentálna hygiena... IT sektor... Jazyky.... Toto bude len napredovat

marianarem
29. nov 2022

Z tohto menovaneho by som si vybrala psychologiu. To ostatne je take, ze sa da na to z psychologa relativne lahko rekvalifikovat. Ale ak by si sa co ja viem v 30ke rozhodla, ze chces byt psychologickou, tak tam to bez kompletneho VS studia nejde. Plus v dnesnej dobe idu psychologovia na dracku.

janewithane
29. nov 2022

Skusila by som karierove poradenstvo, kde si utriedis aky si typ, v com si dobra ake su moznosti.. Cpppap alebo nejake centrum... Z kade si?

evkamotka
30. nov 2022

Fsev uk ma pracovnu psycho ako odbor

darkswan
30. nov 2022

@marianarem len tam treba ratat s investiciou na specialne vycviky, len VS nestaci

marianarem
30. nov 2022

@darkswan Ano viem, ale bez tej VS to nejde. Z psychologa na ucitela je to predsa len schodnejsie.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. nov 2022

@trema slovina,anglina,dejepis,obcianska